Zváranie robotom

Pre firmu predstavuje zvárací robot FERCO vyššiu efektivitu a prietok výroby, pre pracovníkov zas zlepšenie pracovných podmienok. FERCA jednoducho naučíte požadované pohyby a v priebehu niekoľkých minút mu nastavíte želané parametre. Na svoje fungovanie nepotrebuje inteligentnú zváračku, dokáže použiť aj bežnú zváračku, ktorú aktuálne využívate.

Zváranie je technológia, ktorá si pre dosiahnutie skvelých výsledkov vyžaduje odborníkov vo svojom odbore. Avšak s najnovšími pokrokmi v oblasti automatizácie dokážete ich prácu a výsledky replikovať s použitím kolaboratívneho robota. Jednoducho ho naučíte pohyby formou Teach-in, nastavíte parametre a ste pripravení na prevádzku.

Robot nie je vhodný len na sériovú výrobu, Vďaka jeho veľmi jednoduchému nastaveniu, ktoré zvládne aj človek bez predchádzajúcich skúseností s robotikou je jeho uplatnenie vysoké aj pri malosérii.

Rýchla ukážka od prípravy programu po jednoduchý zvar

Zváranie s kolaboratívnym robotom

Kolaboratívny robot pre svoje fungovanie nepotrebuje inteligentné zváračky. Pokiaľ chcete mať riešenie, ktoré splní všetky Vaše požiadavky a zároveň šetrí rozpočet, Vaše zváračky ktoré momentálne využívate vo výrobe budú dostačujúce, s jednoduchou nadstavbou pre komunikáciu s nimi.

Len kolaboratívny, či priemyselný robot nestačí

Podobne ako pri inej elektronike potrebujete špecializovaný nadstavbový softvér a HW pre správne fungovanie. Mnoho robotov skončilo v kúte, alebo sa používa len na veľké série. Preto netreba zatracovať obdobné riešenia len preto, že niekde na veľké poľutovanie nevyužili rozsiahle možnosti prepojenia robotov s týmito nástrojmi.

Softvéry najnovšej generácie od Smooth robotics však umožňujú pohodlne a zmysluplne nastaviť zváranie aj pár zvarencov. https://www.stimba.sk/s-produkty/smooth-tool-zvaranie-s-ur/

Základné vybavenie

V rámci tohto riešenia pre Vás pripravíme:
Jednoduché prepojovacie rozhranie UR5 – zváračka.
Smooth tool – zvárací softvér pre UR umožňuje pomocou špeciálneho rozhrania prepojiť aj bežný zvárací zdroj. Zváračku si zručný zvárač vie nastaviť sám (posuv drôtu, prúd,…).
Využijeme Váš zvárací stôl, na ktorý upevníme robota a balancér pre odľahčenie kábla. V prípade potreby vieme dodať aj stôl požadovaných rozmerov.

Tvorba a nastavenie nového programu trvá len niekoľko minút, namiesto hodín, či dní. Nepotrebujete pritom špeciálneho programátora.

Systém je samozrejme vhodný hlavne na jednoduché zváranie menších kusov, toto je však limitácia, ktorá vychádza z typu robota. V prípade záujmu vieme dodať aj väčšiu verziu robota, s väčším dosahom, prípadne prispôsobiť pohyby a celé pracovisko tak, aby vyhovovalo lokálnym podmienkam. V prípade potreby využitia komplikovaných a pokročilých zvarov vie robot poňať aj tie, s využitím inteligentnej zváračky.

Pán Kertes pri riešení príruby na upevnenie horáku
Upevňovanie príruby na robot UR5.
Implementácia Smooth tool s UR10 a stašou Tig zváračkou v Azeta

Kompletné riešenie

Dokonale poznáme Universal Robots a máme k dispozícii nástroje pre intuitívne programovanie a nastavovanie dráh najnovšej generácie. Naše roboty tak majú pripravenú plnú integráciu inteligentných zváračiek. Spolu s expertmi na zváracie zdroje tak dokážeme pripraviť skvelé zváracie aplikácie.

Stimba je už roky doma v kolaboratívnej robotike. Ohľadom zvárania spolupracujeme s partnermi. Máme pripravenú plnú integráciu inteligentných zváračiek Fronius a ESAB. Vďaka ktorým je možné dokázať aj zvary, ktoré na prvý pohľad nebudú možné

Smooth tool softvér pre zváranie kolaboratívnym robotom - 3D vizualizácia
Smooth tool softvér pre zváranie kolaboratívnym robotom – 3D vizualizácia

Nástroje pre intuitívne programovanie

Zo skúsenosti vieme, že ich dokáže naprogramovať bez znalosti programovania robotov aj šikovnejší zvárač. Často vedia firmy pritiahnuť “mladých technikov”, ktorí by inak zváraním nežili.

Smooth tool softvér pre zváranie kolaboratívnym robotom - proces nastavenia
Smooth tool softvér pre zváranie kolaboratívnym robotom – proces nastavenia

Plne vybavená zváracia bunka

Zváraciu bunku buď dodáme plne vybavenú vrátane robota, zdroja, softvéru, príslušenstva, zváracieho zdroja a podobne, alebo využijeme napríklad aj existujúce stoly. Prípravky si naši zákazníci väčšinou vedia pripraviť sami, ak nie, radi budeme asistovať.

Know-how

Počas dodávky riešenia Vám odovzdávame aj vedomosti, vďaka ktorým Vaši technici budú vedieť následne pripravovať a optimalizovať ďalšie programy. Zváracie kolaboratívne roboty sú vhodné ako do sériovej výroby, tak aj do malosériovej výroby. Dokonca ich je možné využiť aj pri kusovej výrobe, hlavne ak sa jedná o zložité, pracné, alebo komplikované zvary.

Zvárací kobot je možné ľahko premiestniť aj na nové pracoviská. Napríklad do bežnej oplachtovanej zváracej kóje. Častým využitím je, že zvárač boduje / pripravuje zvarenec a robot zatiaľ ťahá zvary. Podstatne to zvyšuje produktivitu práce a celkový prietok výroby firmou. S rovnakým počtom zváračov tak spravíte viac, v termíne, kvalitne a presne.

Viac aj na https://smooth-robotics.com/

Economy riešenia pre zváranie s Vašou vlastnou zváračkou

Súčasťou dodávky je:

Universal robots UR5 (CB3) s dosahom 850mm

Smooth tool – softvérové a hardvérové rozšírenie pre zváranie cobotom

Držiak horáku, podkladová platňa, balancér

Integrácia – teda prepojenie Vašej zváračky s cobotom, nastavenie rozhranie, inštalácia, zaškolenie, tréning, pomoc pri prvých programoch a následná podpora.

Medzi najväčšie výhody tohto riešenia patrí

  1. atraktívna cena s krátkou dobou návratnosti
  2. nastavenie nového zvárania v minútach
  3. integrujeme Vašu existujúcu analógovú zváračku
  4. použitie aj inteligentných nových zváračiek pre vyššiu funkcionalitu
  5. vyšší prietok výrobou pri tom istom počte zváračov – vyššia produktivita práce
  6. počas zvárania robotom sa zvárač venuje prípravným a dokončovacím operáciám – bodovanie, brúsenie,…

Integrácia Kemppi

Vďaka poslednej aktualizácii softvéru je možné veľmi efektívne integrovať zdroj Kemppi A7, vďaka ktorému je možné mnoho parametrov, nastavovať, sledovať a meniť priamo z rozhrania Teachpendantu. V prípade tvorby kompletného riešenia stojí aj tento doplnok za zváženie, v tomto prípade by Vaša realizácia napredovala s kompletným príslušenstvom “na mieru” pre Vášho cobota.

Integrácia Kemppi

Video

Stimba Robotické zváranie Mig – stehovanie s UR10e, Smooth tool a Kemppi

Naučíme zváračov zvárať s cobotom do 30 minút!
Tu je 3 minútová ukážka Mig zvárania s UR10e + Smooth tool + Kemppi Tvorba stehov s preváraním materiálu so vzorom “polmesiaca”

Na stiahnutie

Súvisiace videá

Zváranie Tig s UR10e | ...

Z testu pri odovzdaní do užívania vo Švec group: Tig pulzné zváranie s prídavným drôtom = UR10e +…

stimba aplikácie, zváranie a plazma,

Demo zváranie | 2 programy ...

Demo zváranie | 2 programy pripravené za 10-15 minút, ktoré si klient spravil sám = okamžitá objednávka od…

zváranie a plazma,

Mig zváranie s Kemppi X450, ...

V auguste sme prvýkrát integrovali ručné Mig zváračky Kemppi s Universal robots. Videá vznikli v priebehu hodiny od…

stimba aplikácie, zváranie a plazma,

Súvisiace články

všetky články

Riešenia robotiky

Paletizačný cobot Palco

Palco bol vyvinutý v Trenčíne v spolupráci s nórskym Rocketfarm. Je nasadený v 24/7 prevádzkach a reálne ukladá až do 45 krabíc/min alebo do výšky 2,1m. Užívatelia si vedia vlastné aj veľmi zložité layouty pripraviť sami.

zistiť viac

Zváranie robotom

Zváranie s Universal Robots predstavuje krátku dobu návratnosti investície, zvýšenie produktivity a prietoku výroby s nadstavbou pre UR pre jednoduché programovanie aj bez predchádzajúcich skúseností. Využije aj Vašu staršiu zváračku, aj pri malosériach od 2 ks.

zistiť viac

Obsluha vstrekolisov

Odoberanie, ukladanie, kontrola a montáž s použitím presunuteľného cobota a 3D kamery Pickit3D. Riešenia nasadené v automotive na slovensku.

zistiť viac

Automatický sorting – triedenie produktov

Sorting v automatickej podobe s všestranným využitím.

zistiť viac

Nanášanie a dávkovanie tmelov a lepidiel

Plug&play nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii

zistiť viac

Obsluha CNC strojov

Ani obsluha CNC s kolaboratívnym robotom nemusí byť komplikovaná, či už sa jedná o staré, alebo nové zariadenia, automatizovať je možné takmer všetko.

zistiť viac

Brúsenie a leštenie

Brúsenie a leštenie kolaboratívnymi robotmi je cenovo podstatne

zistiť viac

Lakovanie

Revolúcia v lakovaní a nanášaní farby s využitím kolaboratívnych robotov.

zistiť viac

Linka na balenie produktov do krabíc

Všetko modulárne s Universal robots. Vyformovanie a podlepenie krabice | výstupná kontrola produktu | vloženie do krabice | zatvorenie krabice | paletizácia

zistiť viac

Skrutkovanie

Automatizovanie skrutkovania s kolaboratívnymi robotmi

zistiť viac

Odihlovanie

Plne automatické odihlovanie kolaboratívnym robotom takmer akéhokoľvek obrobku.

zistiť viac

Sme pripravený
na akékoľvek výzvy

V Stimbe nájdeme riešenie na každý problém automatizácie. Robota naprogramuje, navrhneme jeho príslušenstvo, otestujeme a celé robotické pracovisko u vás odladíme a zaškolíme personál nielen na obsluhu ale ja na zmenu výrobného procesu.

kontaktujte nás