Alusteel zváranie cobotom Universal robots | prípadová štúdia

Prípadová štúdia v Alusteel – zváranie cobotom pri vysoko mixovom zváraní. Cobot spolupracuje ako nástroj zvárača. Uvoľňuje tak jeho kapacity pre iné úlohy.

Vo videu majiteľ spoločnosti s 53 zamestnancami popisuje hlavné prednosti nasadenia cobota. A prečo sa rozhodli nasadiť postupne ďalších zváracích cobotov.

Pracujú pre rôzne odvetvia. Často maličké série až kusovka. Cobot im zabezpečuje vysokokvalitné konzistentné výstupy. Najmä pri dlhých a kruhových zvaroch.

Popisuje, ako treba robota vnímať ako nástroj pre zvárača. Podobne ako povedzme uhlovú brúsku. Nie ako jeho náhradu. Zvárač nastaví robota a popri tom brúsi, zvára, či pripravuje ďalšie veci.

Pri nasadení zváracích cobotov na slovensku pravidelne vidíme, ako sa rapídne zvyšuje produktivita u zákazníkov. Často 2-3-5-násobne vyšší prietok materiálu cez pracovisko.

Obrovské úspory dosahujú zákazníci aj tým, že nie je toľko potrebné dobrusovať okolie zvaru, či zvar samotný. Dlhé zvary sa po správnom nastavení stávajú konzistentnými. Pomáha to následne aj predaju, či menším problémom s reklamáciami.

Zvárací cobot FERco z Trenčína používa SmoothTool. Naši zákazníci zvárajú oceľ, nerez, hlinník – konštrukcie, plechy, veľké, malé série aj kusovky.

V našich aplikáciách najčastejšie používame Kemppi, EWM a Fronius, ale napríklad aj režeme plazmou.

Chcete vyskúšať záranie cobotom aj vo Vašej firme? Dajte nám vedieť.

————————-

V Stimba Trenčín máme za sebou desiatky úspešných realizácii naprieč odvetviami. Často s unikátnymi technológiami a riešeniami na mieru.

Pracoviská s tímom navrhujem, programujem a školím. V tíme máme zosieťovaných mnoho špičkových konštruktérov, programátorov a špecialistov.

Zváranie, paletizáciu, klipovanie, brúsenie či odihlovanie vieme ponúknuť ako ready-made riešenie. S rýchlou implementáciou.

Pozrite si časť z realizácií nich na webe Stimba – sekcia videá.

#zváranie Smooth Robotics ApS #priemysel #cobot #robot #automatizácia #automation #mig #welding

zváranie a plazma,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás