Brúsenie zvarov s kolaboratívnym robotom UR10e

Zostrih z 3 testov brúsenia zváraných profilov s kolaboratívnym robotom pre slovenského zákazníka. Málokto vydrží brúsiť od rána do večera zvary bez zdravotných následkov a takýchto ľudí je aj ťažké nájsť. Keď sú, treba im dať radšej čo najviac odbornú prácu.

Použili sme Universal robots UR10e so vstavaným silovým senzorom, bežnú uhlovú brúsku s na mieru vyrobenou prírubou – s možnosťou prepojenia na bezpečnostný okruh.

Testy sme robili na základe viacročných skúseností s forcesenzormi a s nadstavbovým softvérom pre rýchle a jednoduché nastavenie dráh.

Ako sme to vymysleli: Naučenie nových pohybov pre nový diel je záležitosťou pár minút. Je predpripravená štrukúra programu s komentármi o použití. Netreba mať takmer žiadne znalosti o programovaní. Nové dráhy sú naučiteľné voľným premiestnením upnutého nástroja.

Robot sa pohybuje s nástrojom len v definovanom pásme oproti naučenej tráhe (napríklad +/-5mm v Z nástroja). Pritom vyvíja požadovanú silu na obrobok a aktívne kopíruje povrch. Miera prítlaku, či responzivity je ľahko nastaviteľná podľa potreby.

Na základe našej skúsenosti a tréningu sa obdobné robotické aplikácie naučili obsluhovať a nastavovať bežní pracovníci vo výrobách, ktorí robota predtým ani nevideli. Samozrejme museli chcieť. :)

Vo výsledku sa všetci posunuli ďalej odbornostne, platovo (v prípade úkolu), zvýšili kvalitu výstupu a ušetrili svoje zdravie od namáhavej činnosti. Firmy zvýšili kvalitu produkcie aj prietok výrobou s rovnakým personálnym obsadením.

článok na našom blogu: https://www.stimba.sk/brusenie-zvarov-kolaborativnym-robotom-jednoducho/

brúsenie a leštenie, odihlovanie, zváranie a plazma,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás