úvod |Video | Brúsenie zvarov s kolaboratívnym robotom UR10e

Brúsenie zvarov s kolaboratívnym robotom UR10e

Zostrih z 3 testov brúsenia zváraných profilov s kolaboratívnym robotom pre slovenského zákazníka. Málokto vydrží brúsiť od rána do večera zvary bez zdravotných následkov a takýchto ľudí je aj ťažké nájsť. Keď sú, treba im dať radšej čo najviac odbornú prácu.

Použili sme Universal robots UR10e so vstavaným silovým senzorom, bežnú uhlovú brúsku s na mieru vyrobenou prírubou – s možnosťou prepojenia na bezpečnostný okruh.

Testy sme robili na základe viacročných skúseností s forcesenzormi a s nadstavbovým softvérom pre rýchle a jednoduché nastavenie dráh.

Ako sme to vymysleli: Naučenie nových pohybov pre nový diel je záležitosťou pár minút. Je predpripravená štrukúra programu s komentármi o použití. Netreba mať takmer žiadne znalosti o programovaní. Nové dráhy sú naučiteľné voľným premiestnením upnutého nástroja.

Robot sa pohybuje s nástrojom len v definovanom pásme oproti naučenej tráhe (napríklad +/-5mm v Z nástroja). Pritom vyvíja požadovanú silu na obrobok a aktívne kopíruje povrch. Miera prítlaku, či responzivity je ľahko nastaviteľná podľa potreby.

Na základe našej skúsenosti a tréningu sa obdobné robotické aplikácie naučili obsluhovať a nastavovať bežní pracovníci vo výrobách, ktorí robota predtým ani nevideli. Samozrejme museli chcieť. :)

Vo výsledku sa všetci posunuli ďalej odbornostne, platovo (v prípade úkolu), zvýšili kvalitu výstupu a ušetrili svoje zdravie od namáhavej činnosti. Firmy zvýšili kvalitu produkcie aj prietok výrobou s rovnakým personálnym obsadením.

článok na našom blogu: https://www.stimba.sk/brusenie-zvarov-kolaborativnym-robotom-jednoducho/

leštenie
odihlovanie
zváranie a plazma
Všetky videá
automotive
balenie
e-Series
elektronika
gravírovanie
injekčné vstrekovanie
kamera
kontrola kvality
kvalita
leštenie
letecký priemysel
machine learning
manipulácia
montáž
nanášanie farby
nanášanie lepidla
návratnosť investície
obaly
obsluha CNC
odihlovanie
ohraňovací lis
OnRobot
optoforce
PAL.co
paletizácia
Pickit
potravinársky priemysel
prezentácie
Stimba aplikácie
výskum a vývoj
zdravotníctvo
zváranie a plazma

Ekom | obsluha CNC | kolaboratívny robot Universal robots UR10e

Ekom Piešťany je popredný slovenský výrobca dentálnych a ...

kontrola kvality
obsluha CNC
Stimba aplikácie

Bauer | obsluha CNC | ozubené kolesá a pastorky s UR10e

Bauer Gear Motor je popredný svetový výrobca motorov a prevodoviek (...

automotive
e-Series
obsluha CNC
Stimba aplikácie

Kontaktujte nás


  Ako dotknutá osoba týmto udeľujem súhlas prevádzkovateľovi, STIMBA, s. r. o., so sídlom Súvoz 1/1662, 911 01 Trenčín, IČO: 45 347 093, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trenčín, Oddiel: Sro, Vložka č.: 22443/R, e-mail: mosny@stimba.sk, telefón: +421 907 713 202 (ďalej len „Prevádzkovateľ), so spracúvaním svojich osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, e-mailová adresa a telefónne číslo, na účel priameho marketingu a propagácie výrobkov a služieb Prevádzkovateľa.

  Čestne vyhlasujem, že mám viac ako 16 rokov.

  Som si vedomá/ý, že poskytnutie osobných údajov, ako aj udelenie súhlasu s ich spracúvaním je dobrovoľné. Súhlas môžem kedykoľvek odvolať zaslaním písomného odvolania súhlasu na adresu Prevádzkovateľa alebo e-mailovú adresu Prevádzkovateľa. Prevádzkovateľ ma informoval v súlade s GDPR (viac TU)

  SúhlasímNesúhlasím

  Ing. Michal Mosný

  MD / Konateľ spoločnosti

  +421 907 713 202 mosny@stimba.sk

  Ing. Andrej Bielik

  prokurista, robotika

  +421 907 414 389 bielik@stimba.sk