Feasibility brúsenie zvarov pre Koval systems | 3M | Nordbo robotics

Úspešný feasibility test brúsenia zvarov pre KOVAL SYSTEMS, a. s.. Jednoduché nastavenie aj ovládanie. Brúsenie zvarov je namáhavé a hlučné. Málokto to chce robiť.

Našli sme investične priaznivejšie riešenie s kolaboratívnymi robotmi Universal Robots a elektro-pneumatickou kompenzáciou prítlaku Nordbo Robotics NAC.

Až vďaka 3M sme však dokázali spraviť efektívny úber zvaru aj predúpravu pre orbitálku. Pomocou 3M Roloc brúsneho systému je celý systém hračkou.

V reálnom živote bude treba naučiť viac dráh brúsenia, použiť dodatočný Roloc Scotch Brite alebo orbitálnu brúsku pre finiš. Používame custom 3D tlačenú prírubu s3D tlačeným quickchangerom. V reálnej aplikácii budú frézované.

Jedna z použitých filozofii je, že cobot je nástroj pre človeka. Nemusíme očakávať 100% výsledok vo všetkých detailoch. Cobot sa má postarať o 80%-95% najťažších úloh. Zvyšok je na „fortiele“ a zručnosti obsluhy.

Mali sme k dispozícii 3 (po)kusy a po úprave nastavení sme dosiahli za krátku dobu veľmi uspokojivý výsledok.

Dôležitý je spôsob nastavovania dráh, ktoré po krátkom zaučení zvládne každý šikovnejší kolega. Takto sa do profesie brusič dajú pritiahnuť aj mladí kolegovia, z ktorých sa stáva „nastavovač“ cobota.

Pre kovovýrobu sa tak zvyšuje prietok materiálu pri rovnakom počte ľudí. Následne kombinácia zvárania a brúsenia cobotom vie posunúť tradičné povolania do moderných časov.

Zvárači a brusiči budú stále mať čo robiť. Len väčší dôraz sa posunie na finálnu kvalitu (prípadné dobrúsenie vizuálnych vád) a nastavovanie výroby.

Zároveň sa zvýši kvalita ich pracovného prostredia – menej toxických plynov pri zváraní aj brúsení, menšie nebezpečenstvo zranení, menej zničené ruky a chrbty pri brúsení.

Chcete vyskúšať, či budeme vedieť obrúsiť aj Vaše výrobky?
Dajte nám vedieť. Všetky zariadenia máme k dispozícii pre testy v našom demo-centre.

#brusenie Daniel Žáčik #robots #robotics Martin Neuschl #priemysel #zvaranie #dokoncovanie #výroba

brúsenie a leštenie, Nordbo príslušenstvo,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás