Zváranie kolaboratívnym robotom UR – 2 testy pri BB

Dnešné demo zvárania kolaboratívnym robotom pri BB. Jednoduché na nastavenie, bez zložitého programovania. Chcete vyskúšať aj u Vás?

Sú zvary a zvarence, kde bezpochyby vyhráva klasický priemyselný robot. Existuje však veľa podskupín, bodovaní, či malosériových dielov, ktoré sa stále zvárajú ručne.

Chýbajú však nielen zvárači, ale aj programátori robotov. Náš systém vie obsluhovať bežný zvárač, či operátor už za 10 minút.

V mnohých firmách u nás aj vo svete zistili: Ak dáte k zváračovi kolaboratívneho robota, zvyšuje sa prietok pracoviskom 2 až 5 násobne.

Pri zvýšenej kvalite výstupu. S menšou námahou pre zvárača.

Vstupná investícia je možno len o 20-50% nižšia ako u priemyselného robota. Za rovnaký čas tiež zvarí o 10-30% menej zvarencov. Spraví to však na menšej ploche. S obdobným výsledkom a podstatne rýchlejším nastavením a ladením.

Takže sa stáva odpoveďou pre nízke výrobné dávky, obmedzené priestory a časté prestavenia.

Napríklad pri deme vo videu sme postupovali nasledovne:

1. pri varení tyče na tenký plech sme použili program “rúra”. Dokonalé prevarenie dookola s len 2 nastavenými medzibodmi. Zváračku EWM sme nastavili tak, že postupne znižovala prúd pri prehrievaní materiálu.

2. Pri vyváraní dier sme naučili len prvú dieru = pár mikropohybov. Pre ostatné sme spravili pohyby rýchlo offsetom z prvej (kópiou trajektórií posunutím o rozteč). Podobne ako pri CNC strojoch. EWM špeciálny pulz sa postaral o rozliatie materiálu.

Zváračky – používame špičkové stroje od EWM, Kemppi, Fronius a ďalších. Máme ich plne zintegrované s Universal Robots vďaka Smooth Robotics ApS.

#zváranie #welding #priemysel #automatizácia #hr #ewm EWM GmbH

zváranie a plazma,

Súvisiace videá

Modulárny sorter Stimba

Donedávna triedené len ručne. Modulárny sorter zo Stimby pomáha usporiadať rozvozné zásielky eshopu a VO s hračkami pri…

sorting a logistika, stimba aplikácie,