Rezanie plazmou pomocou Universal robots

Vedeli ste, že s rovnakým cobotom môžete rezať plazmou aj zvárať?
Dosiahnuť dokonalé 3D rezy takmer bez potreby brúsenia?

Použitím špičkového softvéru na zváranie Smooth Robotics ApS jednoducho a intuitívne nastavíte dráhy aj pre plazmu. Napríklad aj ručný navedením na pozície.

Čo je ale podstatné, často je dodatočné brúsenie oveľa náročnejší proces ako samotné pálenie. Naviac môžete mať celý proces v rukách.

Predstavte si, že cobotom pozvárate veľký zvarenec alebo podzostavu. Kľudne nosník. Možno aj ako kusovku, či malosériovku.

Následne potrebujete vypáliť na zvarenci dodatočné otvory. Vymeníte zvárací horák za plazmový (napojený na zdroj) a dáte robotu ďalšie využitie. Bez veľkej námahy.

Tieto riešenia sa dajú použiť aj ako premiestniteľné – nielen na statickom zváracom stole.

Zaujalo riešenie? Dajte nám vedieť. Zvárací systém v jednoduchosti aj efektivite predstavuje špičku vo svete kolaboratívnych robotov.

#zvaranie #welding #plazma #palenieplazmou #rezanieplazmou #priemysel #automatizacia #cee #robot #cobot Universal Robots

Video vzniklo vďaka spolupráci ProWeld Finland Oy , Smooth Robotics ApS , a Oy Machine Tool Co.

zváranie a plazma,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás