Brúsenie a zváranie hliníka s UR20

Piatkový intenzívny workshop u výrobcu hliníkových nádrží. Veľký záujem všetkých kolegov. Doobedu sme brúsili a poobede zvárali.

Pri brúsení sme použili pneumatickú kompenzačnú jednotku NAC od Nordbo Robotics. V kombinácii s ľahkým nastavením dráh sú ľahko dosiahnuteľné dobré výsledky.

Zhodli sme sa, že kolaboratívny robot má pomôcť kolegom. Rozumné je mu zveriť 80% plôch na brúsenie. Brusič pripraví nádrž. Obrúsi hlboké ryhy, či zle dostupné miesta.

Môže robiť svoju prácu na vedľajšom stole. Dozrie na prácu, skoriguje, vymení brúsny materiál. Ale hlavne vizuálne skontroluje a podľa potreby dobrúsi odchýlky, ktoré vznikajú pri ohyboch mäkkého materiálu.

Zváranie hliníku so špičkovou zváračkou EWM bol veĺký ťahák. Po krátkom zaškolení si manažment aj zvárači vedeli sami pripraviť zvary.

Tak ich to chytilo, že sme sa dohodli na krátkom zapožičaní zostavy s Universal Robots UR20 v budúcom týždni.

Teším sa na výsledky. Zváranie hliníka rozhodne nie je jednoduché. Treba najskôr roztaviť pod vyšším prúdom vrchnú oxidačnú vrstvu. Hneď pod ňou sa však hliník priam roztápa a nie je problém ho prepáliť.

Perfektné bolo aj odsávanie horákom od Translas Europe. Veľká vec pre zdravie zváračov.

Máte aj u Vás malé a stredné série, ktoré treba obdobne brúsiť, či zvárať? Dajte mi vedieť. Podobný workshop sa dá zorganizovať aj u Vás. Vieme pomôcť aj s odihlovaním, obsluhou ohraňovákov, či CNC strojov.

brúsenie a leštenie,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás