Brúsenie plechov po bodovom zváraní s UR20 a Nordbo NAC

Minulý týždeň sme v ČR spravili ukážku brúsenia plechov. Ako náhradu ľudskej práce. Majú problém nájsť a udržať si brusičov. Treba zjednotiť povrch pred lakovaním.

Pripravili sme systém, ktorý umožňuje naučiť a odladiť nové programy veľmi rýchlo. Od pár minút po hodinu pri komplexných produktoch.

Používame pri tom pneumatickú kompenzáciu (modrá kocka) od Nordbo Robotics. Vytvára citlivý vzduchový vankúš so stálym prítlakom.

Nástroj – brúska tak dokáže kopírovať prehyby plechu, či rôzne hrany a podobne. Výsledok je potom pomerne stabilný. Stopy po bodovom zváraní sú zjednotené s okolím. Ryhy budú zaliate farbou.

Zaujímavé bolo použitie rýchlych krúživých pohybov (800°/s), ktoré napodobňujú prácu človeka. Výsledok bol nad očakávaniami.

Zároveň umožnil použitie celej plochy brúsky. Na zinkovom (lepivom) povrchu to znamená násobné zvýšenie životnosti brusiva.

Z podobných ukážok mám veľkú radosť. Vidím, že aplikácia funguje a vie firmám skutočne pomôcť. Odbúrať procesy, ktoré už nikto nechce robiť. A ktoré majú často problém s konzistentnosťou kvality.

Universal Robots #grinding #priemysel #inovácie #automation #cobot #universalrobots

brúsenie a leštenie, Nordbo príslušenstvo,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás