Nordbo NAC brúsenie plechov feasibility s 3M

Ukážka z dnešného priebežného testu brúsenia plechov po zváraní. Ešte sa budeme hrať s nastaveniami. Tu je skúška s kombináciou krúživého pohybu.

Pri feasibilitke používame pneumatickú kompenzáciu prítlaku od Nordbo Robotics. Vytvára vzduchový vankúš s okamžitou reakciou na zmeny povrchu.

Náš partner 3M pre nás vytypoval brúsne materiály s dlhou životnosťou, vysokým úberom a zároveň schopnosťou vyhladiť povrch.

Je to zároveň jeden z prvých testov použitia Universal Robots UR20. Úžasná tuhosť, mohutnosť a zároveň citlivosť pri používaní. Dosah 1.750 nám umožňuje zvládať brúsenie prakticky 3 metrových objektov.

Trajektórie generujeme s pokročilým „low code / no code“ licencovaným softvérom. Na pár klikov tvoríme komplexné dráhy brúsenia rovných aj komplexných oblých, 3D plôch.

V reálnej aplikácii pravdepodobne podstatne zrýchlime a budeme brúsiť o niečo lokálnejšie. Zároveň tento typ aplikácie si vyžiada dodatočné bezpečnostné opatrenia.

Máte podobné výzvy u Vás vo výrobe? Dajte nám vedieť. Otestujeme, vytvoríme riešenie na mieru.

————————-

Volám sa Andrej Bielik, som z Trenčína a špecializujem sa na kolaboratívne roboty Universal robots v Stimba.

Máme za sebou desiatky úspešných realizácii naprieč odvetviami. Od logistiky a potravinárstva až po automobilky a Tier 1 a 2. Často s unikátnymi technológiami a riešeniami na mieru.

Pracoviská s tímom navrhujem, programujem a školím osobne. V tíme máme zosieťovaných mnoho špičkových konštruktérov, programátorov a špecialistov.

Zváranie, paletizáciu, klipovanie, obsluhu strojov, brúsenie či odihlovanie vieme ponúknuť ako ready-made riešenia. S rýchlou implementáciou.

Pozrite si inšpirácie na webe Stimba – sekcia videá – je ich tam viac ako 200.

+421 907 414 389
bielik @ stimba. sk

#priemysl #automation #grinding

brúsenie a leštenie, Nordbo príslušenstvo,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás