Brúsenie prémiový dverí s Universal robots UR20 a Nordbo robotics NAC

Brúsiť celé dni masívne dvere je pre 4 operátorky náročné. Pripravili sme systém s jednoduchým nastavením. Pri teste sme skúšali aj rýchlosť – porovnanie s človekom.

Podujal sa majiteľ firmy. A vyhral 2min vs 2:30min pri svojom plnom nasadení. V druhom kole, po optimalizácii, doplnení krúživého pohybu a podobne sa však karta obrátila a čas robota bol ca 1:30min.

UR20 pohodlne občiahne 2 pracoviská, takže ani 2,4m x 1m dvere nie sú problém.

Skúšku sme robili u výrobcu prémiových masívnych dverí. Po základnom lakovaní je potrebné farbu obrúsiť.

Použili sme pneumatickú kompenzačnú jednotku Nordbo Robotics NAC. Vytvára vzduchový vankúš s nastavením sily 5 – 150N. Nástroj tak pracuje rovnomerne aj pri miernych odchýlkach povrchu. V Z nástroja ponúka kompenzáciu 20mm.

Na takýto systém je možné upevniť aj bežné pneumatické, či elektrické nástroje. Výhodou je pri rovnakých kvalitatívnych parametroch nižšia cena, jednoduchší servis a podobne. Tu sme ich upli cez 3D tlačené príruby.

brúsenie a leštenie, Nordbo príslušenstvo,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás