Brúsenie skríň po odporovom bodovom zváraní s Universal robots UR20

1.750mm dosah UR20 je super! Ideálny na brúsenie skríň po odporovom zváraní. Prvý novoročný test pre zákazníka a hneď prskavky. :)

Rozmýšľam ako zjednodušovať. V automobilkách a aj v zahraničí vidíme čoraz viac používať aj ručné náradie. Upnuté na robotovi.

Po novom roku som si načrtol a vytlačil prírubu pre Metabo brúsku. Daniel Žáčik z 3M navrhol brusivo Scotch brite. Nahodili sme na UR20.

Magická prísada je nadstavbový softvér. A výsledok vidíte na videu. Totožný s výstupom operátora u zákazníka. V prvom kole s rýchlosťou 70 mm/s, v druhom 210 mm/s.

Brúsenie je jeden z jobov na ktorý veľa firiem má problém zohnať pracovníkov. Ergonómia, hygiena, choroby z povolania. A niekedy aj problémy s konzistenciou kvality.

Predstavte si systém, kde si nový diel aj pre menšiu sériu nastavíte povedzme v ľahkých desiatkach minút. Upnete na zvárací stôl.

Výstup s UR20 je dosiahnuteľný na obdobnej úrovni ako u priemyselných robotov. Len sa podstatne jednoduchšie nastavuje, nepotrebujete špecialistu programátora a neraz aj ušetríte pri investícii.

U zákazníka použijeme naviac pneumatickú kompenzáciu od Nordbo Robotics. Pozrite si naše staršie videá. Dnes sme ju nemali k dispozícii. Nastavíte si pomocou vzduchového vankúša prítlak 5-150N a výsledky sú dokonale konzistentné aj pri odchýlkach v obrobku.

Nestíhate, nemáte ľudí? Potrebujete aj u Vás brúsiť, leštiť, zvárať, či odihlovať? Dajte nám vedieť. Možno máme pre Vás zaujímavé riešenie.

#broušení #grinding #sanding #welding #priemysel Universal Robots Stimba | kolaboratívna robotika

brúsenie a leštenie, Nordbo príslušenstvo,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás