Zváranie viacvrstvových zvarov robotom | Universal robots UR20

Dnešné demo zváranie viacvrstvových zvarov. Oplatí sa aj pre kusovku a malosériovku. Zvárači zvládli sami hneď po prvej ukážke. S UR20.

Všetko vďaka pokročilému a pritom intuitívnemu zváraciemu softvéru Smooth Robotics ApS. V slovenčine. Funguje s EWM, Kemppi, Fronius, Esab, OTC,…

To čo vidíte je hneď prvý kus po nastavení robota. Nastavili sme si dráhu. Približne – ručne. Skúsili sme si 6 vrstvový zvar.

Zapli sme si automatické nastavenie uhlov (tajomstvo úspechu) na prvý zvar. Napríklad 45° a tlačiť 10°. Doladili sme si výšku od stola.

Potom sme si každý ďalší zvar automaticky offsetli. Tj dali ďalej povedzme o 5mm a zmenili uhol o 5°. Ďalší zvar sme automaticky dali posunúť o 5mm vyššie oproti prvému, atď. Medzitým sme si ladili rýchlosť pohybu, parametre zvárania a podobne.

Výsledok bol vysoko nad očakávania. Bez veľkého laborovania sme sa dostali k akceptovateľným výsledkom. A už sami videli čo robiť v nastaveniach, aby ďalší zvar bol lepší.

Po naučení zvarov stačilo si všetko uložiť ako šablónu. A pri Ďalšom kuse by stačilo nastaviť len základnú dráhu a viacvrstvový zvar by bol čochvíľa nasvete.

Okrem toho sme si ukázali offsetovanie celých zvarov v priestore, možnosť touchsense, zváranie rúry a podobne. Všetko prehľadne, s vysvetlivkami a návodmi v robote. Ale hlavne v slovenčine.

Ozaj – od tohto týždňa máme v základnej výbave touch sense horákom. Pomocou silového senzora. Robot si nahmatá kus a spraví potrebné korekcie podľa aktuálnej odchýlky kusu v prípravku, či na stole.

A že tam nebolo nejak veľa dymu? Používame odsávanie horákom Translas Europe Clear O2. Je to trend v kolaboratívnej robotike a prístupe k pracovnému prostrediu zváračov. Odsaje pri správnom nastavení až 98% splodín.

Zvárali sme naším najnovším robotom Universal Robots UR20 s dosahom 1750mm. Najnovšia generácia kolaboratívnej robotiky je na slovensku len od tohto októbra. Tuhé, silné rameno s vysokou citlivosťou nám umožňuje realizovať nové výzvy. Napríklad zvárať až 3 metrové kusy bez pojazdu a bez klietky.

Chcete zváranie naším systémom so špičkovým zváracím softvérom pre kolaboratívne roboty v našom regióne tiež vyskúšať? Dajte nám vedieť.

zváranie a plazma,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás