Zrážanie hrán dier robotom po CNC obrábaní

Pri CNC výrobe sú bežné ručné dokončovacie operácie. Niekedy aj pomerne rozsiahle. Pri nedostatku ľudí máme riešenia pre väčšinu operácií. Jednoducho cobotom.

V ukážke sme pripravili odihlenie 60 dier za 72 s na odliatku, ktorý sme mali na dielni. Používa špičkové vreteno Demag s 500 ot/min.

Pravdupovediac na videoukážke sme použili prítlak používaný pri väčších dierach a tvrdšom materiály. Takže úbery sú o niečo väčšie ako je potrebné. Podstatný je však princíp fungovania.

Diely pri realizácii umiestňujeme do SMED vymeniteľných prípravkov v uzavretej bunke s pripraveným protivýbušným odsávaním.

Naše riešenie má pripravenú automatickú výmenu nástrojov. Video-ukážka ďalšieho pokročilého vretena je v komentári.

V prípade dier trvá naučenie ďalšej pozície do 30 sekúnd. Všetky ostatné dráhy si robot vypočíta sám.

Dá sa učiť aj ručným navedením na dieru. Silový senzor sa postará o automatické vycentrovanie nástroja do stredu diery s toleranciou 1-2mm. V prípade potreby sa dá poloha rýchlo skorigovať.

Chceli by ste sa pozrieť na podobné procesy vo Vašej firme?
Dajte nám vedieť. Máme pripravené množstvo demopríslušenstva, cobota Universal Robots, partnerov v mnohých segmentoch, ale hlavne skúsenosti z mnohých procesov.

#deburring #odihlovanie #priemysel #cnc Mike Kulossa #manufacture

obsluha CNC, odihlovanie,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás