Hopi rePalco UR20 | depaletizácia a paletizácia kolaboratívnym robotom

V HOPI Holding tento rok podstatne znížili pracnosť a zvýšili efektivitu. S PALco UR20 naraz depaletizujeme aj paletizujeme. Na linke deaktivujeme kódy, lepíme nálepky, vkladáme materiál.

Ťažké bremená predstavujú vysokú záťaž pre pracovníkov. Každú krabicu museli niekoľkokrát ručne premiestňovať. Teraz im pomáha kolaboratívny robot.

Vo svete logistiky nie je táto aplikácia ešte úplne bežná. V jednom cykle riadime bez použitia PLC niekoľko procesov. S použitím pokročilého softvéru rePally.

Riadi a sleduje kedy je potrebné balenia odoberať z palety a kedy ich ukladať. V akých rozostupoch ich pustiť na pás. Postará sa aj o preložkový papier. Zvládne aj 17 kg krabice a uloží ich až do 2,25m.

Na „U“ linke so 7 dopravníkmi pomáhame do krabíc vkladať dodatočný materiál, deaktivovať inkjetom čiarové kódy, lepiť štítky, registrovať v systéme a opätovne zatvoriť krabice.

Pre HOPI EU Logistics to predstavuje podstatné zvýšenie efektivity a prietoku materiálu cez jedno pracovisko. Jednoducho pri menšej námahe stabilizovaný vysoký výkon.

Celé je to veľká zásluha hlavne skvelého HOPI tímu – Martin Košč, Pavel Podroužek, Jiří Fadler a ďalších.

Universal Robots, Rocketfarm AS, Marpex s.r.o. #logistics #palletisation #palletizing #cobot #automation #UR20 #VAS

balenie, PAL.co, paletizácia, sorting a logistika, stimba aplikácie,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás