Odihlovanie hlinníkového profilu

Nájsť ľudí na zrážanie hrán po frézovaní je takmer nemožné. Trvalo nám dosť dlho nájsť kombináciu HW&SW pre rýchle nastavenie a dokonalý výsledok odihlenia.

V ostatnom čase sme spravili niekoľko podobných feasibilitiek.

Bol to takmer 2 ročný proces nájsť najvhodnejšie kombinácie veľmi rýchlych metód učenia dráh, dokonalých nástrojov a koncových efektorov.

Takmer u každého zákazníka s CNC niekto odihluje kusy. Každý sa sťažuje, že to nikto po čase nechce robiť. Namáhavé pre ruky, chrbáty, stráca sa pozornosť, sú častejšie reklamácie.

Pripravujeme komplet bezpečnú bunku s odsávaním, ergonomickým prístupom. To čo potrebuje strojárska dielňa pred postprocesing. Jednoducho umiestnite namiesto pracovného stola.

Základom je Universal Robots, špeciálny SW pre rýchle nastavenie dráh, nemecké vreteno a japonské keramické kefy. Používa automatickú výmenu nástrojov.

Použité koncové metódy a nástroje odihľovania sú použité roky v stovkách robotických pracovísk najmä v automobilkách ako BMW, Mercedes, Volvo, Opel a ďalších.

Náš prístup používa obdobné technológie, podstatne rýchlejšie učenie a nastavovanie a to pri nižšom rozpočte. Modulárne si doplníte do bunky to čo potrebujete.

Vo videu sme mali rýchlosť 350 mm/s. Najčastejšie sa však rýchlosti používajú 80-160mm/s. Z toho sa dá aj prepočítať orientačný cyklový čas.

odihlovanie,

Súvisiace videá

Modulárny sorter Stimba

Donedávna triedené len ručne. Modulárny sorter zo Stimby pomáha usporiadať rozvozné zásielky eshopu a VO s hračkami pri…

sorting a logistika, stimba aplikácie,