2FGP20 gripper

V prípade, že cieľom Vášho riešenia je paletizácia, možností ako túto úlohu splniť sú rôzne. Jednou z nich je aj gripper od spoločnosti On Robot, ktorý spája dva veľmi dôležité aspekty do jedného, veľmi efektívneho nástroja.

Tento nástroj ponúka široký zdvih a prispôsobiteľné ramená na jednoduchú manipuláciu s ťažkými alebo otvorenými škatuľami, výrobkami pripravenými do regálov a inými nádobami, ako sú napríklad euro prepravky (plastové prepravky KLT), s ktorými si tradičné vákuové chápadlá neporadia.

Parametre

Integrované vákuové prísavky umiestňujú fólie, alebo preložky bez toho, aby bolo potrebné meniť nástroj, alebo vyžadovať iný spôsob manipulácie. Nástroj 2FGP20 má univerzálnu užitočnú nosnosť 20 kg. Maximálne otvorenie grippera je 430 mm. S jeho maximálnou uchopovacou silou 400 N je ho možné využiť všade tam, kde bežné vákuové nástroje by uplatnenie nenašli.

Variabilita

Tak ako ostatné nástroje od spoločnosti On Robot, aj gripper 2FGP20 je konštruovaný tak, aby jeho využitie bolo čo možno najviac univerzálne. O tom svedčí samotná jeho konštrukcia, na ktorú je možné namontovať uchopovanie podložky podľa potreby pre konkrétnu realizáciu. V závislosti od spôsobu inštalácie podložiek sa samozrejme líši aj maximálna prítlačná sila pri odoberaní od 100 až po 400 N.

Veľkou výhodou grippera je jeho variabilita v spôsobe využitia

Ďalším zo spôsobov využitia sú alternatívne uchopovače. To znamená, že pokiaľ budete nasledovať dokumentáciu, dokážete si zostrojiť akýkoľvek tvar nástroja, ktorý bude Vaše produkty, alebo balenia uchopovať. Možnosti využitia tohto nástroja limituje len Vaša predstavivosť, preto je to veľmi dobrá investícia aj do budúcna, nakoľko pre jeden nástroj sa takmer zaručene nájde viac ako jedno využitie.

Alternatívne využitie nástroja – po skonštruovaní spodnej časti je možné uchopovať veľmi efektívne, presne a spoľahlivo ploché drevené bedničky.

Alternatívne využitie nástroja – po skonštruovaní špeciálnej spodnej časti priamo prispôsobenej na tvar prepraviek je možné vďaka “vrúbkam” efektívne a presne uchopiť prepravku bez rizika jej vypadnutia.

Ďalším z alternatívnych riešení môže byť aj uchopovanie väčšieho počtu fľašiek, plechoviek, alebo akýchkoľvek iných produktov s povrchom vhodným na tento typ odoberania.

Viac informácií nájdete aj na stránke výrobcu: https://onrobot.com/en/products/2fgp20-gripper

Paletizácia s využitim grippera 2FGP20