3FG15 gripper

Model 3FG15 je ideálny na uchopovanie širokého spektra valcových predmetov v strojárskych aplikáciách, ako sú napríklad CNC sústruhy. Konštrukcia chápadla automaticky centruje obrobky, čo vedie k rýchlemu nasadeniu so silným, stabilným uchopením a presným umiestnením.

Parametre

S užitočným zaťažením až 15 kg 3FG15 konkuruje väčším, objemnejším a oveľa menej flexibilným prstovým uchopovačom. Rovnako ako všetky chápadlá OnRobot, aj 3FG15 ponúka bezproblémovú integráciu s robotmi podľa vášho výberu.

Trojprstové chápadlo 3FG15 má pôsobivý maximálny zdvih 150 mm a elegantný dizajn, ktorý ľahko zvládne viacero procesov. Je ideálny na uchopovanie širokej škály valcových predmetov so šírkou od 20 mm do 150 mm.

Model 3FG15 poskytuje silné a stabilné uchopenie pre tvarové uchopenie (vnútri objektu) alebo trecie uchopenie (zvonka), čím zvyšuje flexibilitu vašej realizácie. Konštrukcia uchopovača automaticky centruje obrobky, čo vedie k silnému, stabilnému uchopeniu a presnému umiestneniu v skľučovadle stroja. S užitočným zaťažením do 15 kg a uchopovacou silou od 10 N do 240 N model 3FG15 konkuruje väčším, objemnejším a oveľa menej flexibilným prstovým uchopovačom.

Flexibilita

Dodané prsty sa dajú namontovať v 3 rôznych polohách, aby bolo možné dosiahnuť rôzne uchopovacie sily a priemery uchopenia. Dodávaná dĺžka prsta je 49 mm, ak sa vyžaduje iná dĺžka, je ju možné na mieru upraviť a prispôsobiť Vašim potrebám.

Gripper ponúka rôzne možnosti uchopenia “prstov”

Špičky prstov, v závislosti od konkrétnej realizácie je možné rovnako prispôsobiť. V štandardnej ponuke sú 10-13 mm oceľové špičky, alebo 13.5-16.5 mm silikónové. V prípadne potreby je možné si vyrobiť vlastné špičky o želaných rozmeroch, nakoľko na nástroj sa upevnia skrutkami M4x8 mm.

Viac informácií nájdete aj na stránke výrobcu: https://onrobot.com/en/products/3fg15-three-finger-gripper