RG2-FT

Rozpozná objekty pomocou inteligentného uchopenia Pomocou OnRobot RG2-FT môžete automatizovať úlohy s vysokou presnosťou. Vstavané 6-osé F/T snímače poskytujú extrémne presné uchopenie pre lepšiu kvalitu výroby.

RG2-FT – prvý gripper na svete so vstavanou inteligenciou a schopnosťou snímania. Najmodernejšia technológia pre kolaboratívne aplikácie Cobot-a. Má zabudované snímače sily, krútiaceho momentu a priblíženia, vďaka ktorým spolu s umelou inteligenciou tvoria dokonalý nástroj pre automatizáciu.

Vlastnosti

Sofistikovaná technológia

Gripper dokáže zaznamenať prítomnosť dielu/komponentu vďaka jeho senzorom, vďaka čomu je možné zabezpečiť extrémne presné a bezpečné narábanie s komponentami. Senzory dokážu detekovať nepresné, alebo nesprávne uchopenie dielu, ktoré by mohlo indikovať pošmyknutie dielu.

Integrovaný softvér

Program pre obsluhu gripperu bol zameraný na jednoduchosť tak, aby aj zamestnanci, bez predchádzajúcich technických skúseností s obdobnými technológiami dokázali zariadenie nastaviť a obsluhovať.

Prispôbiteľnosť

Nástroj, respektíve jeho uchopovacie časti je možné vymeniť za iné podporované rôzneho tvaru a veľkostí, aby presne vyhovovali Vašej operácii.

Konštrukcia grippera a jeho pokročilé fukcie a senzory zaručujú, že jeho uchopenie bude vždy presné, čo ho preurčuje v operáciach napr. pick & place, kde je vyžadovaný presný úchop robený človekom a obyčajné grippery tu nemôžu byť nasadené.

Gripper nájde využitie rovnako aj v aplikáciach, kde asistuje operátorovi – človeku, nakoľko nie je potrené zložité programovanie časov “nakladania a vykladania” uchopeného dielu, nakoľko gripper vďaka svojím senzorom dokáže rozoznať, kedy diel podáva operátorovi, ktorý si ho môže odobrať automatickým uvoľnením zovretia.

Vlastnosti

Automatická kompenzácia hĺbky

Rameno robota sa pohybuje, zatiaľ čo prsty zostávajú v rovnakej relatívnej polohe od objektu. Táto funkcia výrazne zjednodušuje programovanie a zabraňuje časovo náročným riešeniam.