RG6 Gripper

OnRobot RG6 najuniverzálnejší, najbezpečnejší a užívatelsky prívetivý kolaboratívny gripper na trhu. RG2 je certifikovaný spoločnosťou Universal Robots v rámci ekosystému UR+.

OnRobot RG6 najuniverzálnejší, najbezpečnejší a užívatelsky prívetivý kolaboratívny gripper na trhu. RG6 je certifikovaný spoločnosťou Universal Robots v rámci ekosystému UR+.

Elektrické kolaboratívne grippre OnRobot sú navrhnuté pre bezproblémovú integráciu s kolaboratívnymi robotmi od Universal Robots. Fungujú bez akýchkoľvek externých káblov, takže pohyb robota môže byť vykonávaný bez obáv o umiestnenie káblov.

Parametre

Gripper dokáže uchopovať predmety vo váhe maximálne 6 kg, s najväčším rozpätím 150 mm. Je vybavený systém Quick changer, ktorý zabezpečuje expresne rýchlu výmenu grippera a možnosť jedho nasadenia napríklad aj na duálny gripper v spolupráci s druhým gripperom.

Inteligentné funkcie

Samotné nastavenie gripperu je do veľkej miery automatické, nakoľko funkcie ako detekcia úchopu, alebo straty úchopu a ďalšie sú predprogramované, bez potreby manuálneho programovania. Výpočet polohy TCP je automatický, vďaka čomu sa redukuje čas potrebný na prvotné nasadenie do výroby.

Gripper dokáže automaticky detekovať stratu úchopu, vďaka čomu dokážete zaistiť, že všetky pohyby budú správne a výrobný proces bude vedieť fungovať bez prerušení a pochybenia.

Pracovný rozsah gripperu

Odporúčaný pracovný rozsah gripperu je 150 mm a dokáže uchopiť predmety v rádiuse až 80 mm. Pre prispôsobenie Vaším potrebám je možné zmena uchopovaních plôch grippera na rôzne veľkosti a tvary tak, aby ste dosiahli ideálny úchop.

Video

Balenie a prekladanie byliniek v slenníkoch s OnRobot

V dánskych bylinkových sklenníkoch nasadzujú pre zníženie monotónneho zaťaženia kolaboratívne roboty Universal Robots.

Pri balení použili nový širší typ grippru OnRobot s jemným nastavením sily a rozsahu. Prekladajú tak koreňový systém s rastlinkami a balia ich do obchodných balení.