2FG7 gripper

Gripper vyvinutý špeciálne na prácu v obmedzených podmienkach. Tak je možné charakterizovať 2FG7, gripper, ktorý dokáže splniť operácie uchopovania a odoberania aj všade tam, kde by to s bežným nástrojom nebolo možné.

Parametre

Vďaka maximálnemu užitočnému zaťaženiu 11 kg, vonkajšiemu rozsahu uchopenia až 73 mm a uchopovacej sile 20 N až 140 N si všestranný model 2FG7 ľahko poradí s ťažkým alebo objemným užitočným zaťažením. A vďaka stupňu krytia IP67 pre náročné prostredie a certifikácii ISO triedy 5 pre použitie v čistých priestoroch je 2FG7 pripravený pracovať takmer všade, kde ho potrebujete.

Na rozdiel od zložitých a drahých nastavení pneumatických nástrojov možno elektrický nástroj 2FG7 jednoducho naprogramovať na presné nastavenie sily, rýchlosti a zdvihu prostredníctvom intuitívneho softvérového rozhrania. Inteligentná spätná väzba, ako je detekcia uchopenia a detekcia strateného úchopu, zlepšuje celkovú presnosť. A rovnako ako zvyšok rodiny plne elektrických nástrojov OnRobot, aj nástroj 2FG7 vám umožní “odpustiť” si problémy so zariadeniami a nákladmi na stlačený vzduch. Viac informácií nájdete aj na stránke výrobcu: https://onrobot.com/en/products/2fg7

Vďaka svojim rozmerom gripper predstavuje impozantnú kombináciu medzi výkonom a veľkosťou, vďaka čomu je možné ho použiť všade tam, kde použitie bežného grippera doteraz možné nebolo.

Gripper disponuje flexibilitou v možnosti uchopovania, či už potrebujete predmet uchopiť “klasicky”, alebo z vnútra, samotné “prsty” nástroja je možné tomu prispôsobiť.

Ďalšou nepopierateľnou výhodou je možnosť “prsty” nástroja vymeniť za niektoré z oficiálnej ponuky výrobcu, alebo akékoľvek, ktoré si navrhnete a vyrobíte. Tento nástroj, rovnako ako ostatné z ponuky On Robot sú naozaj univerzálne a vedia sa dokonale prispôsobiť produktu, ktorý s ním hodláte odoberať.

2FG7 Gripper