Obsluha CNC s cobotom a OnRobot RG6 v Dong Industries

Dong Industries zdvojnásobil prietok výroby CNC obrábacím strojom.

Dánska firma patrí medzi spoločnosti vyrábajúce súčiastky na CNC v malých sériách. Preto musí často nanovo zoradiť stroje a príslušenstvo. Zároveň ako mnohé spoločnosti má problém s dostatkom kvalifikovaného personálu.

V aplikácii používa gripper OnRobot A/S RG6 na Universal Robots A/S UR10 spolu s viacúčelovým zásobníkom na polotovary / hotové výrobky.

Problém s rekonfiguráciou gripprov jej uľahčil OnRobot. Chápadlá sú citlivé na tlak, majú integrovaný prítomnostný senzor, ale hlavne sa na nich dajú jednoducho meniť prsty. Zvládne to každá obsluha v strojárenskej firme.

Presnosť odoberania a zakladania je zvládnutá aj pomocou silového senzora OnRobot HEX. Vďaka silovému senzoru môžete korigovať drobné nepresnosti pri odoberaní, resp. produkt môžete presnejšie umiestniť na dorazy prípravku.

Vďaka všetkým týmto faktorom sa Donk Industries podarilo zdvojnásobiť prietok výroby cez CNC centrum. Naviac s výrazným odľahčením obsluhy od monotónnej činnosti. Pracovníci sa teraz viac venujú príprave výroby a kontrole kvality.

viac podobných príkladov na: https://www.stimba.sk/blog/

zdroj: YouTube, Olmia Robotics, OnRobot

obsluha CNC, OnRobot,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás