Hopi | dual product | paletizačný cobot PALco

Nový level efektivity v HOPI. Rozšírili sme možnosti paletizácie o druhú paralelnú linku. Zatiaľ pre 7 formátov balení. Ďalšie si vedia pripraviť sami.

Nedávno nás s podporou od Petr Novák oslovil pre túto úlohu Martin Košč. Spočítal, že PALco by zvládol ukladať aj z 2 výrobných liniek. Upravili sme existujúce zariadenia a dopravníky, pridali snímače.

Cieľ bolo jednak ešte viac zvýšiť efektívnosť a pomôcť kolegom, často ženám zdvíhajúcich celý deň bremená.

Výzva bola uskutočniteľná. Paletizačný cobot PALco používa pokročilý paletizačný softvér Pally od nórskych Rocketfarm AS.

Súčasťou balíka je aj možnosť simultánnej obsluhy 2 výrobných liniek. Obsluha si intuitívne vyberie z predvolených formátov krabíc a layoutov paletizácie.

Paletizačné vzory si vedia kolegovia z Hopi vytvoriť sami online na našej platforme. Napríklad dnes to skvele sám zvládol Pavel Podroužek.

PALco automaticky pokladá produkty z ľavého dopravníku na ľavú paletu a z pravého na pravú. Ak sa používa len jeden dopravník, tak distribuuje postupne produkty na obe palety.

Sám sa vysporiadava s úlohami ako optimálna dynamická výška stĺpu. Dokáže totiž ukladať až do 2,1m. A niekedy je jedna paleta už vysoko naplnená, kým druhá len začína.

Samozrejmosťou sú funkcie ako rýchle zvolenie si od ktorej pozície chcem pokračovať na ktorej palete, či treba pripraviť paletu s menším počtom balení,…

Jednoducho platí: Kde je vôľa, tam je cesta!

Čoskoro nám v Hopi pribudne aj rePALco využívajúci Universal Robots UR20. Z ľavej palety bude automaticky depaletizovať a na pravú paletizovať prebalené krabice s produktami.

paletizácia, stimba aplikácie,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás