Nordbo NAC – aktívna kompenzácia prítlaku

Špičková a rýchla technológia najmä pre brúsenie a leštenie. Koncový nástroj vytvára konštantný prítlak na obrobok pomocou vzduchového vankúša. Prispôsobí sa tvaru a koriguje odchýlky fyzického obrobku od naučenej trajektórie.

Aktívna elektropneumatická kompenzačná jednotka Nordbo (NAC) zabezpečuje konštantnú aplikovanú silu bez ohľadu na zložitosť zakrivenia povrchu, rýchlosť obrábania a orientáciu nástroja. Senzory
vo vnútri výrobku registrujú kontakt s obrobkom, udržiavajú konštantnú aplikovanú silu a umožňujú mäkké dosadnutie, aby sa zabezpečilo, že pri prvom kontakte s obrábacím nástrojom nedôjde k nadmernému obrábaniu dielu. NAC sa môže používať buď ako nástroj na konci ramena robota alebo ako samostatný komponent.

Typické aplikácie

 • Leštenie
 • Brúsenie
 • Vyhladzovanie povrchu
 • Odihlovanie

Konzistentná kvalita výstupu

Tlak na prírubu nástroja je aktívne udržiavaný na konštantnej nastavenej sile, čo vedie ku konzistentnému a kvalitnému výstupu.

Zvýšená produktivita

Rýchle zmeny zakrivenia sú kompenzované zdvihom NAC, čo umožňuje vyššiu rýchlosť spracovania a vedie k zvýšeniu celkovej produktivity vašej aplikácie spracovania.

Jednoduchá konfigurácia

Prítlak a ďalšie nastavenia sa dajú konfigurovať prostredníctvom integrovaného webového servera, ktorý je prístupný cez ethernet pomocou notebooku alebo telefónu.

Kľúčové vlastnosti

 • Automatická kalibrácia nástroja – kompenzácia gravitácie
 • Podpora softlandingu
 • Klasifikácia IP67
 • Axiálna kompatibilita
 • Maximálna sila (tlačenie/ťahanie) 150/110 N
 • Spätná väzba polohy zdvihu
 • Programovateľný IO na nastavenie cieľovej sily – k dispozícii webový server

Nezávislé na značkách robotov a nástrojov

Keďže aplikovaný tlak sa dá riadiť digitálnymi vstupmi, NAC sa dá jednoducho aplikovať a ovládať každým robotom alebo PLC. NAC možno namontovať zo zadnej alebo bočnej strany výrobku pomocou dosky s rozhraním, ktorá sa hodí k vášmu robotovi. To isté platí aj pre stranu s nástrojmi, ktorá umožňuje výber obľúbenej brúsky, brúsky, leštičky atď.

Video

Leštenie a brúsenie robotom bez programovania s 3D kamerou, umelou inteligenciou a aktívnym prítlakom

Najnovšia generácia pokročilých kolaboratívnych robotov už funguje aj bez programovania. Intuitívne ako na tablete. Aj pre častú zmenu sortimentu. Ready-made riešenie s pokročilým riadením. Odpadajú tak zdĺhavé úlohy programovania zložitých tvarov.

Cenovo dostupnejšie leštenie, presunuteľné riešenie kobotom

Rýchlosť integrácie takýchto riešení je podstatne kratšia ako pri priemyselnej robotike, bunky sú presunuteľné a cenovo dostupnejšie pri porovnateľných výsledkoch. Pripravíme custom riešenie pre Vaše potreby. Použijeme však preto odladenú platformu Nordbo Craftmate

Aktívna kompenzácia prítlaku Nordbo

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov nestačia bežné pasívne pasívne pneumatické kompenzácie prítlačnej sily. A pri zložitých povrchov ani silové senzory.

Viac v článku: https://www.stimba.sk/lestenie-brusenie-kolaborativny-robot-3d-kamera-umela-inteligencia/

 

Súvisiace videá

Leštenie a brúsenie robotom bez ...

Najnovšia generácia pokročilých kolaboratívnych robotov už funguje aj bez programovania. Intuitívne ako na tablete. Aj pre častú zmenu…

automotive, brúsenie a leštenie, kontrola kvality, lakovanie, stimba aplikácie,

Súvisiace články