Nordbo Mimic

Najnovší prístup k používaniu robotov "bez programovania". S Mimic UR skopíruje pohyby. Dokážete tak leštiť, odihlovať, brúsiť či lakovať. Aj pre zložité trajektórie a pohyby podobajúce sa skúseným profesionálom. To celé bez použitia CAD/CAM, alebo zdĺhavého programovania. Jednoducho pohyb nahráte - doladíte - pustíte. Ponúkame aj širokú škálu príslušenstva. Najmä na kompenzáciu elektropneumatickú kompenzáciu prítlaku brúsok, vretien, či prepojenie lakovacích pištolí.

Mimic je intuitívna softvérová platforma, ktorá zachytáva a prenáša organické pohyby rúk pracovníkov do robotov prostredníctvom demonštrácie. Umožňuje automatizáciu zložitých dráh nástrojov, ktoré je príliš ťažké a časovo náročné naprogramovať tradičným prístupom bod-bod.

Ide o modulárnu a otvorenú softvérovú platformu, čo znamená, že používatelia majú kontrolu nad svojím robotom, môžu používať vlastnú technológiu sledovania a pracovať s ručnými aj robotickými nástrojmi, ktoré už poznajú.

Súprava Mimic UR Kit sa skladá zo senzora na sledovanie polohy od spoločnosti Nordbo Robotics a zodpovedajúcej URCap, čo zaručuje jednoduché zapojenie a používanie. Robotizované zariadenia s Mimicom umožňujú flexibilnú automatizáciu povrchovej úpravy v oblastiach použitia brúsenia, leštenia, odstraňovania otrepov, lakovania a liatia. Technológia Mimic poskytuje škálovateľnú flexibilitu, pretože si nevyžaduje odborníka na robotiku na mieste, ktorý by upravoval a menil výrobný plán. Pracovníci si môžu konfigurovať vlastnú výrobu v priebehu niekoľkých hodín a bez externej účasti.

Kľúčové vlastnosti platformy Mimic

 1. Modulárny a otvorený softvér, ktorý umožňuje koncovým používateľom mať kontrolu nad robotom: Exportovať, importovať a upravovať nahrané programy bez toho, aby ste museli obmedzovať ostatné nastavenia.
 2. Nevyžadujú sa žiadne programátorské zručnosti. Jednoducho demonštrujte pohyb a vytvorte komplexné dráhy ľudského nástroja.
 3. Kompatibilný so všetkými robotmi UR – CB alebo eSeries: Implementujte na existujúcich alebo na nových nastaveniach UR
 4. Agnostický voči nástrojom: Používajte nástroje, ktoré poznáte, ručné alebo robotické.
 5. Vlastné joysticky: Remeselníci vedia, ako dosiahnuť najlepšie výsledky so svojimi nástrojmi. Preto sú podporované prispôsobené joysticky, ktoré vyhovujú konkrétnej aplikácii.
 6. Nie sú viazané na jednu technológiu sledovania (učenia) dráhy: Mimic je kompatibilný s viacerými technológiami sledovania pre kompatibilitu aplikácií.

Obrázok – popis:

 1. Učte
  Navigujte robota v reálnom čase a zaznamenávajte svoj pohyb pomocou joysticku Mimic.
 2. Vylaďte
  Prezerajte a optimalizujte zaznamenané pohyby úpravou rýchlosti, orientácie a dráhy.
 3. Prehrávanie
  Spustite spracovanie a nechajte robota vykonať ťažkú prácu.

Súprava Mimic – UR+


Súprava Mimic Kit obsahuje všetko, čo potrebujete na to, aby ste zo svojho zážitku s Mimicom vyťažili čo najviac, vrátane:

 • Softvér
 • Ovládač NPT-CTRL
 • Anténa prijímača NPT-R50-R
 • Anténa vysielača NPT-R50-T
 • NPT-JOY-4B Joystick so štyrmi tlačidlami – Napájací zdroj
 • Súprava na kalibráciu pracovného priestoru
 • Montážne skrutky a káble
 • Zobrazenie v reálnom čase na PC
 • URCap

Video

Mimic – ukážka základných funkcii

Najnovší prístup k používaniu robotov “bez programovania”. S Mimic UR skopíruje pohyby. Dokážete tak leštiť, odihlovať, brúsiť či lakovať. Aj pre zložité trajektórie a pohyby podobajúce sa skúseným profesionálom.

 

To celé bez použitia CAD/CAM, alebo zdĺhavého programovania. Jednoducho pohyb nahráte – doladíte – pustíte.

 

Vo videu vidíte základné funkcie učenia dráh, uzamknutie pracovnej roviny a orientácie robota pri presnejšom učení dráh.

Na stiahnutie

Súvisiace videá

Dávkovanie tmelov a lepidiel s ...

Vedeli ste, že dávkovanie je stále jedným z najmenej automatizovaných procesov? Je to z dôvodu: opakovateľnosti a presnosti…

nanášanie lepidla, Nordbo príslušenstvo,

Brúsenie zložitých tvarov s Nordbo ...

Je to naozaj také jednoduché. Správne si zoradíte nástroj a upínanie obrobkov. Následne nahráte dráhu. Presne tak isto,…

brúsenie a leštenie, Nordbo príslušenstvo,

Zrážanie hrán s Nordbo Mimic ...

Opis prípadu: Otrepy sú nedokonalosti, ktoré je potrebné odstrániť, pretože ohrozujú kvalitu hotového dielu. Súčasný proces odstraňovania otrepov…

automotive, Nordbo príslušenstvo, obsluha CNC, odihlovanie,

Mimic – ukážka základných funkcii

Najnovší prístup k používaniu robotov “bez programovania”. S Mimic UR skopíruje pohyby. Dokážete tak leštiť, odihlovať, brúsiť či…

brúsenie a leštenie, lakovanie, nanášanie lepidla, Nordbo príslušenstvo,

Súvisiace články

všetky články