Lakovanie

Revolúcia v lakovaní a nanášaní farby s využitím kolaboratívnych robotov. Bez programovania a CAD. Robot sa učí pohyby od lakovača.

Revolúcia v lakovaní už začala. Technológiu Mimic dokážeme pripevniť napríklad na lakovaciu pištoľ. Pracovník v lakovni tak dokáže veľmi rýchlo naučiť robota aj veľmi zložité úkony rýchlo. Zároveň naučí robota aj ako má správne dávkovať farbu v danom okamihu. Program, ktorý nahrá je možné v ktoromkoľvek bode doladiť, aby sa doplnili detaily k hrubému nábehu, ktorý vytvoríte za pár sekúnd.

Tradičné priemyselné roboty sú príliš tuhé a ak rýchlosť, orientácia a trajektória nie sú ovládané, výsledkom môže byť zlý výsledok, alebo premrhaný veľký objem farby. Preto ich nie je vhodné využívať na precízne operácie, ako je napríklad lakovanie, alebo nanášanie farby.

Efektívne učenie trajektórie

Balík Mimic kit umožňuje vzdialene prenášať pohyby operátora tým, že ich sleduje a učí sa proces sprejového nanášania farby. Kým nahráva pohyby, operátor samotný sa sústredí aj na robota a priamo môže opraviť zlé pozície a neistoty.

Lakýrnik dokáže v reálnom čase vidieť aký bude výsledný efekt robotického lakovania. Následne je možné doladiť nahrané pohyby zmenou rýchlosti, orientácie nástroja a trajektórie. Vďaka tomu môžeme dosiahnuť bezchybný výsledok a znížiť plytvanie farbou. Viac info o Mimic aj tu: https://nordbo-robotics.com/painting-sandblasting/

Komplexné riešenie na mieru

Stimba je expert v kolaboratívnej robotike a zastupuje Nordbo na Slovensku. Pri lakovacích aplikáciách spolupracujeme s poprednými dodávateľmi a posudzujeme aj dodatočné prvky aplikácie ako sú technológia dávkovania, odsávania, či nebezpečenstvo prostredia.

Pripravíme a dodáme kompletné riešenie na mieru od A po Z s prispôsobením pracovnej bunky, prípadne jej skonštruovaním, alebo zasadením kolaboratívneho robota do Vášho pracoviska podľa podmienok Vašej výroby. Všetko si s Vami dôkladne prekonzultujeme a zaškolíme Vašich pracovníkov na obsluhu cobota vrátane prípravy budúcich programov, alebo ich zmeny/úpravy.

Video

Flexibilný robot zvláda nanášanie farby

BJ-Gear využíva UR5 robota od Universal Robots na nanášanie farby na dokončené montované ozubené prevody. Využitie robota zabezpečilo jednotnejšiu vysokú kvalitu práce, pretože robot nanáša farbu na všetky predmety rovnomerne a presne. Robot je vybavený striekacou pištoľou vhodnou pre roboty. Robotické rameno je pokryté elastickým návlekom, aby bolo chránené pred postriekaním farbou. Predtým ako spoločnosť BJ-Gear zaviedla túto činnosť sa musel zamestnanec dodatočne postarať o zakrývanie a odkrývanie častí dielov pred nanesením náteru namiesto samotného procesu nanášania náteru. V súčasnosti bola manuálna maliarska práca nahradená robotmi, čo opäť uvoľňuje kapacitu pre iné pracovné úlohy.

Na stiahnutie

Súvisiace videá

Súvisiace články

všetky články

Riešenia robotiky

Paletizácia pomocou cobota: PALco

Palco bol vyvinutý v Trenčíne v spolupráci s nórskym Rocketfarm. Je nasadený v 24/7 prevádzkach a reálne ukladá až do 45 krabíc/min alebo do výšky 2,1m. Užívatelia si vedia vlastné aj veľmi zložité layouty pripraviť sami.

zistiť viac

Zváranie cobotom: FERco

Zváranie s Universal Robots predstavuje krátku dobu návratnosti investície, zvýšenie produktivity a prietoku výroby s nadstavbou pre UR pre jednoduché programovanie aj bez predchádzajúcich skúseností. Využije aj Vašu staršiu zváračku, aj pri malosériach od 2 ks.

zistiť viac

Obsluha vstrekolisov

Odoberanie, ukladanie, kontrola a montáž s použitím presunuteľného cobota a 3D kamery Pickit3D. Riešenia nasadené v automotive sektore.

zistiť viac

Automatický sorting – triedenie produktov

Sorting v automatickej podobe s všestranným využitím.

zistiť viac

Nanášanie a dávkovanie tmelov a lepidiel

Plug&play nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii

zistiť viac

Obsluha CNC strojov

Ani obsluha CNC s kolaboratívnym robotom nemusí byť komplikovaná, či už sa jedná o staré, alebo nové zariadenia, automatizovať je možné takmer všetko.

zistiť viac

Brúsenie a leštenie

Brúsenie a leštenie kolaboratívnymi robotmi je cenovo podstatne

zistiť viac

Lakovanie

Revolúcia v lakovaní a nanášaní farby s využitím kolaboratívnych robotov.

zistiť viac

Linka na balenie produktov do krabíc

Všetko modulárne s Universal robots. Vyformovanie a podlepenie krabice | výstupná kontrola produktu | vloženie do krabice | zatvorenie krabice | paletizácia

zistiť viac

Skrutkovanie

Automatizovanie skrutkovania s kolaboratívnymi robotmi

zistiť viac

Odihlovanie

Plne automatické odihlovanie kolaboratívnym robotom takmer akéhokoľvek obrobku.

zistiť viac

Sme pripravený
na akékoľvek výzvy

V Stimbe nájdeme riešenie na každý problém automatizácie. Robota naprogramuje, navrhneme jeho príslušenstvo, otestujeme a celé robotické pracovisko u vás odladíme a zaškolíme personál nielen na obsluhu ale ja na zmenu výrobného procesu.

kontaktujte nás