Robotické lakovanie – revolúcia pri častej zmene produkcie s Mimic

Andrej Bielik

11/9/21

lakovanie | brúsenie | leštenie | Nezaradené | uvodna-stranka

Revolúcia v lakovaní už začala. Technológiu Mimic dokážeme pripevniť napríklad na lakovaciu pištoľ. Pracovník v lakovni tak dokáže veľmi rýchlo naučiť robota aj veľmi zložité úkony rýchlo. Zároveň naučí robota aj ako má správne dávkovať farbu v danom okamihu. Program, ktorý nahrá je možné v ktoromkoľvek bode doladiť.

Lakovanie: Ukážka spolupráce operátor – kolaboratívny robot. Človek dokáže naučiť svoju zručnosť cobota.

Stimba je expert v kolaboratívnej robotike a zastupuje Nordbo v SR. Pri lakovacích aplikáciách spolupracujeme s poprednými dodávateľmi a posudzujeme aj dodatočné prvky aplikácie ako sú technológia dávkovania, odsávania, či nebezpečenstvo prostredia.

Tradičné roboty sú príliš tuhé a ak rýchlosť, orientácia a trajektória nie sú ovládané výsledkom môže byť zlý výsledok, alebo premrhaný veľký objem farby.

Mimic kit umožňuje vzdialene prenášať pohyby operátora tým, že ich sleduje a učí sa proces sprejového nanášania farby. Kým nahráva pohyby, operátor samotný sa sústredí aj na robota a priamo môže opraviť zlé pozície a neistoty.

Lakýrnik dokáže v reálnom čase vidieť aký bude výsledný efekt robotického lakovania. Následne je možné doladiť nahrané pohyby zmenou rýchlosti, orientácie nástroja a trajektórie. Vďaka tomu môžeme dosiahnuť bezchybný výsledok a znížiť plytvanie farbou.

Lakovanie drevennej dosky: jednoduchá ukážka pomocou Mimic a kolaboratívneho robota:

Viac info o Mimic aj tu: https://nordbo-robotics.com/painting-sandblasting/

Súvisiace články

Súvisiace videá

Leštenie a brúsenie robotom bez ...

Najnovšia generácia pokročilých kolaboratívnych robotov už funguje aj bez programovania. Intuitívne ako na tablete. Aj pre častú zmenu…

automotive, brúsenie a leštenie, kontrola kvality, lakovanie, stimba aplikácie,