Pal.co: paletizačný cobot zo Slovenska

Andrej Bielik

11/4/19

balenie | Nezaradené | paletizácia | Stimba | výrobné linky

Komplexná paletizácia sa dá robiť aj ľahko. Balíte vo Vašej firme výrobky do krabičiek a na konci výrobnej linky ich ešte stále ukladajú kolegovia ručne na paletu? Nestíhate / nemáte ľudí / chcete dať kolegom rozumnejšiu prácu ako prekladanie krabíc / uľaviť im od bolestí chrbta?

Pal.co kobot na paletizáciu
Pal.co kobot na paletizáciu

🇸🇰 Pal.co je paletizačný kobot vyvinutý a postavený na slovensku s pokročilým nórskym softvérom a dánskymi komponentami.

⭐️ Časté zmeny? Viete si ho ľahko prestaviť sami aj pri neustále sa meniacom sortimente. Sám si tvorí a optimalizuje pohyby.

⭐️ Koľko unesie? Štandartne do 8kg (2kg má gripper). 💪Úspešne však už testujeme verziu s UR16e, ktorou dokážeme paletizaovať väčšie balenia do 14kg. 😎

⭐️ Nemáte stlačený vzduch? Vákuum si generujeme sami, napríklad s OnRobot VG10 – významne šetrí prevádzkové náklady

⭐️ Bezpečnosť? Záleží od konkrétnej prevádzky. Máme však niekoľko zaujímavých doplnkov až do úrovne pLe.

⭐️ Priestor? Nezavadzia = Minimalistický. 2 palety + 0,5 m medzi nimi = 3m2. A to ho ešte viete aj presunúť.

⭐️ Viac pomalších liniek? Vieme paletizovať naraz z 2 rozličných dopravníkov 2 rozličné rozmery balení – t.j. na každú paletu zvlášť.

⭐️📦📦 ⚡️Vyššiu rýchlosť? Odoberáme a ukladáme aj viac balení naraz. Máme na Slovensku nasadené riešenia napríklad pre produkciu 25 balení/min pri 3-zmennej prevádzke.

⭐️Ukladanie do výšky? Štandartným vybavením je vertikálny výsuv s paletizáciou až do 2,1m. Riešením na mieru vieme paletizovať napríklad do 2,8m a povedzme aj ukladať papierové preložky.

⭐️ Ako usporiadať krabice / prepojiť linku a Palco? Štandartne dodávame s viacsegmentovým dopravníkom (valčeky/pásy) s bočnými a koncovými dorazmi aj niekoľkými senzormi.

⭐️ IED/EED? Offline príprava. Vrámci SMED princípov neprerušujete proces a nový vzorec ukladania pre novú veľkosť si vyklikáte vopred na tablete / PC. Bez programovania!

🤔🤩 Chýba niečo? Každá aplikácia je podobná aj keď trošku iná. Pal.co je vyrábaný v štandartnom vyhotovení na základe skúseností v obore. V základnej zostave má už veľa možností, avšak je stále konfigurovateľný a prispôsobiteľný podľa potreby.

Zaujalo? Máte otázky? Chcete sa porozprávať /stretnúť na túto tému?
📱+421 907 414 389
📧 bielik@stimba.sk
viac info na: palco.stimba.sk

Najnovšie články

Súvisiace videá

HERN nové metódy zvárania s ...

Workshop a testy vo zvarovni HERN. Všeobecný nedostatok skúsených zváračov. Zváranie cobotom je silným trendom vo svete. Používanie…

zváranie a plazma,

Automotive aplikácia kovových klipov robotom ...

Od nového roka nastúpil do práce v automotive náš klipovací cobot. Doslova sa stal hneď obľúbený medzi kolegami…

automotive, injekčné vstrekovanie, kontrola kvality, stimba aplikácie, výmena nástrojov,

Feasibility brúsenie zvarov pre Koval ...

Úspešný feasibility test brúsenia zvarov pre KOVAL SYSTEMS, a. s.. Jednoduché nastavenie aj ovládanie. Brúsenie zvarov je namáhavé…

brúsenie a leštenie, Nordbo príslušenstvo,