úvod |Blog |balenie | Pal.co: paletizačný cobot zo Slovenska

Pal.co: paletizačný cobot zo Slovenska

Autor: Andrej Bielik

Publikované: 11/4/19

Komplexná paletizácia sa dá robiť aj ľahko. Balíte vo Vašej firme výrobky do krabičiek a na konci výrobnej linky ich ešte stále ukladajú kolegovia ručne na paletu? Nestíhate / nemáte ľudí / chcete dať kolegom rozumnejšiu prácu ako prekladanie krabíc / uľaviť im od bolestí chrbta?

Pal.co kobot na paletizáciu

Pal.co kobot na paletizáciu

🇸🇰 Pal.co je paletizačný kobot vyvinutý a postavený na slovensku s pokročilým nórskym softvérom a dánskymi komponentami.

⭐️ Časté zmeny? Viete si ho ľahko prestaviť sami aj pri neustále sa meniacom sortimente. Sám si tvorí a optimalizuje pohyby.

⭐️ Koľko unesie? Štandartne do 8kg (2kg má gripper). 💪Úspešne však už testujeme verziu s UR16e, ktorou dokážeme paletizaovať väčšie balenia do 14kg. 😎

⭐️ Nemáte stlačený vzduch? Vákuum si generujeme sami, napríklad s OnRobot VG10 – významne šetrí prevádzkové náklady

⭐️ Bezpečnosť? Záleží od konkrétnej prevádzky. Máme však niekoľko zaujímavých doplnkov až do úrovne pLe.

⭐️ Priestor? Nezavadzia = Minimalistický. 2 palety + 0,5 m medzi nimi = 3m2. A to ho ešte viete aj presunúť.

⭐️ Viac pomalších liniek? Vieme paletizovať naraz z 2 rozličných dopravníkov 2 rozličné rozmery balení – t.j. na každú paletu zvlášť.

⭐️📦📦 ⚡️Vyššiu rýchlosť? Odoberáme a ukladáme aj viac balení naraz. Máme na Slovensku nasadené riešenia napríklad pre produkciu 25 balení/min pri 3-zmennej prevádzke.

⭐️Ukladanie do výšky? Štandartným vybavením je vertikálny výsuv s paletizáciou až do 2,1m. Riešením na mieru vieme paletizovať napríklad do 2,8m a povedzme aj ukladať papierové preložky.

⭐️ Ako usporiadať krabice / prepojiť linku a Palco? Štandartne dodávame s viacsegmentovým dopravníkom (valčeky/pásy) s bočnými a koncovými dorazmi aj niekoľkými senzormi.

⭐️ IED/EED? Offline príprava. Vrámci SMED princípov neprerušujete proces a nový vzorec ukladania pre novú veľkosť si vyklikáte vopred na tablete / PC. Bez programovania!

🤔🤩 Chýba niečo? Každá aplikácia je podobná aj keď trošku iná. Pal.co je vyrábaný v štandartnom vyhotovení na základe skúseností v obore. V základnej zostave má už veľa možností, avšak je stále konfigurovateľný a prispôsobiteľný podľa potreby.

Zaujalo? Máte otázky? Chcete sa porozprávať /stretnúť na túto tému?
📱+421 907 414 389
📧 bielik@stimba.sk
viac info na: palco.stimba.sk

Kontaktujte nás


  Ako dotknutá osoba týmto udeľujem súhlas prevádzkovateľovi, STIMBA, s. r. o., so sídlom Súvoz 1/1662, 911 01 Trenčín, IČO: 45 347 093, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trenčín, Oddiel: Sro, Vložka č.: 22443/R, e-mail: mosny@stimba.sk, telefón: +421 907 713 202 (ďalej len „Prevádzkovateľ), so spracúvaním svojich osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, e-mailová adresa a telefónne číslo, na účel priameho marketingu a propagácie výrobkov a služieb Prevádzkovateľa.

  Čestne vyhlasujem, že mám viac ako 16 rokov.

  Som si vedomá/ý, že poskytnutie osobných údajov, ako aj udelenie súhlasu s ich spracúvaním je dobrovoľné. Súhlas môžem kedykoľvek odvolať zaslaním písomného odvolania súhlasu na adresu Prevádzkovateľa alebo e-mailovú adresu Prevádzkovateľa. Prevádzkovateľ ma informoval v súlade s GDPR (viac TU)

  SúhlasímNesúhlasím

  Ing. Michal Mosný

  MD / Konateľ spoločnosti

  +421 907 713 202 mosny@stimba.sk

  Ing. Andrej Bielik

  prokurista, robotika

  +421 907 414 389 bielik@stimba.sk