Ochranné štíty pre zdravotníkov zdarma

Andrej Bielik

03/31/20

Nezaradené | Stimba | zaujímavosti

Nemali sme rúška? Ušili sme si ich každý doma.

Lekári, záchranári, zubári a mnohí ďalší potrebujú v súčasnej situácii ešte ďalšie línie obrany okrem rúšiek a respirátorov. Je ich kritický nedostatok. Všade na svete.


Potrebujete ochranné štíty? Poznáte lekára, zdravotníka, záchranára, ktorý by ich potreboval? Jednoducho vyplňte tento formulár, alebo zdieľajte link: https://forms.gle/Fq5WzDD8pFmM7NMR9


Rozhodli sme sa slúžiť na lokálnej úrovni vrámci našich možností. Pôsobíme v Trenčíne a Považskej Bystrici.


Vznikajú projekty zoskupujúce napríklad aj 3D tlačiarov, ako napríklad www.pomoznemocnici.sk, ktorého sme tiež súčasťou. Treba však čo najviac slúžiť aj lokálne pre uľahčenie a skrátenie logistiky. Tak, aby aj malé ambulancie, záchranky, zubári, oddelenia nemocníc možno nie v prvej línii Covid19 sa vedeli lepšie chrániť.


U nás sme schopní vyrábať 16 ochranných štítov denne, resp 110 týždenne. S jednou 3D tlačiarňou.

Ochranné štíty budú postupne vyrábané a budú distribuované :

– v pondelok a piatok na adrese https://fyzioactive.sk/kontakt/ Trenčín – Kubrá, kontakt MUDr. Linda Králiková – na stránke je po preskrolovaní mapa aj mobil – po ostatné dni na adrese https://www.stimba.sk/kontakty/ (neďaleko výstaviska TMM – MAXu – BOST, kontakt Andrej Bielik)
– utorok – štvrtok v Považskej Bystrici po dohode s MUDr. Linda Králiková (kontakt fyzioactive)

informácie ohľadom sterilizácie: https://help.prusa3d.com/cs/article/prusa-face-shield-disinfection_125457

Informácia pre tých, ktorý majú 3D tlačiareň (napríklad Prusa3D) a chcú slúžiť lokálnej zdravotníckej komunite. Zvládne to každý kto chce. Stačí napríklad:
– stiahnuť si tento model a prečítať inštrukcie: https://www.prusaprinters.org/prints/25857-prusa-protective-face-shield-rc3- kúpiť v galantérii (google) „gumu dierovanú“ so šírkou 20mm, prinajhoršom bez dierok- kúpiť fólie na hrebeňovú väzbu – najlepšie 200mikrónov (ak máte 2D rezačku, tak môžete vyrezať) a dierky spraviť kancelárskou dierkovačkou- ak chcete trochu systematizovať dopyt a komunikáciu, použite napríklad google formuláre :)Tento model je asi najviac vymakaný pre jednoduché zhotovenie a dobre funguje. Keďže tam nie je aplikovaná napríklad pena, lepšie sa aj dezinfikuje. 3MF súbor pre Prusa MK3 je výborne optimalizovaný – nikdy sme netlačili tak rýchlo a dobre. PETG je plast tepelne a chemicky fajn odolný pre dezinfekciu a tiež je pružný. 8 ks / 11h:20min, takže môžete ísť aj v noci.

Chcete pomôcť v TN a okolí a pripojiť sa? Kľudne napíšte. Prípadne do tohto postu, prípadne formuláru môžeme na Vás prezdieľať kontakt.

Súvisiace články

všetky články

Súvisiace videá

všetky videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás