úvod |Blog |Nezaradené | Ochranné štíty pre zdravotníkov zdarma

Ochranné štíty pre zdravotníkov zdarma

Autor: Andrej Bielik

Publikované: 03/31/20

Nemali sme rúška? Ušili sme si ich každý doma.

Lekári, záchranári, zubári a mnohí ďalší potrebujú v súčasnej situácii ešte ďalšie línie obrany okrem rúšiek a respirátorov. Je ich kritický nedostatok. Všade na svete.


Potrebujete ochranné štíty? Poznáte lekára, zdravotníka, záchranára, ktorý by ich potreboval? Jednoducho vyplňte tento formulár, alebo zdieľajte link: https://forms.gle/Fq5WzDD8pFmM7NMR9


Rozhodli sme sa slúžiť na lokálnej úrovni vrámci našich možností. Pôsobíme v Trenčíne a Považskej Bystrici.


Vznikajú projekty zoskupujúce napríklad aj 3D tlačiarov, ako napríklad www.pomoznemocnici.sk, ktorého sme tiež súčasťou. Treba však čo najviac slúžiť aj lokálne pre uľahčenie a skrátenie logistiky. Tak, aby aj malé ambulancie, záchranky, zubári, oddelenia nemocníc možno nie v prvej línii Covid19 sa vedeli lepšie chrániť.


U nás sme schopní vyrábať 16 ochranných štítov denne, resp 110 týždenne. S jednou 3D tlačiarňou.

Ochranné štíty budú postupne vyrábané a budú distribuované :

– v pondelok a piatok na adrese https://fyzioactive.sk/kontakt/ Trenčín – Kubrá, kontakt MUDr. Linda Králiková – na stránke je po preskrolovaní mapa aj mobil – po ostatné dni na adrese https://www.stimba.sk/kontakty/ (neďaleko výstaviska TMM – MAXu – BOST, kontakt Andrej Bielik)
– utorok – štvrtok v Považskej Bystrici po dohode s MUDr. Linda Králiková (kontakt fyzioactive)

informácie ohľadom sterilizácie: https://help.prusa3d.com/cs/article/prusa-face-shield-disinfection_125457

Informácia pre tých, ktorý majú 3D tlačiareň (napríklad Prusa3D) a chcú slúžiť lokálnej zdravotníckej komunite. Zvládne to každý kto chce. Stačí napríklad:
– stiahnuť si tento model a prečítať inštrukcie: https://www.prusaprinters.org/prints/25857-prusa-protective-face-shield-rc3- kúpiť v galantérii (google) “gumu dierovanú” so šírkou 20mm, prinajhoršom bez dierok- kúpiť fólie na hrebeňovú väzbu – najlepšie 200mikrónov (ak máte 2D rezačku, tak môžete vyrezať) a dierky spraviť kancelárskou dierkovačkou- ak chcete trochu systematizovať dopyt a komunikáciu, použite napríklad google formuláre :)Tento model je asi najviac vymakaný pre jednoduché zhotovenie a dobre funguje. Keďže tam nie je aplikovaná napríklad pena, lepšie sa aj dezinfikuje. 3MF súbor pre Prusa MK3 je výborne optimalizovaný – nikdy sme netlačili tak rýchlo a dobre. PETG je plast tepelne a chemicky fajn odolný pre dezinfekciu a tiež je pružný. 8 ks / 11h:20min, takže môžete ísť aj v noci.

Chcete pomôcť v TN a okolí a pripojiť sa? Kľudne napíšte. Prípadne do tohto postu, prípadne formuláru môžeme na Vás prezdieľať kontakt.

Kontaktujte nás


  Ako dotknutá osoba týmto udeľujem súhlas prevádzkovateľovi, STIMBA, s. r. o., so sídlom Súvoz 1/1662, 911 01 Trenčín, IČO: 45 347 093, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trenčín, Oddiel: Sro, Vložka č.: 22443/R, e-mail: mosny@stimba.sk, telefón: +421 907 713 202 (ďalej len „Prevádzkovateľ), so spracúvaním svojich osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, e-mailová adresa a telefónne číslo, na účel priameho marketingu a propagácie výrobkov a služieb Prevádzkovateľa.

  Čestne vyhlasujem, že mám viac ako 16 rokov.

  Som si vedomá/ý, že poskytnutie osobných údajov, ako aj udelenie súhlasu s ich spracúvaním je dobrovoľné. Súhlas môžem kedykoľvek odvolať zaslaním písomného odvolania súhlasu na adresu Prevádzkovateľa alebo e-mailovú adresu Prevádzkovateľa. Prevádzkovateľ ma informoval v súlade s GDPR (viac TU)

  SúhlasímNesúhlasím

  Ing. Michal Mosný

  MD / Konateľ spoločnosti

  +421 907 713 202 mosny@stimba.sk

  Ing. Andrej Bielik

  prokurista, robotika

  +421 907 414 389 bielik@stimba.sk