úvod |Blog |Nezaradené | Očakávajme neočakávané s prof. Košturiakom – videopozvánka

Očakávajme neočakávané s prof. Košturiakom – videopozvánka

Autor: Andrej Bielik

Publikované: 07/26/19

 

Na konferencii Očakávajme neočakávané sa podelím o svoje skúsenosti s kolaboratívnou robotikou – s kobotmi pracujeme v Stimbe od roku 2014 – ja najmä z pozície návrhu konceptov a v ostatných 12 mesiacoch z pozície programátora a implementátora nových technológii.

Porozprávam nielen o úspešných implementáciách a nadšení, ale aj o zlyhaniach, neúspechoch a poučeniach, tŕnistej ceste vývoja, nenaplnených očakávaniach, dobrých a zlých zadaniach projektov, o úžasných spoluprácach, posunutiach firiem do novej éry flexibilnej výroby s uplatnením SMED a lean princípov a nových veciach, ktoré vytvárame a chystáme.

Pri našich projektoch v Stimbe sme implementovali technológie ako 3D rozpoznávanie objektov s pomocou strojového učenia, pokročilým spôsobom používali force senzory, nahradili ťažkopádne systémy flexibilnými a modulárnymi bunkami, či použili tradičné ručné náradie v rukách robota. Viacerým zákazníkom vieme online upraviť programy a riešiť problémy na diaľku – naprílad v reálnom čase ovládame roboty mobilom.

Povieme si aj ako je možné si nekonštruktérom/kýmkoľvek jednoducho perom nakresliť unikátne prípravky a uchopovače v 3D a ako si ich vytlačiť, či vyrobiť – tým pádom využiť metódy rýchleho prototypovania, modifikácie a následného priemyselného uplatnenia.

Kolaboratívne roboty sa pomaly stávajú komoditou (podobne ako mobily, počítače, CNC stroje) – nástrojom bežne používaným vo firmách a v mnohých spoločnostiach budú nástrojom budúceho prežitia a efektivity. Používame ich buď v osvedčených oblastiach ako obsluha strojov, bežné paletizovanie, či jednoduché skrutkovanie. Prichádzajú však aj pionierske vývojové aplikácie v oblastiach 3D laserovej kontroly kvality, odihlovaní malých sérii, rýchlej tvorby komplexných paletových vzorcov ukladania a podobne. Máme sa na čo tešiť.

Jednoducho: Očakávajme neočakávané! 🙂


Ako absolvent IPA Akadémie inovácii a Podnikateľskej univerzity Vás srdečne pozývam na konferenciu s podtémou: Výroba budúcnosti a exponencionálne technológie

Praha, 12.9.2019. Program a registrácia: https://on.ipaslovakia.sk/sk/praha

Zľavový kupón: ON_2019

Kontaktujte nás


  Ako dotknutá osoba týmto udeľujem súhlas prevádzkovateľovi, STIMBA, s. r. o., so sídlom Súvoz 1/1662, 911 01 Trenčín, IČO: 45 347 093, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trenčín, Oddiel: Sro, Vložka č.: 22443/R, e-mail: mosny@stimba.sk, telefón: +421 907 713 202 (ďalej len „Prevádzkovateľ), so spracúvaním svojich osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, e-mailová adresa a telefónne číslo, na účel priameho marketingu a propagácie výrobkov a služieb Prevádzkovateľa.

  Čestne vyhlasujem, že mám viac ako 16 rokov.

  Som si vedomá/ý, že poskytnutie osobných údajov, ako aj udelenie súhlasu s ich spracúvaním je dobrovoľné. Súhlas môžem kedykoľvek odvolať zaslaním písomného odvolania súhlasu na adresu Prevádzkovateľa alebo e-mailovú adresu Prevádzkovateľa. Prevádzkovateľ ma informoval v súlade s GDPR (viac TU)

  SúhlasímNesúhlasím

  Ing. Michal Mosný

  MD / Konateľ spoločnosti

  +421 907 713 202 mosny@stimba.sk

  Ing. Andrej Bielik

  prokurista, robotika

  +421 907 414 389 bielik@stimba.sk