Očakávajme neočakávané s prof. Košturiakom – videopozvánka

Andrej Bielik

07/26/19

Nezaradené | Stimba | universal robots | výstavy | zaujímavosti

 

Na konferencii Očakávajme neočakávané sa podelím o svoje skúsenosti s kolaboratívnou robotikou – s kobotmi pracujeme v Stimbe od roku 2014 – ja najmä z pozície návrhu konceptov a v ostatných 12 mesiacoch z pozície programátora a implementátora nových technológii.

Porozprávam nielen o úspešných implementáciách a nadšení, ale aj o zlyhaniach, neúspechoch a poučeniach, tŕnistej ceste vývoja, nenaplnených očakávaniach, dobrých a zlých zadaniach projektov, o úžasných spoluprácach, posunutiach firiem do novej éry flexibilnej výroby s uplatnením SMED a lean princípov a nových veciach, ktoré vytvárame a chystáme.

Pri našich projektoch v Stimbe sme implementovali technológie ako 3D rozpoznávanie objektov s pomocou strojového učenia, pokročilým spôsobom používali force senzory, nahradili ťažkopádne systémy flexibilnými a modulárnymi bunkami, či použili tradičné ručné náradie v rukách robota. Viacerým zákazníkom vieme online upraviť programy a riešiť problémy na diaľku – naprílad v reálnom čase ovládame roboty mobilom.

Povieme si aj ako je možné si nekonštruktérom/kýmkoľvek jednoducho perom nakresliť unikátne prípravky a uchopovače v 3D a ako si ich vytlačiť, či vyrobiť – tým pádom využiť metódy rýchleho prototypovania, modifikácie a následného priemyselného uplatnenia.

Kolaboratívne roboty sa pomaly stávajú komoditou (podobne ako mobily, počítače, CNC stroje) – nástrojom bežne používaným vo firmách a v mnohých spoločnostiach budú nástrojom budúceho prežitia a efektivity. Používame ich buď v osvedčených oblastiach ako obsluha strojov, bežné paletizovanie, či jednoduché skrutkovanie. Prichádzajú však aj pionierske vývojové aplikácie v oblastiach 3D laserovej kontroly kvality, odihlovaní malých sérii, rýchlej tvorby komplexných paletových vzorcov ukladania a podobne. Máme sa na čo tešiť.

Jednoducho: Očakávajme neočakávané! 🙂


Ako absolvent IPA Akadémie inovácii a Podnikateľskej univerzity Vás srdečne pozývam na konferenciu s podtémou: Výroba budúcnosti a exponencionálne technológie

Praha, 12.9.2019. Program a registrácia: https://on.ipaslovakia.sk/sk/praha

Zľavový kupón: ON_2019

Najnovšie články

Súvisiace videá

Zváranie rúr s EWM + ...

Prvé zvary po integrácii zváracieho cobota FERco s EWM. Využili sme hneď pre ukážku novej funkcie zvárania rúr…

zváranie a plazma,

CoboCoat – systém pre rýchle ...

Ukážka práce s CoboCoat – systém pre rýchle nastavenie lakovania cobotom. 3D joystickom nahráte pohyb a robot nalakuje…

lakovanie, Nordbo príslušenstvo,

Brúsenie skríň s Nordbo NAC ...

EKOM spol. s r.o. je výrobca medicínskych kompresorov z Piešťan. Vo feasibility obrusujeme skriňu kompresora. 8 hodín monotónne…

Nordbo príslušenstvo,