Očakávajme neočakávané s prof. Košturiakom – videopozvánka

Andrej Bielik

07/26/19

Nezaradené | Stimba | universal robots | výstavy | zaujímavosti

 

Na konferencii Očakávajme neočakávané sa podelím o svoje skúsenosti s kolaboratívnou robotikou – s kobotmi pracujeme v Stimbe od roku 2014 – ja najmä z pozície návrhu konceptov a v ostatných 12 mesiacoch z pozície programátora a implementátora nových technológii.

Porozprávam nielen o úspešných implementáciách a nadšení, ale aj o zlyhaniach, neúspechoch a poučeniach, tŕnistej ceste vývoja, nenaplnených očakávaniach, dobrých a zlých zadaniach projektov, o úžasných spoluprácach, posunutiach firiem do novej éry flexibilnej výroby s uplatnením SMED a lean princípov a nových veciach, ktoré vytvárame a chystáme.

Pri našich projektoch v Stimbe sme implementovali technológie ako 3D rozpoznávanie objektov s pomocou strojového učenia, pokročilým spôsobom používali force senzory, nahradili ťažkopádne systémy flexibilnými a modulárnymi bunkami, či použili tradičné ručné náradie v rukách robota. Viacerým zákazníkom vieme online upraviť programy a riešiť problémy na diaľku – naprílad v reálnom čase ovládame roboty mobilom.

Povieme si aj ako je možné si nekonštruktérom/kýmkoľvek jednoducho perom nakresliť unikátne prípravky a uchopovače v 3D a ako si ich vytlačiť, či vyrobiť – tým pádom využiť metódy rýchleho prototypovania, modifikácie a následného priemyselného uplatnenia.

Kolaboratívne roboty sa pomaly stávajú komoditou (podobne ako mobily, počítače, CNC stroje) – nástrojom bežne používaným vo firmách a v mnohých spoločnostiach budú nástrojom budúceho prežitia a efektivity. Používame ich buď v osvedčených oblastiach ako obsluha strojov, bežné paletizovanie, či jednoduché skrutkovanie. Prichádzajú však aj pionierske vývojové aplikácie v oblastiach 3D laserovej kontroly kvality, odihlovaní malých sérii, rýchlej tvorby komplexných paletových vzorcov ukladania a podobne. Máme sa na čo tešiť.

Jednoducho: Očakávajme neočakávané! 🙂


Ako absolvent IPA Akadémie inovácii a Podnikateľskej univerzity Vás srdečne pozývam na konferenciu s podtémou: Výroba budúcnosti a exponencionálne technológie

Praha, 12.9.2019. Program a registrácia: https://on.ipaslovakia.sk/sk/praha

Zľavový kupón: ON_2019

Najnovšie články

Súvisiace videá

HERN nové metódy zvárania s ...

Workshop a testy vo zvarovni HERN. Všeobecný nedostatok skúsených zváračov. Zváranie cobotom je silným trendom vo svete. Používanie…

zváranie a plazma,

Automotive aplikácia kovových klipov robotom ...

Od nového roka nastúpil do práce v automotive náš klipovací cobot. Doslova sa stal hneď obľúbený medzi kolegami…

automotive, injekčné vstrekovanie, kontrola kvality, stimba aplikácie, výmena nástrojov,

Feasibility brúsenie zvarov pre Koval ...

Úspešný feasibility test brúsenia zvarov pre KOVAL SYSTEMS, a. s.. Jednoduché nastavenie aj ovládanie. Brúsenie zvarov je namáhavé…

brúsenie a leštenie, Nordbo príslušenstvo,