Nová generácia Universal robots e-series od augusta 2018

Andrej Bielik

08/2/18

Nezaradené | universal robots | výstavy | zaujímavosti

Nová generácia kolaboratívnych robotov Universal Robots e-series sa práve začala expedovať! Veľmi sa už tešíme na nové používateľské rozhranie s výborným displejom a ešte rýchlejším prístupom k funkciám.

E-series pribrali asi 10% na váhe (ale stále ľahučké 11-33kg) a sú vybavené novšími, tuhšími prevodovkami + dosahujú opakovateľnú presnosť polohovania od 0,03mm! (kolaboratívne roboty bežne 0,1mm).

Ďalej majú integrovaný force senzor citlivosť/rozlíšenie zhruba na úrovni 2N (cca 200gramov tlaku) podľa modelu. Obrovskou výhodou je tým pádom zvýšená tuhosť systému (force senzor je štandartne medzičlánok na prírube robota) a prístup k praktickým aj dodatočným analytickým funkciám priamo ako súčasť systému.
T.j. veci ako búrania robotom pri programovaní fixných pozícii sa viac a viac stávajú minulosťou. Jednoducho použijete vo finálnej fáze hmat/dotyk – Kobot povedzme založí diel na doraz, či ho odoberie, keď ho nahmatá (napríklad pri rozlične vysokých doštičkách, či krabiciach, poprípade správne doupraví orientáciu)

To je len začiatok ďalšej časti revolučného príbehu kolaboratívnej robotiky – segmentu ktorý vytvoril a prakticky mu dominuje vo svete Universal robots. Prvé dodávky očakávame v druhej polovici augusta. Máte záujem sa na novú generáciu pozrieť? Dajte mi vedieť na bielik@stimba.sk

PS. Mimochodom už ponúkame s partnerskou firmou aj možnosť „personálneho lízingu cobotov“ – t.j. prenájmu cobotov na 1-4 roky s možnosťou vytvorenia aplikácie na mieru a odkupom cobota. Výborná vec ak spoločnosť napríklad buď nemá možnosť lízingového financovania, alebo má prostriedky na „agentúrnych zamestnancov“ ale už nie na „investície“ (áno, máme riešenie aj cez budget „personálneho oddelenia“)

Súvisiace články

všetky články

Súvisiace videá

všetky videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás