Automotive aplikácia kovových klipov robotom Universal robots UR16e

Od nového roka nastúpil do práce v automotive náš klipovací cobot. Doslova sa stal hneď obľúbený medzi kolegami a nielen u manažmentu vzbudzuje nadšenie.

V súčasnosti pripravujeme paletky s klipmi „offline“. Ukázalo sa, že najobávanejšia operácia sa stala populárnou a každý deň sú všetky paletky pripravené. Pre operátorky je to relax. V budúcnosti ich bude pravdepodobne pripravovať cobot.

SMED je do minúty. Premiestniteľnosť k inej linke pár minút. Momentálne má 3 prípravky pre viacero vyhotovení výrobkov.

Kovové klipy, kde aj predošlé poka-yoke neraz zlyhávalo, osádza presne a stabilne. Používame integrovaný silový senzor Universal Robots UR16e a 3 nezávislé systémy kontroly správneho osadenia každého klipu.

Ak dôjde k „podozreniu“ na nesprávne osadenie, odloží ho UR do odomykateľného miesta pre kontrolu. Skontrolovaný kus je takmer vždy buď OK, alebo jednoducho opraviteľný = minimálny scrap.

Na kontrolu správneho osadenia aj nedoliatkov používame customizovaný AI kamerový systém vyvinutý spolu s AicobotiX.

Samozrejmosťou je zaznamenanie každého jedného klipu a následná možnosť kontroly a analýzy kvalitou. Pripájame k fotkám aj silové charakteristiky osadenia – viď vložené video.

Momentálne pripravujeme niekoľko ďalších variant pre iné výrobky a iné typy klipov.

Program robota je pomerne robustný a rieši mnoho prevádzkových situácii. Aj pre daného zákazníka sa jedná o jeden z najpokročilejších robotických systémov v rámci jeho prevádzok. Jedná sa o skutočnú spoluprácu medzi človekom a robotom.

automotive, injekčné vstrekovanie, kontrola kvality, stimba aplikácie, výmena nástrojov,

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás