Automotive aplikácia kovových klipov robotom Universal robots UR16e

Od nového roka nastúpil do práce v automotive náš klipovací cobot. Doslova sa stal hneď obľúbený medzi kolegami a nielen u manažmentu vzbudzuje nadšenie.

V súčasnosti pripravujeme paletky s klipmi “offline”. Ukázalo sa, že najobávanejšia operácia sa stala populárnou a každý deň sú všetky paletky pripravené. Pre operátorky je to relax. V budúcnosti ich bude pravdepodobne pripravovať cobot.

SMED je do minúty. Premiestniteľnosť k inej linke pár minút. Momentálne má 3 prípravky pre viacero vyhotovení výrobkov.

Kovové klipy, kde aj predošlé poka-yoke neraz zlyhávalo, osádza presne a stabilne. Používame integrovaný silový senzor Universal Robots UR16e a 3 nezávislé systémy kontroly správneho osadenia každého klipu.

Ak dôjde k “podozreniu” na nesprávne osadenie, odloží ho UR do odomykateľného miesta pre kontrolu. Skontrolovaný kus je takmer vždy buď OK, alebo jednoducho opraviteľný = minimálny scrap.

Na kontrolu správneho osadenia aj nedoliatkov používame customizovaný AI kamerový systém vyvinutý spolu s AicobotiX.

Samozrejmosťou je zaznamenanie každého jedného klipu a následná možnosť kontroly a analýzy kvalitou. Pripájame k fotkám aj silové charakteristiky osadenia – viď vložené video.

Momentálne pripravujeme niekoľko ďalších variant pre iné výrobky a iné typy klipov.

Program robota je pomerne robustný a rieši mnoho prevádzkových situácii. Aj pre daného zákazníka sa jedná o jeden z najpokročilejších robotických systémov v rámci jeho prevádzok. Jedná sa o skutočnú spoluprácu medzi človekom a robotom.

automotive, injekčné vstrekovanie, kontrola kvality, stimba aplikácie, výmena nástrojov,

Súvisiace videá

HERN nové metódy zvárania s ...

Workshop a testy vo zvarovni HERN. Všeobecný nedostatok skúsených zváračov. Zváranie cobotom je silným trendom vo svete. Používanie…

zváranie a plazma,

Automotive aplikácia kovových klipov robotom ...

Od nového roka nastúpil do práce v automotive náš klipovací cobot. Doslova sa stal hneď obľúbený medzi kolegami…

automotive, injekčné vstrekovanie, kontrola kvality, stimba aplikácie, výmena nástrojov,

Feasibility brúsenie zvarov pre Koval ...

Úspešný feasibility test brúsenia zvarov pre KOVAL SYSTEMS, a. s.. Jednoduché nastavenie aj ovládanie. Brúsenie zvarov je namáhavé…

brúsenie a leštenie, Nordbo príslušenstvo,