Slidekit – horizontálny posuv

Presun robota po lineárnej osi medzi vzdialenými bodmi je možné vyriešiť pomocou zariadenia Slidekit. S týmto zariadením sa Váš Cobot dokáže dostať na vzdialené miesta bez potrebny použitia dopravníkov, viacerých Cobotov alebo zapájania manuálnej práce. Funguje plug&play s URCap.

Viaceré aplikácie si vyžadujú prekonanie veľkých vzdialeností na vykonanie operácie, ako napríklad dokončovanie, zváranie a kontrola dielov, alebo aj pick & place. Tieto opakujúce sa úlohy, ktoré sa zvyčajne vykonávajú ručne, sú časovo náročné a majú pre operátorov nízku pridanú hodnotu.

7. os robota | zvýšenie dosahu až o 3000mm

Pridaním lineárneho modulu ako dynamickej základne robota je možné rozšíriť manipulačný operačný priestor robota, čím sa zvýši produktivita a kvalita výstupu.
Súprava SLIDEKIT 2.0 poskytuje rýchlu a rýchlu inštaláciu, pretože má štandardizované mechanické, elektrické a softvérové rozhranie s Universal robots.

Technické údaje

Pridaním lineárneho modulu ako dynamickej základne robota je možné rozšíriť manipulačný operačný priestor robota, čím sa zvýši produktivita a kvalita výstupu. Súprava SLIDEKIT 2.0 poskytuje rýchlu a rýchlu inštaláciu, pretože má štandardizované mechanické, elektrické a softvérové rozhranie s Universal Robots.

Lineárne moduly radu CLSM 150 boli špeciálne vyvinuté pre automatizačný priemysel. Sú vybavené dvojicou profilových koľajnicových vedení, každé s 2 vozíkmi, a sú vybavené vysokou presnosťou vedenia a pevnosťou. Široký výber guľôčkových skrutiek, lineárnych motorov a remeňových pohonov zabezpečuje vysokú úroveň rýchlosti a presnosti polohovania. Kryt je k dispozícii z hliníka, polyuretánu, nehrdzavejúcej ocele alebo ocele.

Lineárny modul CLSM 150

Coboty v kombinácii s lineárnym modulom SLIDEKIT 2.0 predstavujú nákladovo efektívne riešenie na modernizáciu existujúcej montážnej dielne, ktorá prechádza z ručne ovládanej na plne automatizovanú linku.

Video

Zväčšenie dosahu Cobota s použitím Liftkit & Slidekit

Či už potrebujete rozšíriť manipulačnú plochu Cobota horizontálne alebo vertikálne, s použitím produktov od spoločnosti Ewellix Liftkit alebo Slidekit to dokážete učiniť jednoducho a efektívne.

V operáciách ako je napríklad paletizácie sa môže jednať o nenahraditeľnú pomôcku, ktorá rozhodne o efektivite samotného Cobota. Pokiaľ paletizácia, odoberanie z dopravníka, alebo Pick&place body sa nachádzajú na rozdielnych miestach či už výškou alebo vzdialenosťou, dokážete Cobota jednoducho a rýchlo presúvať medzi týmito bodmi.

Po vertikálnej osi je možné Cobota dostať až o 900 mm vyššie s rýchlosťou posuvu až 80 mm/s, horizontálne až 1800 mm s rýchlosťou 1200 mm/s.

Najväčšou výhodou týchto zariadení je ich možnosť kombinácie, vďaka čomu dokážete rozšíriť operačnú plochu Cobota v horizontálnej a vertikálnej osi zároveň a tým vytvoríte úplne nové možnosti využitia Cobota.

Na stiahnutie

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás