Liftkit – vertikálny posuv

So zariadením Liftkit sa vie Váš Cobot dostať do pozícií za jeho funkčnú plochu, čo je možné využiť hlavne pri paletizácii, alebo vysokých dopravníkoch. Funguje plug&play s URCap.

Prekonať výškové rozdiely už viac nebude problém s využitím zariadenia Liftkit. Coboty sa často používajú na paletizáciu, ale dosiahnu svoje limity, len čo stoh paliet dosiahne určitú výšku. Jednoducho zostaviteľný LIFTKIT zvyšuje dosah Cobota tým, že ho posúva pozdĺž vertikálnej osi.

Základňu Cobota možno počas paletizácie zdvihnúť alebo znížiť, aby bol vždy v optimálnej pracovnej polohe. Tento zvýšený dosah zvyšuje produktivitu a znižuje náklady.

Využitie Liftkit-u s Universal Robots

Súprava Ewellix LIFTKIT je systém „plug and play“ a obsahuje zdvíhací stĺp s montážnym rozhraním cobota, ovládač a softvérový doplnok pre kompatibilné roboty, takže pohyby možno programovať priamo prostredníctvom ovládača cobota.


V prípade nekompatibilných kolaboratívnych robotov umožňuje verzia LIFTKIT-0S ovládať stĺp prostredníctvom štandardizovaného ethernetového rozhrania TCP/IP. Pomocou súboru jednoduchých príkazov je možné pripojiť súpravu LIFTKIT k prakticky akémukoľvek typu cobota a vytvoriť špecializovaný program na vykonávanie funkcie zdvíhania.

Technické údaje

Dodávané aj v custom prevedení pre paletizáciu do výšky až 3000mm.

Súprava LIFTKIT obsahuje teleskopický stĺp, ovládač a ďalšie príslušenstvo, ktoré umožňuje jednoduchú integráciu s kolaboratívnym robotom.

Video

Zväčšenie dosahu Cobota s použitím Liftkit & Slidekit

Či už potrebujete rozšíriť manipulačnú plochu Cobota horizontálne alebo vertikálne, s použitím produktov od spoločnosti Ewellix Liftkit alebo Slidekit to dokážete učiniť jednoducho a efektívne.

V operáciách ako je napríklad paletizácie sa môže jednať o nenahraditeľnú pomôcku, ktorá rozhodne o efektivite samotného Cobota. Pokiaľ paletizácia, odoberanie z dopravníka, alebo Pick&place body sa nachádzajú na rozdielnych miestach či už výškou alebo vzdialenosťou, dokážete Cobota jednoducho a rýchlo presúvať medzi týmito bodmi.

Po vertikálnej osi je možné Cobota dostať až o 900 mm vyššie s rýchlosťou posuvu až 80 mm/s, horizontálne až 1800 mm s rýchlosťou 1200 mm/s.

Najväčšou výhodou týchto zariadení je ich možnosť kombinácie, vďaka čomu dokážete rozšíriť operačnú plochu Cobota v horizontálnej a vertikálnej osi zároveň a tým vytvoríte úplne nové možnosti využitia Cobota.

Na stiahnutie

všetky články

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás