Platforma UR+: označená „Best of 2017“ Industriepreis 2017 v Nemecku – kategória „Služby“!

Andrej Bielik

06/2/17

industry 4.0 | Nezaradené | školy a R&D | Stimba | universal robots | zaujímavosti

Expertná komisia INDUSTRIEPREIS 2017 (Nemecké priemyselné ocenenie) označila online ekosystém Universal Robots+ ako „BEST of 2017“ v kategórii „Služby“. S týmto označením nezávislá porota sudcov pozostávajúcich z priemyselných expertov, profesorov a obchodných žurnalistov oceňuje prelomové priemyselné riešenia, ktoré kombinujú ekonomické a technologické použitia so sociálnymi a enviromentálnymi benefitmi. UR+ presvedčil expertnú porotu so svojou schopnosťou pomôcť špeciálne malým a stredným podnikom začať ľahko s automatizáciou a tak aj s Industry 4.0.

UR je veľmi potešený týmto ocenením a vidí ju ako ďalšie potvrdenie role UR ako pioniera poskytujúceho dôležitú službu celému priemyslu. UR+ je kľúčovým komponentom v „Do it yourself / Urob sám“ stratégii. Toto cieli na značné zníženie prekážok automatizácie ďalším znížením ceny a komplexity implementácie. Robotické aplikácie sa musia stať jednoduchými a flexibilnými tak, aby ich každý vedel používať. So svojou online platformou vytvorilo UR virtuálny toolbox pre svojich partnerov a klientov, v ktorom nájdu všetko to čo potrebujú na vytvorenie najvhodnejšej plug & play robotickej aplikácie pre potreby ich spoločnosti.

Universal Robots+
Universal Robots+

Viac než jednoduchá Online Komunita

Od svojho vytvorenia Universal Robots+ sa stal významným eco-systémom pre developerov, distribútorov a konečných zákazníkov, v ktorom sa rodia, vyvíjajú a prezentujú aplikácie pre kolaboratívne robotické ramená UR3, UR5 a UR10. Online platforma sa skladá z 2 častí: Showroom prezentuje inovatívne koncové-efektory, príslušenstvo a softvérové riešenia; všetko sú to plug & play komponenty, ktoré garantujú hladkú integráciu s UR-robotmi. Naviac, UR ponúka obsiahlu podporu a marketingovú platformu pre developerov s bezplatným UR+ Developer Programom. Účastníci dostanú nielen bezplatnú technickú podporukeď vyvíjajú nové robotické príslušenstvo, ale taktiež benefitujú z prístupu k neustále sa rozširujúcej globálnej distribučnej a zákazníckej sieti. Súčasný rast eco-systému dokumentuje vysoký dopyt po tomto novom koncepte: Počet UR+ produktov v showroome sa zvýšil na 35 a pravdepodobne dosiahne 100 do konca roka 2017. Medzitým 260 developerov sa už zaregistrovalo do UR+ Developer Programu – počet ktorý narastie do konca roka asi na 400.

Mníchov – 31.máj 2017

V Stimbe aktívne používame viaceré komponenty zo showroomu a pripravované novinky. Podstránka Universal Robots+: https://www.universal-robots.com/plus/

Súvisiace články

všetky články

Súvisiace videá

všetky videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás