Koboty: 5 mýtov odhalených

Andrej Bielik

10/9/17

Nezaradené

Mýtus č.1: Koboty sú nebezpečné!

Koboty nie sú nebezpečné. Majú zabudované bezpečnostné funkcie, ktoré im dovoľujú pracovať bezpečne povedľa ľudí. Koboty nemusia byť zavreté za ochrannými plotmi (je to záležitosť individuálneho posúdenia rizika)

Mýtus č.2: Roboty nahradzujú/rušia pracovné miesta

Roboty vytvárajú pracovné miesta – lepšie miesta. Uľavujú pracovníkom od namáhavých a opakovaných úloh, tak aby pracovníci mohli prevziať nové role. Koniec-koncov, ľudská obratnosť, kritické myslenie, rozhodovanie a kreativita nemôžu byť nahradené strojmi.

Mýtus č.3: Je zložité implementovať a servisovať roboty

Koboty sú ľahko implementovateľné, ovládané a udržiavané. Tým, že sú kompaktné a ľahké, nie je potrebné meniť layout výroby pri zapojení kobota do jednotlivých úloh. Sú ľahko programovateľné alebo presunuteľné na iné pracoviská a vyžadujú si len minimálnu údržbu.

Mýtus č.4: Automatizácia s robotom je dobrá len na complexné, vysoko-opakované činnosti

Nezáležiac od rozsahu práce, koboty môžu byť nasadené na jednoduché procesy, ktoré sú opakovaného charakteru, manuálne, alebo potencionálne namáhavé pre pracovníkov.


Mýtus č.5: Roboty sú drahé!

Koboty sú cenovo efektívne. Inštalácia si vyžaduje minimálne investície, keďže si nevyžadujú veľké infraštruktúrne zmeny. Môžu byť znovu nasadené na rozličné funkcie výrobnej linky a používané po celý čas.

5 mýtov o kobotoch odhalených
5 mýtov o kobotoch odhalených

Najnovšie články

Súvisiace videá