Kolaboratívne roboty UR pomáhajú Xiamen Runner Corp. prostredníctvom 64 cobotov dosiahnuť flexibilnú výrobu

Andrej Bielik

05/22/17

universal robots | automotive | prípadové štúdie

V skratke:

Jeden z najväčších svetových výrobcov kúpelňových doplnkov a auto súčiastok, Xiamen Runner Industrial Corporation z Číny, nainštaloval 64 UR kolaboratívnych robotov aby zvýšil efektívnosť procesu výroby vytvorením vysoko efektívnej, flexibilnej a spoľahlivej výrobnej linky. UR roboty sú nainštalované na 10 rozličných aplikáciách od obsluhy vstrekolisu na plasty, cez kontrolu komponentov po záverečnú montáž.

Výzva:

Pred nasadením UR robotov bola väčšina činností v Runner Corporation manuálna a únava operátorov predstavovala risk pre bezpečnosť, kvalitu a množstvo produkcie. Spoločnosť sa rozhodla vyvinúť vysoko-efektívnu, flexibilnú a spoľahlivú výrobnú linku.

“Naším cieľom je uspokojiť potreby trhu upgradom efektívnosti výrobného procesu. Universal robots nás prekvapil s ich efektívnosťou a kvalitou, ktorá je oveľa vyššia ako u tradičných robotov”, hovorí William Xie, hlavný inžinier Xiamen Runner Corporation.

Riešenie:

Universal Robots v Runner boli inštalované, nastavené a zapojené do výroby rýchlo:

“S UR, sa môže nový projekt nasadiť a spustiť do týždňa, zakiaľčo trvá aj 6 mesiacov pripraviť tradičného robota”, hovorí Yiping Chen, manažer automatizácie v Xiamen Runner Corporation.

S flexibilnými kĺbmi a kompaktnou veľkosťou, roboty môžu pracovať v tandeme, deliac sa o pracovný priestor a v obmedzených prostrediach. Ďalšou inováciou v Runner je rozšírenie dosahu a efektívnosti cobotov UR ich osadením na koľajnice, eliminujúc potrebu posunúť už ukotvené stroje zakiaľčo podporujú multi-stanicovú prevádzku.

Zakiaľ čo pred-vkladá súčiastku, jeden robot môže obsluhovať tri vstrekolisy. So šesť-gripperovým nástrojom namontovaným na flexibilnom zápästí môže robot rýchlo prechádzať medzi jednotlivými nakladacími pozíciami.

“Kolaboratívny robot je mocnou inováciou v priemyselnom výrobnom sektore, umožňujúci automatizovanú produkciu s bezprecedentnou flexibilitou”, hovorí pán Xie.

Roboty UR vykonávajú montáž produktu tak, že zoberú orech z vibračného disku a vložia ho do stanoveného bodu, zoberú súčiastku na opracovanie a nakoniec odoberú zmontované produkty. Úloha prekladania pick-and-place je vykonávaná s pomocou vision systému presne lokalizujúceho súčiastky. Vision senzory lokalizujú objekt a údaje o ňom na dopravníkovom páse a presne nastavia uchopenie nádne položených objektov gripperom.

Runner zaznamenal strmý nárast výkonnosti produkcie výroby odkedy nasadil UR roboty, zakiaľ čo nasadenie zamestnancov na iné pozície efektívne pomohlo vyriešiť problémy s nedostatkom zamestnancov.

Roboty sa vyvíjajú a široko nasadzujú a automatizácia už viac nebude asociovaná s masovou výrobou štandardizovaných produktov. Automatizované výrobné linky umožnia produkovať malé dávky rozličných customizovaných produktov. Veľmi pozitívne vnímam budúcnosť Universal Robots”, hovorí pán Xie.

Najnovšie články

Súvisiace videá