2. IPA: Robotika pre stredné a malé podniky – foto

Andrej Bielik

02/8/18

Stimba | výstavy

Druhý celodenný seminár s IPA Slovakia: Robotika pre stredné a malé firmy máme úspešne za sebou. Limit 30 účastníkov bol naplnený krátko po otvorení prihlasovania. Ďalší termín bude predbežne až 6.júna. Skrátenú, 2-3 hod. verziu vieme zorganizovať však aj u Vás pre Váš tím.

Pre zúčatnených sa otvorili nové praktické obzory – ako a kedy je zmysluplné, ako je prakticky a ľahko možné nasadiť kolaboratívnu robotiku. Prečo je spolupráca človek-kobot efektívnejšia ako keď pracujú samostatne. Ako je to s bezbečnosťou kolaboratívnych robotov a pracovísk. Ako je variabilne možné pristupovať ku kalkulácii návratnosti. Prečo vlastne kolaboratívne roboty nasadzovať a podobne.

V poobednej časti sme so 4 robotmi Universal Robots UR3, UR5 a UR10 predviedli praktické ukážky. Stimba je integrátorom a budovateľom kolaboratívnych robotických pracovísk. Všetci si mohli vyskúšať jednoduchosť programovania, ukázali sme si ako jednoducho sa ním dajú riadiť viaceré procesy a jednoúčelové zariadenia.

Prišli nás navštíviť aj kolegovia z Budapešti od výrobcu senzorov sily OptoForce, ktorí kobotom dali zlepšený zmysel pre “hmat”, podstatne zjednodušujú komplikované aplikácie a otvárajú nové možnosti.

Ďakujeme všetkým za zaujímavo strávený deň, rozhovory a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

IMG_3871 IMG_3874 IMG_3872 IMG_3875 IMG_0008 IMG_0014 IMG_0010 IMG_0002

Najnovšie články

Súvisiace videá

HERN nové metódy zvárania s ...

Workshop a testy vo zvarovni HERN. Všeobecný nedostatok skúsených zváračov. Zváranie cobotom je silným trendom vo svete. Používanie…

zváranie a plazma,

Automotive aplikácia kovových klipov robotom ...

Od nového roka nastúpil do práce v automotive náš klipovací cobot. Doslova sa stal hneď obľúbený medzi kolegami…

automotive, injekčné vstrekovanie, kontrola kvality, stimba aplikácie, výmena nástrojov,

Feasibility brúsenie zvarov pre Koval ...

Úspešný feasibility test brúsenia zvarov pre KOVAL SYSTEMS, a. s.. Jednoduché nastavenie aj ovládanie. Brúsenie zvarov je namáhavé…

brúsenie a leštenie, Nordbo príslušenstvo,