Universal Robots pomáha spoločnosti Betacom rozsvietiť Nový Zéland

Novo Zélandský výrobca vonkajšieho osvetlenia investoval do robotickej technológie, aby  zabezpečil, že zostane v popredí v oblasti hospodárskej súťaže. Spoločnosť založená v roku 1988, Betacom Limited navrhuje, vyrába a montuje širokú škálu cestných, plošných a tunelových osvetľovacích výrobkov, ktoré sa predávajú po celom Novom Zélande a Austrálii. Spoločnosť je 3500 m štvorcových veľké výrobné a produktovo dizajnové zariadenie nachádzajúce sa v meste Christchurch. Využíva mnoho technológií aby zabezpečila najvyššiu kvalitu výrobkov, ktoré dodáva svojim zákazníkom.

Nakoľko spoločnosť Betacom chcela zvýšiť svoju úroveň automatizácie tak vyhľadala pomoc, rady a konzultácie projektovej strojárskej skupiny Design Energy. Hľadanie cenovo dostupného a flexibilného riešenia netrvalo dlho, pretože tím Design Energy situáciu rýchlo vyriešil zavedením UR10 robota, ktorý je vyvinutý a vyrábaný spoločnosťou Universal Robots, lídrom v novom priemyselnom trhu spolupráce robotiky. UR10 bol nasadený prevziať úlohy špecializovanej výrobnej linky a podporiť väčší objem výroby. Vylepšená automatizácia umožnila Betacomu pokryť nové vysoko objemné pracovné miesta s bezkonkurenčnou presnosťou v dôsledku zvýšenej objednávky pre svoju novú radu LED pouličného osvetlenia z mestských výborov po celej krajine.

Vo videu UR10 používa viac-hlavový vákuový gripper, premiestni základnú elektronickú dosku zo stojana a umiestni ju na hlinníkový odliatok. Robot následne zdvihne 6 LED šošoviek a položí ich na základnú dosku. Finálny krok je zdvihnutie pneumatického uťahováku s automatickým podávaním skrutiek a prišróbovaním šošoviek a základnej dosky k hlinníkovému odliatku.

elektronika,

Súvisiace videá

Zváranie rúr s EWM + ...

Prvé zvary po integrácii zváracieho cobota FERco s EWM. Využili sme hneď pre ukážku novej funkcie zvárania rúr…

zváranie a plazma,

CoboCoat – systém pre rýchle ...

Ukážka práce s CoboCoat – systém pre rýchle nastavenie lakovania cobotom. 3D joystickom nahráte pohyb a robot nalakuje…

lakovanie, Nordbo príslušenstvo,

Brúsenie skríň s Nordbo NAC ...

EKOM spol. s r.o. je výrobca medicínskych kompresorov z Piešťan. Vo feasibility obrusujeme skriňu kompresora. 8 hodín monotónne…

Nordbo príslušenstvo,