Universal Robots pomáha spoločnosti Betacom rozsvietiť Nový Zéland

Novo Zélandský výrobca vonkajšieho osvetlenia investoval do robotickej technológie, aby  zabezpečil, že zostane v popredí v oblasti hospodárskej súťaže. Spoločnosť založená v roku 1988, Betacom Limited navrhuje, vyrába a montuje širokú škálu cestných, plošných a tunelových osvetľovacích výrobkov, ktoré sa predávajú po celom Novom Zélande a Austrálii. Spoločnosť je 3500 m štvorcových veľké výrobné a produktovo dizajnové zariadenie nachádzajúce sa v meste Christchurch. Využíva mnoho technológií aby zabezpečila najvyššiu kvalitu výrobkov, ktoré dodáva svojim zákazníkom.

Nakoľko spoločnosť Betacom chcela zvýšiť svoju úroveň automatizácie tak vyhľadala pomoc, rady a konzultácie projektovej strojárskej skupiny Design Energy. Hľadanie cenovo dostupného a flexibilného riešenia netrvalo dlho, pretože tím Design Energy situáciu rýchlo vyriešil zavedením UR10 robota, ktorý je vyvinutý a vyrábaný spoločnosťou Universal Robots, lídrom v novom priemyselnom trhu spolupráce robotiky. UR10 bol nasadený prevziať úlohy špecializovanej výrobnej linky a podporiť väčší objem výroby. Vylepšená automatizácia umožnila Betacomu pokryť nové vysoko objemné pracovné miesta s bezkonkurenčnou presnosťou v dôsledku zvýšenej objednávky pre svoju novú radu LED pouličného osvetlenia z mestských výborov po celej krajine.

Vo videu UR10 používa viac-hlavový vákuový gripper, premiestni základnú elektronickú dosku zo stojana a umiestni ju na hlinníkový odliatok. Robot následne zdvihne 6 LED šošoviek a položí ich na základnú dosku. Finálny krok je zdvihnutie pneumatického uťahováku s automatickým podávaním skrutiek a prišróbovaním šošoviek a základnej dosky k hlinníkovému odliatku.

elektronika,

Súvisiace videá

HERN nové metódy zvárania s ...

Workshop a testy vo zvarovni HERN. Všeobecný nedostatok skúsených zváračov. Zváranie cobotom je silným trendom vo svete. Používanie…

zváranie a plazma,

Automotive aplikácia kovových klipov robotom ...

Od nového roka nastúpil do práce v automotive náš klipovací cobot. Doslova sa stal hneď obľúbený medzi kolegami…

automotive, injekčné vstrekovanie, kontrola kvality, stimba aplikácie, výmena nástrojov,

Feasibility brúsenie zvarov pre Koval ...

Úspešný feasibility test brúsenia zvarov pre KOVAL SYSTEMS, a. s.. Jednoduché nastavenie aj ovládanie. Brúsenie zvarov je namáhavé…

brúsenie a leštenie, Nordbo príslušenstvo,