Skrutkovače Spin robotics SD35 a SD70

SD35 - univerzálne skrutkovacie riešenie. Vloží až 6 skrutiek za menej ako minútu, a to aj do úzkych a ťažko prístupných priestorov. Skrutkovače sú k dispozícii s automatickou výmenou bitov a dostupnými (relatívne lacnými) dispenzermi skrutiek. Plne kolaboratívne v dĺžkach skrutiek 35mm, resp. 70mm. SD35 je bezkartáčový skrutkovač určený na použitie s kolaboratívnymi robotmi na bezpečnú, ľahko použiteľnú a konzistentnú montáž skrutiek vyžadujúcich uťahovací moment až 3,5 Nm. SD35 má niekoľko zabudovaných funkcií, ktoré zlepšujú integráciu robotov a podporujú kolaboratívne pracovné prostredia.

Robot SD35 je vyrobený na aplikácie skrutkovania typu pick & place. To znamená, že skrutky sa vyberajú z automatického podávača skrutiek umiestneného v dosahu robota a skrutkujú sa v naprogramovaných vkladacích bodoch.

BEZPEČNOSTNÝ ŠTÍT

Bezpečnostný štít zakrýva bit a skrutku počas pohybu, čím chráni obsluhu pred rotujúcimi a ostrými prvkami. Ak nástroj neočakávane narazí do nejakého predmetu, bezpečnostný senzor okamžite zastaví robota. Zabudovaný bezpečnostný snímač je na úrovni výkonu d, čo uľahčuje bezpečnú realizáciu.

ukážka automatických bezpečnostných funkcii vrátane plného krytovania skrutky do 35mm resp. 70mm

JEDNODUCHÉ PROGRAMOVANIE TRASY

Dodávané učiace tlačítko pomáha používateľovi nastaviť presnú polohu bodov zasunutia skrutiek. Po stlačení tlačidla voľného pohybu možno nástroj presunúť do ďalšej polohy. Pomocou konfigurovateľného tlačidla môžete ukladať body trasy, spúšťať skrutkovač a podobne.

AUTOMATICKÁ VÝMENA BITOV (VOLITEĽNÉ)

Ak na tom istom pracovisku používate rôzne typy a veľkosti skrutiek, odporúčame automatickú výmenu bitov, ktorá dokáže samostatne prepínať medzi rôznymi bitmi a má sa používať v kombinácii s ďalšími podávačmi skrutiek.

Ukážka základných funkcii a výmeny bitov robotického skrutkovača

OTVORY S PROTIĽAHLÝM OTVOROM A ŤAŽKO PRÍSTUPNÉ PRIESTORY

Skrutky je možné vkladať do protiľahlých otvorov s hĺbkou až 15 mm od povrchu.

Spin Robotics SD35 a UR5e na presunuteľnej podstave Stimba vrátane automatickej výmeny bitov a 3 typov skrutiek
Spin Robotics SD35 a UR5e na presunuteľnej podstave Stimba vrátane automatickej výmeny bitov a 3 typov skrutiek

Vyriešené výzvy:

– Niekoľkohodinový čas prechodu medzi rôznymi procesmi skrutkovania

– Chyby v uťahovacom momente

– Zranenia zamestnancov z opakovaných pohybov

– Ťažko rozšíriteľná výroba

Kľúčové “value drivers”:

– Skrátenie času výmeny na 10 minút

– Rýchle zaúčanie nových skrutkovacích úloh vďaka online databáze skrutiek → ďalšie skrátenie času nastavenia

– Presný krútiaci moment pri vkladaní vďaka technológii Industry 4.0 nástroja na zber, zaznamenávanie a analýzu údajov o krútiacom momente

– Jedinečné bezpečnostné funkcie:

a) Zabudovaný bezpečnostný snímač s výkonom level-d.

b) Bezpečnostný štít, ktorý chráni zamestnancov pred bodnými poraneniami.

– Jednoduchá výroba mnohých dielov za sebou

Porovnanie s manuálnym skrutkovaním

Video

Skrutkovač Spin robotics SD35 v Elvyz

Pomocou kolaboratívneho skrutkovača môže spoločnosť Elvez kombinovať používanie kolaboratívneho robota na opakované, jednoduché úlohy a zároveň umožniť svojim zamestnancom vykonávať úlohy s väčšou samostatnosťou a pridanou hodnotou. To má pozitívny vplyv na kvalitu výroby a náklady

Súvisiace videá

Skrutkovanie so Spin robotics | ...

Ako dlho trvá naprogramovanie nabratia a zaskrutkovania skrutky? Časová efektívnosť pri montáži je rovnako dôležitá ako bezpečnosť pracovníka.…

skrutkovanie,