Cobot lift – paletizácia do 45 kg s UR

Potrebujete odobrať komponnety, súčiastky, krabice, alebo aj vrecká, alebo vedrá, prípadne iný objekt, ktorý prevyšuje maximálnu nosnosť Cobot-a? Pomocou širokej škály gripperov a nadstavby, ktorá dokáže navýšiť nosnosť Vášho Cobota až na 45 kg je možné odoberať všetko, na čo si len spomeniete. A to všetko presne a spoľahlivo, s využitím vákua.

Cobot-a je možné využívať na rôzne úlohy v priemysle a s využitím aktuálne dostupných možností je jeho uplatnenie naozaj širokospektrálne. No nájdu sa aj odvetvia, kde sa manipuluje s ťažšími predmetmi, resp. bremenami, kde sa naráža na limity Cobot-a. Štandardne, UR10, resp. UR16 poskytujú maximálnu nosnosť 10-16 kg čo v prípade, že je potrebné odoberať tažšie predmety, je z hľadiska aplikácie automatizácie problém.

odoberanie,Cobot
Zostava Cobot Lift

Vlastnosti

Cobot Lift je kompaktný, rýchlo sa inštaluje a ľahko konfiguruje. Zvyšuje zdvíhacie kapacity robotov Universal Robots UR10 z 10 na 45 kg. Použitie kolaboratívneho robota výrazne znižuje plochu o viac ako 50 % v porovnaní s bunkami s priemyselnými robotmi. V mnohých prípadoch nie je potrebný plotový systém alebo klietka a operátori môžu bezpečne pracovať vedľa robota.

Toto riešenie umožňuje nepretržitú prevádzku a operátor môže ľahko vybrať jednu kompletnú paletu bez zastavenia kolaboratívneho robota. Toto riešenie sa dá premiestňovať aj pomocou zdvíhacieho zariadenia. Nástroj na konci ramena nemusí byť založený na vákuu, môže byť mechanický, elektrický, magnetický – čokoľvek, čo potrebujete na zdvihnutie výrobku.

odoberanie,Cobot
Nastavenie je veľmi jednoduché vďaka URcap

Inteligentný dizajn prispieva k rýchlej a jednoduchej inštalácii. Aplikácia Cobot lift URcap má intuitívne rozhranie, ktoré zabezpečuje jednoduchú konfiguráciu vrstvy bez potreby zložitého programovania robota.

Použitie

Nakoľko celé riešenie disponuje viacerými grippermi, vďaka ktorým je možné uchopiť takmer akékoľvek predmety, toto riešenie dokonale doťahuje svoju ideu až do konca. Na výber je medzi mnohými možnosťami, kde si pre každé využitie dokážete nájsť tú svoju.

Typy gripperov

odoberanie,Cobot

Oválny dizajn grippera je veľmi účinný pri zdvíhaní vriec. Oranžový penový okraj sa dodáva aj v rôznych tvrdostiach, aby sa prispôsobil jednotlivým výrobkom. Mäkký penový okraj, ktorý sa štandardne používa, dokáže zdvihnúť väčšinu typov vriec.

odoberanie,Cobot

Gripper prispôsobený na odoberanie krabíc je navrhnutý tak, aby dokázal odobrať box do maximálnej hmotnosti. Rozostup medzi dvoma prísavnými bodmi je možné prispôsobiť podľa potreby.

odoberanie,Cobot

Okrúhly dizajn uchopovača je veľmi
efektívny pri zdvíhaní rôznych výrobkov s
hladkým povrchom, ako je veko vedra alebo iné. Mäkká guma, ktorú štandardne používame, dokáže zdvihnúť väčšinu typov vedier, ale aj napríklad oceľové platne.

Integrácia

Vďaka rozhraniu URcap sa čas potrebný na inštaláciu zariadenia minimalizuje, nakoľko všetky kroky sú automatizované, jednoduché a prehľadné.

odoberanie,Cobot
Integrovanie pomocou URcap

Pomocou nastavenia inštalácie, základnej pozície a intenzity vákua nastavíte všetky potrebné parametre na to, aby mohlo byť zariadenia v prevádzke vo veľmi krátkej dobe.

Video

Zväčšienie nosnosti Cobota až na 45 kg pomocou Cobot Lift

Rozšírte možnosti Vášho Cobota s použitím Cobot Lift-u. Vďaka tomuto prídavnému zariadeniu je možné Cobotom manipulovať s bremenami do hmotnosti až 45 kg.

Či už sa jedná o boxy, vrecia, alebo akýkoľvek iný predmet, pre toto zariadenie to nebude problém nakoľko disponuje širokou škálou gripperov, ktoré pomocou vákua dokážu spoľahlivo uchopiť rôzne predmety.

Tým pádom je možné manipulovať aj s napr. ikonickými cementovými vreckami, alebo aj batožinou, kde by si našiel uplatnenie napr. na letisku, alebo hocikde inde, kde sa narába s ťažšími bremenami a je tu priestor pre automatizáciu.

Vlastnosti

Široká škála gripperov

Celé riešenie obsahuje aj viacero možností gripperov, ktoré sú prispôsobené na odoberanie ťažších predmetov všetkých tvarov. Vrecia, vedrá, boxy, ale kľudne aj kufre, všetko s využitím vákua.

Veľký rádius manipulácie

Nemusíte mať obavy, že Cobot Lift bude Vášho Cobot-a obmedzovať. So 180° záberom a takmer maximálnym záberom UR10 je toto ideálne riešenie pre väčšinu operácií.

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás