Aim Robotics dávkovače hmôt FD series

Dávkovače hmôt s plnou kompatibilitou s UR vo verzii high-flow. Z tuby, vrecka alebo suda. Tvorba a odladenie nových programov už za 20 minút od začiatku inštalácia. Patentovaný elektronický mechanizmus dávkovania je veľmi presný je ho možné použiť so širokým spektrom viskozity hmôt. Ako všetky URCAP produkty funguje systémom plug&play = namontujete na robota + pripojíte konektor + vložíte USB a intuitívne pripravíte program.

Jednoduché dávkovanie™

Nástroje Aim robotics sú skutočne Plug&Dispense (nainštaluj&dávkuj) – rýchlo sa inštalujú a ľahko nastavujú.
Elektrické riadenie procesu zabezpečuje najvyššiu opakovateľnosť na trhu. Tieto nástroje zabezpečujú plne integrované dávkovanie pomocou kolaboratívnych robotov, čím dokážete automatizovať aj operácie, ako napríklad lepenie.

To všetko má za následok 10x rýchlejšie nasadenie a nulové “bolesti hlavy”.

Dávkovanie – základné parametre

Naše nástroje sú dizajnové tak, aby dosahovali maximálny výkon a spoľahlivosť, no zároveň dosahovali vysokú úroveň univerzálnosti a jednoduchosti ovládania. Nástroje je možné veľmi ľahko nastaviť už do 20 minút bez zložitého programovania. Samotný prietok a intenzitu je možné regulovať s použitím vymeniteľných závitoviek o priemeroch 5, 7.5 a 10 mm, vďaka ktorým môžete prispôsobiť parametre nanášanie presne pre Váš typ operácie a technológie.
Základne piliere sú:

Presnosť

Naše dávkovače sú elektronicky riadené, čím sa odstraňujú odchýlky, ktoré sú prirodzene prítomné pri používaní pneumatických roztokov. To zaručuje, že naše dávkovače dodávajú kvapaliny s vysokou opakovateľnosťou pre lepšiu kontrolu kvality.

Jednoduchosť používania

V spoločnosti Aim Robotics platí idea jednoduchosti, pokiaľ ide o nastavenie a inštaláciu jednotiek. Pre pripravenie a uvedenie do prevádzky nie sú potrebné programátorské zručnosti a pomocou interaktívnej prípravy to zvládnu aj pracovníci, ktorí “nie sú doma” v programovaní. Samotný nástroj je pripájaný pomocou jediného 8 pinového UR konektoru.

Bezpečnosť

Naše dávkovacie jednotky sú špeciálne navrhnuté a vyrobené tak, aby boli v súlade s bezpečnostnými normami pre kolaboratívne roboty a zároveň ponúkali čo najlepší zážitok pre koncového používateľa.

Aim robotics prehľad produktov
Aim robotics prehľad produktov

SD 30/55

Nástroj určený primárne pre lepidlá, silikóny, alebo veľmi riedke tekutiny. Všetky parametre nanášania sú ľahko montovateľné cez URCap rozhranie. Tento nástroj nevyužíva na nanášanie vzduch a jeho ľahká inštalácia môže byť prevedená už do 10 minút, prepojením s jediným konektorom M8. Nástroj sa využíva s malými zásobníkmi o objeme 30/55 cc.

FD 400

Nástroj FD 400 je určený primárne pre jednozložkové kvapaliny so strednou viskozitou. Tento nástroj rovnako nevyžaduje externé pripojenie na vzduch pre správne fungovanie. Nástroj je možné využiť so všetkými štandardnými tubami s objemom 400 ml.

FDhighV

Nástroj nepoužíva zásobníky, resp. tuby, ale externý zásobovací systém, vďaka ktorému je možné nanášanie materiálu bez pravidelnej výmeny, čím je možné zabezpečiť kontinuálnu výrobu. Nástroj je určený pre jednozložkové kvapaliny strednej až vysokej viskozity. Pre zabezpečenie fungovania nie je potrebné napájanie vzduchom.

FD 310

Špeciálny nástroj, ktorý je použiteľný pre jednozložkové kvapaliny so strednou viskozitou, ako napríklad silikóny, akryly, polyméry a mnohé ďalšie, ktoré sú štandardne dodávané v 310 ml nádobách, s ktorými tento nástroj pracuje. Na jeho použitie je potrebné pripojenie vzduchu o tlaku 3-5 barov.

Video

Dávkovanie a nanášanie s Aim robotics

Aim Robotics vytvorili plug&play systémy pre nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii a podobne. Od mikrodávkovanie striekačkou, cez dávkovanie z túb až po nanášanie vo veľkom z barelov.

Spojujúcim prvkom je mimoriadne jednoduché a efektívne programovanie pre nové komponenty. V rámci dodávky Vám pripravíme celé pracovisko vrátane stola, robota, integrácie pre vhodný typ dávkovania. Alebo jednoducho UR3, či UR5 doplníme do Vášho existujúceho pracoviska.

Nový program je záležitosťou minút a zvládne to akákoľvek šikovná obsluha, ktorá vie dobre (pracovne) obsluhovať povedzme mobil. :) Jednoducho ideálna a motivujúca práca pre mladých technikov bez znalosti robotiky.

Samozrejmosťou je prípadné prepojenie s PLC a komunikácia s inými zariadeniami. Ak viete čo chcete, dajte vedieť a spravíme pre Vás bezplatný test, alebo Vám rovno pošleme video z obdobnej aplikácie.

Ak by robot mal vykonávať viacero úloh, doplníme pracovisko o automatickú výmenu nástrojov.

Skrutkovanie, klipovanie, kontrola kvality, či automatická výmena dielov sa stávajú realizovateľnými aj jedným cobotom

Na stiahnutie

Súvisiace videá

Dávkovanie a nanášanie s Aim ...

Aim Robotics vytvorili plug&play systémy pre nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii a podobne. Od mikrodávkovanie striekačkou,…

nanášanie lepidla,