Odihlovanie

Repetitívna operácia, ktorú dokážeme plne zautomatizovať s využitím cobota. Rýchle metódy nastavovania s minimom programovania.

Úvod

Odihlovanie je práca, ktorá sa vo veľkom využíva v dnešnom priemysle. Samotná táto operácia pri niektorých typoch dielov dokáže zabrať neúmerne veľa času svojej pridanej hodnote, často obdobne ako opracovanie obrobku na CNC. Preto túto cyklickú, opakujúcu sa a v neposlednej rade aj nie jednoduchú operáciu dokážeme automatizovať, kde hrá významnú rolu robotika.
Pri odihlovaní je potrebné zabezpečiť dve hlavné kritériá:

  • Presnosť trajektórie obrábania
  • Kvalita výsledného povrchu

Oboje je možné rozvinúť do ďalších bodov, kde sa čo nemôže zanedbať, čo je priorita, alebo nevyhnutnosť, no generalizovane pre dosiahnutie želaného tvaru obrobku musíme splniť tieto dve podmienky.

Príprava riešenia

V závislosti od toho, aký diel opracovávate, aké sú Vaše požiadavky, technické vybavenie a takt obrobkov, pripravíme ponuku na mieru. Po zoznámení sa s Vašim prostredím vieme okrem samotného robotického pracoviska dodať všetko, čo je potrebné k tomu, aby sme vašu výrobu vedeli skutočne automatizovať, čo zahŕňa dopravníkové pásy, priestor na odkladanie dielov, komunikáciu s CNC, prípadne kooperácia s ďalším robotom.

Možnosti aplikácie sú naozaj nespočené a to, čo ide na prvý pohľad automatizovať na 80%, môže byť možné na 150%, nakoľko do celkového riešenia dokážeme zatiahnuť aj predchádzajúce a nasledujúce úkony, pokiaľ to typ Vašej výroby dovoľuje.

Automatické odihlovanie obrobkov

Vytvorenie trajektórie

Robota môžete naučiť trasu tak, ako by ju robil operátor. Vďaka Nordbo Mimic , je možné robota previesť priamo trasou, kde chcete aby pracoval a túto trasu uložiť. Následne sa nastaví požadovaný prítlak, naklonenie, prípadne ďalšie parametre a robot je pripravený pracovať.

Táto metóda neuveriteľne šetrí čas, kde jedným pohybom vytvoríte celý program, na rozdiel od nastavovania jednotlivých bodov, prechodov a parametrov. Všetko je ľahko editovateľné tak, aby prostredie bolo čo najviac užívateľsky príjemné.

Vďaka Mimic kit-u je možné robota učiť v reálnom čase na základe Vašich pohybov. Jednoduché, presné a efektívne učenie robota trasy, ktorú potrebuje prejsť tak, aby ani príprava nového programu nebola pre Vašich technikov utrpením.

V reálnom čase je možné navádzať robota, následne po uložení trajektórie upraviť a optimalizovať trasu, pohyby a rýchlosti tak, aby bola efektivita pohybu čo najvyššia. Následne po uložení je program pripravený na spustenie. Toto riešenie je najefektívnejšie pre diely s nie veľmi komplikovaným povrchom. Vďaka svojej jednoduchosti nie je potrebné znalosť programovania pre vytvorenie komplexného programu.

Technické parametre

S využitím produktov od Nordbo robotics dokážeme rýchlo a precízne nastaviť konštantný prítlak aj naklonenie nástroja tak, aby bolo možné sa dostať a kvalitne spracovať aj problematické, alebo ťažko dostupné hrany.

Vďaka kompenzácii tlaku je možné plynulo dosadnúť na hranu nástroja so zmrštením nástroja 5 mm. Vreteno je možné nakloniť až o 5 stupňov a okolo svojej osi sa dokáže otočiť o plných 360 stupňov.

Nástroj udržuje konštantný tlak bez ohľadu na to, ako je naklonený nástroj. Maximálny prítlak, ktorý je možné vyvinúť a držať konštantne je 150 N pri tlaku, alebo 110 N pri ťahu. V prípade potreby je možné zapojiť aj vzduch s priechodom max. 6 barov.

Viac nájdete aj u nás na stránke produktov: https://www.stimba.sk/produkty/

Modularita

Všetky riešenia sú vysoko univerzálne, preto v prípade, že dôjde zmene pracoviska, úprave parametrov, alebo aj kompletnej zmene súčiastky, pre naše riešenie to nepredstavuje žiaden problém. Rovnako nie je problém ani rozšíriť existujúcu alebo budúcu pracovnú bunku o ďalšie zariadenia, ako senzory, bezpečnostné prvky, alebo dopravníky, skladovacie zariadenia a podobne, všetko pripojiteľné s PLC s možnosťou komunikovania medzi sebou.

Sme otvorení všetkým možnostiam a čo bude potrebné, radi vymyslíme, alebo navrhneme. Samozrejme ku všetkému zaučíme Vašich technikov, aby do budúcna vedeli pripravovať, alebo upravovať všetky aktuálne a budúce programy.

Video

Odihlovanie malých, zložitých a zakrivených dielov s Nordbo Mimic

Odihlovanie malých, zložitých a zakrivených dielov, ktoré si vyžadujú vysokú presnosť ✔️

Platforma #NoCode #Mimic spoločnosti Nordbo Robotics pomáha riešiť výzvy pri aplikácii odihľovania.

Riešenia robotiky

Paletizácia pomocou cobota: PALco

Palco bol vyvinutý v Trenčíne v spolupráci s nórskym Rocketfarm. Je nasadený v 24/7 prevádzkach a reálne ukladá až do 45 krabíc/min alebo do výšky 2,1m. Užívatelia si vedia vlastné aj veľmi zložité layouty pripraviť sami.

zistiť viac

Zváranie cobotom: FERco

Zváranie s Universal Robots predstavuje krátku dobu návratnosti investície, zvýšenie produktivity a prietoku výroby s nadstavbou pre UR pre jednoduché programovanie aj bez predchádzajúcich skúseností. Využije aj Vašu staršiu zváračku, aj pri malosériach od 2 ks.

zistiť viac

Obsluha vstrekolisov

Odoberanie, ukladanie, kontrola a montáž s použitím presunuteľného cobota a 3D kamery Pickit3D. Riešenia nasadené v automotive na slovensku.

zistiť viac

Automatický sorting – triedenie produktov

Sorting v automatickej podobe s všestranným využitím.

zistiť viac

Nanášanie a dávkovanie tmelov a lepidiel

Plug&play nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii

zistiť viac

Obsluha CNC strojov

Ani obsluha CNC s kolaboratívnym robotom nemusí byť komplikovaná, či už sa jedná o staré, alebo nové zariadenia, automatizovať je možné takmer všetko.

zistiť viac

Brúsenie a leštenie

Brúsenie a leštenie kolaboratívnymi robotmi je cenovo podstatne

zistiť viac

Lakovanie

Revolúcia v lakovaní a nanášaní farby s využitím kolaboratívnych robotov.

zistiť viac

Linka na balenie produktov do krabíc

Všetko modulárne s Universal robots. Vyformovanie a podlepenie krabice | výstupná kontrola produktu | vloženie do krabice | zatvorenie krabice | paletizácia

zistiť viac

Skrutkovanie

Automatizovanie skrutkovania s kolaboratívnymi robotmi

zistiť viac

Odihlovanie

Plne automatické odihlovanie kolaboratívnym robotom takmer akéhokoľvek obrobku.

zistiť viac

Sme pripravený
na akékoľvek výzvy

V Stimbe nájdeme riešenie na každý problém automatizácie. Robota naprogramuje, navrhneme jeho príslušenstvo, otestujeme a celé robotické pracovisko u vás odladíme a zaškolíme personál nielen na obsluhu ale ja na zmenu výrobného procesu.

kontaktujte nás