Paletizačný cobot Palco

Palco bol vyvinutý v roku 2019 v Trenčíne v spolupráci s nórskym Rocketfarm. Je nasadený v 24/7 prevádzkach a reálne ukladá až do 45 krabíc/min alebo do výšky 2,1m. Užívatelia si vedia vlastné aj veľmi zložité layouty pripraviť sami. Má odladených množstvo prevádzkových stavov a je presunuteľný.

Všade tam, kde vo výrobnej linke sú výstupom boxy, alebo krabice, je možné aplikovanie paletizačného robotického pracoviska Palco. Paletizácia sa stane jednoduchým automatizovaným úkonom ľahko a jednoducho, so zaberaním minimálneho priestoru. Dokážete vyriešiť paletizovanie boxov, krabíc, alebo iných produktov do dvoch paliet súčasne a presunúť túto repetitívnu úlohu z operátorov na cobot-a. Jednoduchým nastavením je možné vytvoriť, alebo upraviť program a implementovať tak toto riešenie aj do vašej výroby. Súčasťou dodania je vždy aj 2×0,6m dopravník s upraviteľnou šírkou, spolu so snímačmi produktov a zaplnenia.

Výhody, ktoré prináša Palco:

Sériovo vyrábané robotické pracovisko

Nakoľko toto pracovisko vyrábame sériovo prispôsobené pre potreby každého zákazníka, vieme ho dodať do 3-5 týždňov a kompletne nastaviť do dvoch dní.

Vysoká flexibilita pracoviska

Pracovisko je možné využiť pre rôzne typy balení, výroby a paletizácie. Cobot vie využívať a vkladať preložky. Je možné prepojenie a komunikácia cobota s externým PLC výrobnej linky, ako aj inými externými aplikáciami podľa požiadaviek aby dokázal komunikovať so všetkými zariadeniami, s ktorými budete potrebovať. Pracovisko spolu s dvomi EUR paletami zaberá len 3m2.

Rýchlosť a univerzálnosť ukladania

Cobot dokáže pracovať s rôznymi paletizačnými nastaveniami a rozmermi boxov, rovnako ukladať podľa vlastného nastaveného paletizačného vzoru. Jeho maximálna nosnosť je 13kg. rýchlosť odkladania je 5-25 balení v závislosti od hmotnosti jedného boxu/krabice.

Intuitívne ovládanie a optimalizované pohyby

Cobot je možné ovládať bez zložitého programovania. Je možné ho kompletne nastaviť mimo jeho rozhrania z webového prehliadača a tým neprerušiť proces paletizácie. Je možné rýchlo a efektívne nastaviť, alebo zmeniť typ, vzor a vrstvy paletizácie. Počas paletizácie sa upravia pohyby tak, aby boli čo najviac plynulé, rýchle a presné, čím zabezpečíme minimálny čas potrebný na bezpečné odloženie krabice.

Paletizačný robot Palco
Robotické pracovisko Palco

Tvorba paletizácie

Paletizáciu je možné vytvoriť, nastaviť a následne editovať v online editori. V prvom rade je potrebné nastaviť odoberaný box – jeho rozmery, váhu a podmienku, či ich je potrebné ukladať podľa orientácie etikiet, alebo je otočenie boxu, alebo krabice nepodstatné.

Následne sa nastavujú rozmery palety, alebo výberom z preddefinovaných normalizovaných paliet sa údaje automaticky vyplnia.

Posledným krokom je nastavenie vrstiev, celkového počtu boxov, vzoru paletizácie a prípadne používanie oddeľovača vrstiev, ako napríklad kartónové preložky a podobne.

Palco by Stimba

Všetky nastavenia sa následne premietnu do programu cobot-a, kde sa doprogramujú ostatné kritické funkcie, ako odobratie produktu/boxu alebo krabice a jeho uloženie, prípadne lokalizovanie pozície preložky.

Pracovisko vo výrobe

Cobot dokáže pracovať v takých rýchlostiach, aké sú Vaše požiadavky – jeho teoretické najvyššie rýchlosti nie je potrebné využívať, pokiaľ si to cyklus čas nevyžaduje. Dokážeme tak ušetriť zaťaženie a predĺžiť životnosť. V prípadoch, kde je potrebné rýchle pohybovanie, v závislosti od váhy paletizovaného objektu dokážeme upraviť rýchlosti a pohyb tak, aby jeho výkon bol primeraný požiadavkám a pohyby čo najviac plynulé a zároveň bezpečné pre okolie.

Video

Paletizačný cobot PALco – skúšobná prevádzka v HOPI

Koncom septembra 2020 sme uviedli do prevádzky HOPI v Stránčiciach pri Prahe ďalšieho zamestnanca menom PALco zo slovenska. 

HOPI je expert na logistiku. Venuje sa aj VAS – Value Added Services pre svojich partnerov ako sú Procter&Gamble, Nestlé, Beiersdorf, Mondeléz, Lindt a mnoho ďalších. VAS znamená napríklad prebaľovanie produktov z logistických balení, označovanie a vkladanie do obchodných balení (SRP) alebo display boxov. 

Paletizačný cobot PALco má za úlohu ukladať na palety krabice rôznych rozmerov a váh. Hlavne však s presným nastavením orientácie štítkov a s kartónovými preložkami všade kde treba podľa vychystávacieho predpisu.

Príprava zložitého paletizačného programu netrvá viac než pár minút a zvládne to užívateľ s nulovými znalosťami programovania robotov. 

Dokáže ukladať do 2,15m. V prípade potreby je celé pracovisko vrátane dopravníka a preložiek presunuteľné k inej linke. 

Video je zo skúšobnej prevádzky ako súčasť rozvoja automatizácie v logistike. Koncom októbra pribudne samozarovnávajúci dopravník. 

Akonáhle sa uvoľnia cestovné obmedzenia v ČR/SR bude nasledovať video z ostrej prevádzky už so samozarovnávacím dopravníkom.

www.palco.stimba.sk

Na stiahnutie

Súvisiace videá

Paletizácia s Palco z 2 ...

Ukážka jedného z desiatok kolaboratívnych robotov použitých v potravinárskom priemysle v Nortura, Nórsko. Používa najpokročilejší paletizačný systém pre…

PAL.co, paletizácia, potravinárstvo,

Paletizačný cobot PALco – skúšobná ...

Koncom septembra 2020 sme uviedli do prevádzky HOPI v Stránčiciach pri Prahe ďalšieho zamestnanca menom PALco zo slovenska. …

balenie, PAL.co, paletizácia, potravinárstvo, stimba aplikácie,

Súvisiace články

všetky články

Riešenia robotiky

Paletizačný cobot Palco

Palco bol vyvinutý v Trenčíne v spolupráci s nórskym Rocketfarm. Je nasadený v 24/7 prevádzkach a reálne ukladá až do 45 krabíc/min alebo do výšky 2,1m. Užívatelia si vedia vlastné aj veľmi zložité layouty pripraviť sami.

zistiť viac

Zváranie robotom

Zváranie s Universal Robots predstavuje krátku dobu návratnosti investície, zvýšenie produktivity a prietoku výroby s nadstavbou pre UR pre jednoduché programovanie aj bez predchádzajúcich skúseností. Využije aj Vašu staršiu zváračku, aj pri malosériach od 2 ks.

zistiť viac

Obsluha vstrekolisov

Odoberanie, ukladanie, kontrola a montáž s použitím presunuteľného cobota a 3D kamery Pickit3D. Riešenia nasadené v automotive na slovensku.

zistiť viac

Automatický sorting – triedenie produktov

Sorting v automatickej podobe s všestranným využitím.

zistiť viac

Nanášanie a dávkovanie tmelov a lepidiel

Plug&play nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii

zistiť viac

Obsluha CNC strojov

Ani obsluha CNC s kolaboratívnym robotom nemusí byť komplikovaná, či už sa jedná o staré, alebo nové zariadenia, automatizovať je možné takmer všetko.

zistiť viac

Brúsenie a leštenie

Brúsenie a leštenie kolaboratívnymi robotmi je cenovo podstatne

zistiť viac

Lakovanie

Revolúcia v lakovaní a nanášaní farby s využitím kolaboratívnych robotov.

zistiť viac

Linka na balenie produktov do krabíc

Všetko modulárne s Universal robots. Vyformovanie a podlepenie krabice | výstupná kontrola produktu | vloženie do krabice | zatvorenie krabice | paletizácia

zistiť viac

Skrutkovanie

Automatizovanie skrutkovania s kolaboratívnymi robotmi

zistiť viac

Odihlovanie

Plne automatické odihlovanie kolaboratívnym robotom takmer akéhokoľvek obrobku.

zistiť viac

Sme pripravený
na akékoľvek výzvy

V Stimbe nájdeme riešenie na každý problém automatizácie. Robota naprogramuje, navrhneme jeho príslušenstvo, otestujeme a celé robotické pracovisko u vás odladíme a zaškolíme personál nielen na obsluhu ale ja na zmenu výrobného procesu.

kontaktujte nás