Paletizačný cobot Palco

Flexibilné riešenie, ktoré dokáže zvýšiť produktivitu a znížiť chybovosť. Plynulé a presné pohyby zabezpečujú vysokú rýchlosť ukladania – až 45 krabíc/min do výšky 2,1 m, na 2 palety súčasne. Paletizačný robot PALCO má kompaktné rozmery, zvládne aj stiesnenejšie priestory. Dokáže pracovať s rôznymi rozmermi boxov a ukladať ich podľa vášho vlastného paletizačného vzoru.

Všade tam, kde vo výrobnej linke sú výstupom boxy, alebo krabice, je možné aplikovanie paletizačného robotického pracoviska Palco. Paletizácia sa stane jednoduchým automatizovaným úkonom ľahko a jednoducho, so zaberaním minimálneho priestoru. Dokážete vyriešiť paletizovanie boxov, krabíc, alebo iných produktov do dvoch paliet súčasne a presunúť túto repetitívnu úlohu z operátorov na cobot-a. Jednoduchým nastavením je možné vytvoriť, alebo upraviť program a implementovať tak toto riešenie aj do vašej výroby. Súčasťou dodania je vždy aj 2×0,6m dopravník s upraviteľnou šírkou, spolu so snímačmi produktov a zaplnenia.

Výhody, ktoré prináša Palco:

Sériovo vyrábané robotické pracovisko

Nakoľko toto pracovisko vyrábame sériovo prispôsobené pre potreby každého zákazníka, vieme ho dodať do 3-5 týždňov a kompletne nastaviť do dvoch dní.

Vysoká flexibilita pracoviska

Pracovisko je možné využiť pre rôzne typy balení, výroby a paletizácie. Cobot vie využívať a vkladať preložky. Je možné prepojenie a komunikácia cobota s externým PLC výrobnej linky, ako aj inými externými aplikáciami podľa požiadaviek aby dokázal komunikovať so všetkými zariadeniami, s ktorými budete potrebovať. Pracovisko spolu s dvomi EUR paletami zaberá len 3m2.

Rýchlosť a univerzálnosť ukladania

Cobot dokáže pracovať s rôznymi paletizačnými nastaveniami a rozmermi boxov, rovnako ukladať podľa vlastného nastaveného paletizačného vzoru. Jeho maximálna nosnosť je 13kg. rýchlosť odkladania je 5-25 balení v závislosti od hmotnosti jedného boxu/krabice.

Intuitívne ovládanie a optimalizované pohyby

Cobot je možné ovládať bez zložitého programovania. Je možné ho kompletne nastaviť mimo jeho rozhrania z webového prehliadača a tým neprerušiť proces paletizácie. Je možné rýchlo a efektívne nastaviť, alebo zmeniť typ, vzor a vrstvy paletizácie. Počas paletizácie sa upravia pohyby tak, aby boli čo najviac plynulé, rýchle a presné, čím zabezpečíme minimálny čas potrebný na bezpečné odloženie krabice.

Paletizačný robot Palco
Robotické pracovisko Palco

Tvorba paletizácie

Paletizáciu je možné vytvoriť, nastaviť a následne editovať v online editori. V prvom rade je potrebné nastaviť odoberaný box – jeho rozmery, váhu a podmienku, či ich je potrebné ukladať podľa orientácie etikiet, alebo je otočenie boxu, alebo krabice nepodstatné.

Následne sa nastavujú rozmery palety, alebo výberom z preddefinovaných normalizovaných paliet sa údaje automaticky vyplnia.

Posledným krokom je nastavenie vrstiev, celkového počtu boxov, vzoru paletizácie a prípadne používanie oddeľovača vrstiev, ako napríklad kartónové preložky a podobne.

Palco by Stimba

Všetky nastavenia sa následne premietnu do programu cobot-a, kde sa doprogramujú ostatné kritické funkcie, ako odobratie produktu/boxu alebo krabice a jeho uloženie, prípadne lokalizovanie pozície preložky.

Pracovisko vo výrobe

Cobot dokáže pracovať v takých rýchlostiach, aké sú Vaše požiadavky – jeho teoretické najvyššie rýchlosti nie je potrebné využívať, pokiaľ si to cyklus čas nevyžaduje. Dokážeme tak ušetriť zaťaženie a predĺžiť životnosť. V prípadoch, kde je potrebné rýchle pohybovanie, v závislosti od váhy paletizovaného objektu dokážeme upraviť rýchlosti a pohyb tak, aby jeho výkon bol primeraný požiadavkám a pohyby čo najviac plynulé a zároveň bezpečné pre okolie.

Video

Paletizačný cobot PALco – skúšobná prevádzka v HOPI

Koncom septembra 2020 sme uviedli do prevádzky HOPI v Stránčiciach pri Prahe ďalšieho zamestnanca menom PALco zo slovenska. 

HOPI je expert na logistiku. Venuje sa aj VAS – Value Added Services pre svojich partnerov ako sú Procter&Gamble, Nestlé, Beiersdorf, Mondeléz, Lindt a mnoho ďalších. VAS znamená napríklad prebaľovanie produktov z logistických balení, označovanie a vkladanie do obchodných balení (SRP) alebo display boxov. 

Paletizačný cobot PALco má za úlohu ukladať na palety krabice rôznych rozmerov a váh. Hlavne však s presným nastavením orientácie štítkov a s kartónovými preložkami všade kde treba podľa vychystávacieho predpisu.

Príprava zložitého paletizačného programu netrvá viac než pár minút a zvládne to užívateľ s nulovými znalosťami programovania robotov. 

Dokáže ukladať do 2,15m. V prípade potreby je celé pracovisko vrátane dopravníka a preložiek presunuteľné k inej linke. 

Video je zo skúšobnej prevádzky ako súčasť rozvoja automatizácie v logistike. Koncom októbra pribudne samozarovnávajúci dopravník. 

Akonáhle sa uvoľnia cestovné obmedzenia v ČR/SR bude nasledovať video z ostrej prevádzky už so samozarovnávacím dopravníkom.

www.palco.stimba.sk

Na stiahnutie

Súvisiace videá

Paletizačný cobot Palco a Modsort ...

krátka ukážka fungovania paletizačného cobota Palco zo Stimby v Krama, Kojšov. Oboch robotov sme doplnili o výkonný sortovací…

balenie, PAL.co, paletizácia, stimba aplikácie,

Paletizácia cobotom od Olmia

Pekné paletizačné video od holandského bratranca nášho Palco. Malý footprint, veľká prispôsobivosť, multipick, ukladanie do 2,1m. Video je…

PAL.co, paletizácia,

Paletizácia s karbónovým gripprom do ...

Super prevedenie paletizácie od dánskeho Fipros. Odľahčený karbónový gripper, integrovaný pusher, tenké preložky, vysoké ukladanie. Karbónový gripper  Super…

balenie, PAL.co, paletizácia,

Súvisiace články

všetky články

Riešenia robotiky

Paletizačný cobot Palco

Palco bol vyvinutý v Trenčíne v spolupráci s nórskym Rocketfarm. Je nasadený v 24/7 prevádzkach a reálne ukladá až do 45 krabíc/min alebo do výšky 2,1m. Užívatelia si vedia vlastné aj veľmi zložité layouty pripraviť sami.

zistiť viac

Zváranie robotom

Zváranie s Universal Robots predstavuje krátku dobu návratnosti investície, zvýšenie produktivity a prietoku výroby s nadstavbou pre UR pre jednoduché programovanie aj bez predchádzajúcich skúseností. Využije aj Vašu staršiu zváračku, aj pri malosériach od 2 ks.

zistiť viac

Obsluha vstrekolisov

Odoberanie, ukladanie, kontrola a montáž s použitím presunuteľného cobota a 3D kamery Pickit3D. Riešenia nasadené v automotive na slovensku.

zistiť viac

Automatický sorting – triedenie produktov

Sorting v automatickej podobe s všestranným využitím.

zistiť viac

Nanášanie a dávkovanie tmelov a lepidiel

Plug&play nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii

zistiť viac

Obsluha CNC strojov

Ani obsluha CNC s kolaboratívnym robotom nemusí byť komplikovaná, či už sa jedná o staré, alebo nové zariadenia, automatizovať je možné takmer všetko.

zistiť viac

Brúsenie a leštenie

Brúsenie a leštenie kolaboratívnymi robotmi je cenovo podstatne

zistiť viac

Lakovanie

Revolúcia v lakovaní a nanášaní farby s využitím kolaboratívnych robotov.

zistiť viac

Linka na balenie produktov do krabíc

Všetko modulárne s Universal robots. Vyformovanie a podlepenie krabice | výstupná kontrola produktu | vloženie do krabice | zatvorenie krabice | paletizácia

zistiť viac

Skrutkovanie

Automatizovanie skrutkovania s kolaboratívnymi robotmi

zistiť viac

Odihlovanie

Plne automatické odihlovanie kolaboratívnym robotom takmer akéhokoľvek obrobku.

zistiť viac

Sme pripravený
na akékoľvek výzvy

V Stimbe nájdeme riešenie na každý problém automatizácie. Robota naprogramuje, navrhneme jeho príslušenstvo, otestujeme a celé robotické pracovisko u vás odladíme a zaškolíme personál nielen na obsluhu ale ja na zmenu výrobného procesu.

kontaktujte nás