úvod |Universal Robots |UR príslušenstvo | Onrobot | Optoforce
Optoforce

Optoforce

Snímač sily a krútiaceho momentu

Hmat vášho robota

6-osý snímač sily a krútiace momenty OnRobot – Optoforce poskytuje meranie sily a krútiaceho momentu v 6 stupňoch voľnosti.Integrácia s rôznymi dostupnými rozhraniami je jednoduchá.

Spoločnými aplikáciami sú zariadenia na ovládanie sily,  detekcia nárazov, ale senzory Optoforce môžu byť použité v prípade nástrojov na brúsenie, leštenie alebo ohraňovanie.

Vlastnosti

Neustále požiadavky na zmenu výroby si vyžadujú flexibilé a rýchlo nasaditelné príslušenstvo.

Hmat pre vášho robota

Optoforce rozširuje vášho robota o ďaľší zmysel – hmat

Jednoduché grafické užívateľské rozhranie

Na automatizáciu zložitých úloh je potrebných len 15 minút

Komplexný softvérový balík

o 20% kratší čas potrebný na integráciu

Nové možnosti automatizácie

Automatizujte úlohy, ktoré by inak vyžadovali zručnosť ľudskej ruky

Predprogramované aplikácie snímania sily

Nie sú potrebné žiadne programovacie schopnosti

Udržiava konštantnú silu počas pohybu

Automatizujte presné úlohy a nastavte nové štandardy kvality vo vašej výrobe

Videá

Odihlovanie bloku motora

Odihlovanie/ohraňovanie výrobkov, či už kovových alebo plastových je miestami až otravné. Pri ručných nástrojoch majú kolegovia často ruky dorezané, pri pneumatických preťažené + karpály. Často sa tejto činnosti venuje niekoľko ľudí, prípadne to zaberá veľa strojového času. Niektoré súčiastky sú samozrejme riešiteľné vibrákmi a podobne.

OptoForce = ako nájsť stred objektu?

V tomto video ukazujeme ako ľahko sa dá nájsť stredový bod objektu s OptoForce Central Point riešením a OptoForce senzorom snímania sily. Toto riešenie funguje aj s matnými kovovými predmetmi.

OptoForce = leštenie plastových objektov

Toto video ukazuje ako je možné odstrániť rýchlo a jednoducho, leštením a použitím senzoru snímajúceho tlak od OptoForce, spojové časti z výrobkov zo vstrekolisov. Používa sa aj pri veľmi jemných protisilách do 10N.

Optoforce = presné + intuitívne vkladanie a polohovanie objektov

Momentálne sa opäť začíname hrať s Optoforce senzormi. Vďaka novému intuitívnemu softu sa otvárajú nové možnosti. Napríklad presné a jemné polohovanie objektov.

Optoforce = ručné navádzanie robota

Ručné navádzanie robota s Optoforce senzorom je veľmi jemné a jednouché na použitie. Dosť vie pomôcť pri precíznych a komplexných automatizačných úlohách.

Optoforce = rýchle nahrávanie zložitých dráh

Programovať pohyby s Universal robots je podstatne rýchlejšie a intuitívnejšie ako s tradičnými robotmi.

Nahrávanie trajektórie s OptoForce Path Recording funkciou však posúva tvorbu komplexných a početných pohybov na úplne inú úroveň. Kobot sa stáv skutočne kolaboratívnym, keď mu intuitívne nasimulujete (naučíte ho) skutočné pohyby, akoby ste ich vykonávali sami. Najmä ak často potrebujete pohyby korigovať a robota učiť nové veci.

Veľa zložitých vecí dokáže CAD/CAM, avšak to, že na zmeny vidíte a okamžite ich korigujete je neoceniteľné.

 

Vkladanie pinov do bloku motora

V tomto ukážkovom videu používame Universal robots a senzor sily Optoforce na vkladanie pinu do úzkeho otvoru bloku motora s toleranciou H7. Pozrite si porovnanie s človekom od 0:45.

Toto je rýchle a robustné riešenie pre precízne osádzanie, či kontrolu, dokonca aj pri takýchto toleranciach.

 

Certifikované príslušenstvo UR+

Kontaktujte nás


  Ako dotknutá osoba týmto udeľujem súhlas prevádzkovateľovi, STIMBA, s. r. o., so sídlom Súvoz 1/1662, 911 01 Trenčín, IČO: 45 347 093, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trenčín, Oddiel: Sro, Vložka č.: 22443/R, e-mail: mosny@stimba.sk, telefón: +421 907 713 202 (ďalej len „Prevádzkovateľ), so spracúvaním svojich osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, e-mailová adresa a telefónne číslo, na účel priameho marketingu a propagácie výrobkov a služieb Prevádzkovateľa.

  Čestne vyhlasujem, že mám viac ako 16 rokov.

  Som si vedomá/ý, že poskytnutie osobných údajov, ako aj udelenie súhlasu s ich spracúvaním je dobrovoľné. Súhlas môžem kedykoľvek odvolať zaslaním písomného odvolania súhlasu na adresu Prevádzkovateľa alebo e-mailovú adresu Prevádzkovateľa. Prevádzkovateľ ma informoval v súlade s GDPR (viac TU)

  SúhlasímNesúhlasím

  Ing. Michal Mosný

  MD / Konateľ spoločnosti

  +421 907 713 202 mosny@stimba.sk

  Ing. Andrej Bielik

  prokurista, robotika

  +421 907 414 389 bielik@stimba.sk