OnRobot HEX: Ako hľadať pozíciu zakladania hmatom?

Ako hľadať pozíciu zakladania hmatom? Pomocou robota?

Mali sme dodatočnú požiadavku, či by robot nevedel nahmatať prítomnosť iného dielu, prípadne vyriešiť zlý tvar textilnej prepážky. Výsledok je na videu. Dali sme systém “5x a dosť”. Skúša v jednotlivých smeroch voľné pozície a keď sa nedá, ide ďalej (kusy pokračujú do lakovne).

Asi pred rokom sme odovzdávali túto aplikáciu k vstrekolisom.

Zadanie bolo: chceme robota, ktorého stačí prisunúť k dopravníkovému pásu zo vstrekolisu, nájde si správne diely aj keď sú nebodaj viaceré na sebe a vloží do /vyťahaných/ textilných priehradiek po dva kusy chrbtom k sebe (kónické). Na rozpoznávanie čiernych, vysokolesklých dielov v priestore úspešne používame Pickit3D vision systém a na nahmatanie používam OnRobot A/S HEX senzor.

Btw. Po úspešnej odovzdávke sme sa dozvedeli, že predchádzajúcich 7 dodávateľov to buď nezvládlo, alebo odmietlo. :) Video je z testovania mimo linku.

Viete si predstaviť použitie funkcie hmatu u Vás vo výrobe? Vieme pomôcť napríklad aj pri dodatočnom rozšírení funkcionality pracoviska. Pickit aj OnRobot dodávame pre rôzne značky robotov / kobotov.

automotive, balenie, injekčné vstrekovanie, manipulácia, montáž, optoforce, Pickit3D,

Súvisiace videá

Zváranie Tig s UR10e | ...

Z testu pri odovzdaní do užívania vo Švec group: Tig pulzné zváranie s prídavným drôtom = UR10e +…

stimba aplikácie, zváranie a plazma,

Demo zváranie | 2 programy ...

Demo zváranie | 2 programy pripravené za 10-15 minút, ktoré si klient spravil sám = okamžitá objednávka od…

zváranie a plazma,