úvod |Universal Robots |UR príslušenstvo | VG10
VG10

VG10

vákuový gripper s vlastným generátorom vákua

GRAB & GO – Flexibilný nastaviteľný vákuový gripper

Jednoducho stačí rozbaliť a zapojiť. Inštalácia je otázkou pár chvíľ. Má mnoho spôsobov nastavenia uloženia prísaviek, ich aktívneho počtu a podobne. Je dodávaný so štandartnými prísavkami, ale jednoducho si ich viete vymeniť za iné bežne dodávané, ktoré prípadne lepšie vyhovujú produktom, ktoré potrebujete uchopovať.

Gripper nepotrebuje žiaden externý prívod stlačeného vzduchu. Je napájaný priamo z robota. Len na stlačenom vzduchu šetríte niekoľko EUR denne a tak si gripper veľmi rýchlo zarobí sám na seba = rýchla návratnosť/ROI.

Ak častejšie meníte sortiment, ktorý robot prenáša, je VG10 ideálna voľba, nakoľko ho nielen rýchlo nainštalujete, ale aj prestavíte podľa potrieb. Reálne je stavaný na prenášanie bremien do 16 kg.

Má 2 nezávislé vákuové kanály s ovládateľnou silou vákua, takže dokážete nezávisle prisávať a púšťať 2 predmety, čo vie výrazne prispieť k zlepšeniu cyklových časov a efektívnosti výrobnej linky.

Je kompatibilný s množstvom značiek robotov.

Pre nás neoceniteľnou vecou je však quick-changer systém ako u všetkých gripprov OnRobot. Gripper mechanicky odopnete jedným klikom a pohybom. Perfektná vec ak ho občas potrebujete prestaviť, resp. vymentiť za povedzme mechanický gripper RG2.

Ďalšou funkcionalitou, ktorú radi používame je dvojitý gripper – na ramene robota môžete naraz používať VG10 a povedzme 2-prstý RG2. T.j. ušetríte na dizajne komplexných gripprov, znížite cyklové časy a máte širokú funkcionalitu nadotyk.

Certifikované príslušenstvo UR+

Kontaktujte nás


  Ako dotknutá osoba týmto udeľujem súhlas prevádzkovateľovi, STIMBA, s. r. o., so sídlom Súvoz 1/1662, 911 01 Trenčín, IČO: 45 347 093, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trenčín, Oddiel: Sro, Vložka č.: 22443/R, e-mail: mosny@stimba.sk, telefón: +421 907 713 202 (ďalej len „Prevádzkovateľ), so spracúvaním svojich osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, e-mailová adresa a telefónne číslo, na účel priameho marketingu a propagácie výrobkov a služieb Prevádzkovateľa.

  Čestne vyhlasujem, že mám viac ako 16 rokov.

  Som si vedomá/ý, že poskytnutie osobných údajov, ako aj udelenie súhlasu s ich spracúvaním je dobrovoľné. Súhlas môžem kedykoľvek odvolať zaslaním písomného odvolania súhlasu na adresu Prevádzkovateľa alebo e-mailovú adresu Prevádzkovateľa. Prevádzkovateľ ma informoval v súlade s GDPR (viac TU)

  SúhlasímNesúhlasím

  Ing. Michal Mosný

  MD / Konateľ spoločnosti

  +421 907 713 202 mosny@stimba.sk

  Ing. Andrej Bielik

  prokurista, robotika

  +421 907 414 389 bielik@stimba.sk