Skrutkovanie

V súčasnosti patrí aplikácia skrutiek medzi najpoužívanejšie aplikácie v kolaboratívnej robotike. Pre skrutkovanie používame plug&play skrutkovače Spin robotics.

Majú integrovaných množstvo bezpečnostných funkcii a prakticky je ich možné používať bez dodatočných bezpečnostný prvkov. Skrutku naberajú, nesú a aplikujú v krytovanej pozícii.

Systém je veľmi vhodný aj pre použitie viacerých typov skrutiek. Rozšírenie o nový zásobník, či automatickú výmenu bitov nepredstavuje významnú položku.

Systém dokážeme integrovať spolu s Universal robots buď priamo do Vašej existujúcej pracovnej stanice, prípadne ako prídavný modul na zvlášť podstavci, alebo navrhneme úplne nové riešenie.

Spin Robotics SD35
SD35 – univerzálne skrutkovacie riešenie. Vloží až 6 skrutiek za menej ako minútu, a to aj v úzkych a ťažko prístupných priestoroch.


SD35 je bezkartáčový skrutkovací systém určený na použitie s kolaboratívnymi
robotmi na bezpečnú, ľahko použiteľnú a konzistentnú montáž skrutiek vyžadujúcich uťahovací moment do 3,5 Nm.

SD35 má niekoľko zabudovaných funkcií, ktoré zlepšujú integráciu robotov a podporujú kolaboratívne pracovné prostredia.

Robot SD35 je vyrobený na aplikácie skrutkovania typu pick & place. To znamená, že skrutky sa vyberajú z automatického podávača skrutiek umiestneného v dosahu robota a skrutkujú sa v naprogramovaných bodoch zasunutia.


BEZPEČNOSTNÝ ŠTÍT


Bezpečnostný štít zakrýva bit a skrutku počas pohybu, čím chráni obsluhu pred rotujúcimi a ostrými prvkami. Ak nástroj neočakávane narazí do nejakého predmetu, bezpečnostný senzor okamžite zastaví robota. Zabudovaný bezpečnostný snímač je výkonnostne na úrovni d, čo uľahčuje bezpečnú realizáciu.


JEDNODUCHÉ PROGRAMOVANIE TRASY

Dodávané učiace pero pomáha používateľovi nastaviť presnú polohu bodov zasunutia skrutky. Po stlačení tlačidla voľného pohybu sa nástroj môže presunúť do ďalšej polohy. Pomocou konfigurovateľného tlačidla môžete ukladať body trasy, spúšťať skrutkovač a pod.


AUTOMATICKÁ VÝMENA BITOV (VOLITEĽNÉ)

Ak na tom istom pracovisku používate rôzne typy a veľkosti skrutiek, odporúčame automatickú výmenu bitov, ktorá dokáže samostatne prepínať medzi rôznymi bitmi a má sa používať v kombinácii s ďalšími podávačmi skrutiek.

OTVORY S PROTIĽAHLÝM OTVOROM A ŤAŽKO PRÍSTUPNÉ PRIESTORY

Skrutky je možné vkladať do protiľahlých otvorov s hĺbkou až 15 mm od povrchu.

Všestranné použitie.

Automatický menič bitov spolu s náradím umožňuje pracovať na viacerých projektoch zahŕňajúcich rôzne typy a veľkosti skrutiek. Automatizujte a šetrite svoj čas a peniaze.

Nie je potrebná žiadna kvalifikácia.

Nemáte doteraz žiadne skúsenosti s robotmi? Náš nástroj sa dá jednoducho nastaviť, spustiť a obsluhovať.

Bezpečný popri zamestnancoch.

Robot SD35 je vybavený bezpečnostným štítom a zabudovaným bezpečnostným snímačom (výkon level-d), ktorý mu umožňuje bezpečne pracovať vedľa zamestnancov. Ste pripravení na nového spolupracujúceho kolegu? Stačí ho len zapojiť!

Umožňuje prácu v priemysle 4.0.

Vizualizujte a kontrolujte kvalitu svojej výroby na obrazovke. Už žiadna chýbajúca skrutka a vrátené dávky!

Riešenia robotiky

Paletizačný cobot Palco

Palco bol vyvinutý v Trenčíne v spolupráci s nórskym Rocketfarm. Je nasadený v 24/7 prevádzkach a reálne ukladá až do 45 krabíc/min alebo do výšky 2,1m. Užívatelia si vedia vlastné aj veľmi zložité layouty pripraviť sami.

zistiť viac

Zváranie robotom

Zváranie s Universal Robots predstavuje krátku dobu návratnosti investície, zvýšenie produktivity a prietoku výroby s nadstavbou pre UR pre jednoduché programovanie aj bez predchádzajúcich skúseností. Využije aj Vašu staršiu zváračku, aj pri malosériach od 2 ks.

zistiť viac

Obsluha vstrekolisov

Odoberanie, ukladanie, kontrola a montáž s použitím presunuteľného cobota a 3D kamery Pickit3D. Riešenia nasadené v automotive na slovensku.

zistiť viac

Nanášanie a dávkovanie tmelov a lepidiel

Plug&play nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii

zistiť viac

Obsluha CNC strojov

Ukážka realizácii kolaboratívnych robotov pri CNC strojoch, na čo všetko nezabudnúť a čo treba riešiť

zistiť viac

Brúsenie a leštenie

Brúsenie a leštenie kolaboratívnymi robotmi je cenovo podstatne

zistiť viac

Lakovanie

Revolúcia v lakovaní už začala.

zistiť viac

Linka na balenie produktov do krabíc

Všetko modulárne s Universal robots. Vyformovanie a podlepenie krabice | výstupná kontrola produktu | vloženie do krabice | zatvorenie krabice | paletizácia

zistiť viac

Skrutkovanie

Aplikácia skrutiek patrí medzi najpoužívanejšie aplikácie v kolaboratívnej

zistiť viac

Sme pripravený
na akékoľvek výzvy

V Stimbe nájdeme riešenie na každý problém automatizácie. Robota naprogramuje, navrhneme jeho príslušenstvo, otestujeme a celé robotické pracovisko u vás odladíme a zaškolíme personál nielen na obsluhu ale ja na zmenu výrobného procesu.

kontaktujte nás