Skrutkovanie

Automatické skrutkovanie robotom. Pre presnú montáž povedľa ľudí. Vlastné aplikácie aj s vysokými momentami priamo v automobilke.

V súčasnosti patrí skrutkovanie medzi najpoužívanejšie aplikácie v kolaboratívnej robotike. Pre skrutkovanie používame plug&play skrutkovače Spin robotics, ktoré majú integrovaných množstvo bezpečnostných funkcií a prakticky je ich možné používať bez dodatočných bezpečnostný prvkov. Skrutku naberajú, nesú a aplikujú v krytovanej pozícii.

V spojení s kolaboratívnymi robotmi je možné toto riešenie aplikovať aj mimo ochrannej klietky, keďže samotná podstata kolaboratívnych robotov poskytuje ďalšie bezpečnostné prvky ochrany operátorov voči úrazu.

Bezpečnostné prvky spin robotics

V závislosti od toho, aké riešenie bude vyhovovať priamo Vám, je možné prispôsobiť pracovisko a pokiaľ budú dostatočné kolaboratívne rýchlosti, nie sú potrebné svetelné bariéry ani iné dodatočné prvky, nakoľko samotné riešenie je veľmi bezpečné.

Aplikovanie

Systém je vhodný pre použitie viacerých typov skrutiek. Rozšírenie o nový zásobník, či automatickú výmenu bitov je vďaka univerzálnosti riešenia bezproblémová. Systém dokážeme integrovať spolu s Universal robots buď priamo do Vašej existujúcej pracovnej stanice, prípadne ako prídavný modul na zvlášť podstavci, alebo navrhneme úplne nové riešenie, všetko závisí od Vašich predstáv a požiadaviek.

Riešenia

So štandardným univerzálnym nástrojom SD35 je možné uložiť až 6 skrutiek za menej ako minútu, a to aj v úzkych a ťažko prístupných priestoroch. Jedná sa o bezkartáčový skrutkovací systém určený na použitie s kolaboratívnymi
robotmi na bezpečnú, ľahko použiteľnú a konzistentnú montáž skrutiek vyžadujúcich uťahovací moment do 3,5 Nm.

Obsahuje niekoľko zabudovaných funkcií, ktoré zlepšujú integráciu robotov a podporujú kolaboratívne pracovné prostredia.

Robot SD35 je vyrobený pre skrutkovanie typu pick & place. To znamená, že skrutky sa vyberajú z automatického podávača skrutiek umiestneného v dosahu robota a skrutkujú sa v naprogramovaných bodoch zasunutia, čo je vhodné pre malosériovú, sériovú a hromadnú výrobu.

Viac o možnostiach a nástrojoch nájdete aj tu: https://www.stimba.sk/s-produkty/spin-robotics-skrutkovace/ , prípadne na stránke výrobcu: https://spin-robotics.com/

Prvky aplikácie

Bezpečnostný štít


Bezpečnostný štít zakrýva bit a skrutku počas pohybu, čím chráni obsluhu pred rotujúcimi a ostrými prvkami. Ak nástroj neočakávane narazí do nejakého predmetu, bezpečnostný senzor okamžite zastaví robota. Zabudovaný bezpečnostný snímač je výkonnostne na úrovni d, čo uľahčuje bezpečnú realizáciu.


Jednoduché programovanie trasy

Dodávané učiace pero pomáha používateľovi nastaviť presnú polohu bodov zasunutia skrutky. Po stlačení tlačidla voľného pohybu sa nástroj môže presunúť do ďalšej polohy. Pomocou konfigurovateľného tlačidla môžete ukladať body trasy, spúšťať skrutkovač a pod.


Voliteľná automatická výmena bitov

Ak na tom istom pracovisku používate rôzne typy a veľkosti skrutiek, odporúčame automatickú výmenu bitov, ktorá dokáže samostatne prepínať medzi rôznymi bitmi a má sa používať v kombinácii s ďalšími podávačmi skrutiek.

Otvory s protiľahlým otvorom a ťažko prístupné priestory

Skrutky je možné vkladať do protiľahlých otvorov s hĺbkou až 15 mm od povrchu.

Všestranné použitie

Automatický menič bitov spolu s náradím umožňuje pracovať na viacerých projektoch zahŕňajúcich rôzne typy a veľkosti skrutiek. Automatizujte a šetrite svoj čas a peniaze.

Jednoduchosť nadovšetko

Investície do kolaboratívnych robotov sa nemusíte báť ani pokiaľ nemáte doterajšie skúsenosti s robotikou, nakoľko prostredie programovania je veľmi intuitívne a aj osoba bez skúseností sa dokáže naučiť obsluhovať robota do pár desiatok minút. V rámci dodávky riešenia samozrejme Váš personál zaučíme a vysvetlíme všetko potrebné.


Vďaka integrácii a možností využitia v Industry 4.0 dokážeme proces aplikácie vizualizovať a tak kontrolovať kvalitu svojej výroby na obrazovke. Už žiadna chýbajúca skrutka a vrátené dávky! Podrobné štatistiky a infografiky, vďaka ktorým zaručene predbehnete svoju konkurenciu rovnako nie sú problém. Všetko sme s Vami pripravení konzultovať a prebrať každý aspekt výroby tak, aby sme dospeli k dokonalému riešeniu s krátkou dobou návratnosti.

Video

Skrutkovač Spin robotics SD35 v Elvyz

Pomocou kolaboratívneho skrutkovača môže spoločnosť Elvez kombinovať používanie kolaboratívneho robota na opakované, jednoduché úlohy a zároveň umožniť svojim zamestnancom vykonávať úlohy s väčšou samostatnosťou a pridanou hodnotou. To má pozitívny vplyv na kvalitu výroby a náklady

Súvisiace videá

Riešenia robotiky

Paletizácia pomocou cobota: PALco

Palco bol vyvinutý v Trenčíne v spolupráci s nórskym Rocketfarm. Je nasadený v 24/7 prevádzkach a reálne ukladá až do 45 krabíc/min alebo do výšky 2,1m. Užívatelia si vedia vlastné aj veľmi zložité layouty pripraviť sami.

zistiť viac

Zváranie cobotom: FERco

Zváranie s Universal Robots predstavuje krátku dobu návratnosti investície, zvýšenie produktivity a prietoku výroby s nadstavbou pre UR pre jednoduché programovanie aj bez predchádzajúcich skúseností. Využije aj Vašu staršiu zváračku, aj pri malosériach od 2 ks.

zistiť viac

Obsluha vstrekolisov

Odoberanie, ukladanie, kontrola a montáž s použitím presunuteľného cobota a 3D kamery Pickit3D. Riešenia nasadené v automotive sektore.

zistiť viac

Automatický sorting – triedenie produktov

Sorting v automatickej podobe s všestranným využitím.

zistiť viac

Nanášanie a dávkovanie tmelov a lepidiel

Plug&play nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii

zistiť viac

Obsluha CNC strojov

Ani obsluha CNC s kolaboratívnym robotom nemusí byť komplikovaná, či už sa jedná o staré, alebo nové zariadenia, automatizovať je možné takmer všetko.

zistiť viac

Brúsenie a leštenie

Brúsenie a leštenie kolaboratívnymi robotmi je cenovo podstatne

zistiť viac

Lakovanie

Revolúcia v lakovaní a nanášaní farby s využitím kolaboratívnych robotov.

zistiť viac

Linka na balenie produktov do krabíc

Všetko modulárne s Universal robots. Vyformovanie a podlepenie krabice | výstupná kontrola produktu | vloženie do krabice | zatvorenie krabice | paletizácia

zistiť viac

Skrutkovanie

Automatizovanie skrutkovania s kolaboratívnymi robotmi

zistiť viac

Odihlovanie

Plne automatické odihlovanie kolaboratívnym robotom takmer akéhokoľvek obrobku.

zistiť viac

Sme pripravený
na akékoľvek výzvy

V Stimbe nájdeme riešenie na každý problém automatizácie. Robota naprogramuje, navrhneme jeho príslušenstvo, otestujeme a celé robotické pracovisko u vás odladíme a zaškolíme personál nielen na obsluhu ale ja na zmenu výrobného procesu.

kontaktujte nás