Nanášanie a dávkovanie tmelov a lepidiel

Plug&play nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení či izolácií. Od mikrodávkovania až po nanášanie z barelov.

Aim Robotics vytvorili plug&play systémy pre nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii a podobne. Od mikrodávkovania striekačkou, cez dávkovanie z túb až po nanášanie vo veľkom z barelov. Vďaka tomu nie je problém napríklad aj lepenie robotom, alebo nanášanie akéhokoľvek materiálu, či je to silikón, lepidlo, alebo podobné.

Dávkovanie lepidla

Program je možné zostrojiť do pár minút od zapojenia, nakoľko všetko je riešené systémom Plug & Play, čiže následné doprogramovanie alebo korekciu programu dokáže vyriešiť akýkoľvek schopnejší technik aj bez predchádzajúcich znalostí o robotike. Vrámci dodávky riešenia samozrejme radi zaučíme a vysvetlíme všetko potrebné na to, aby ste vedeli do budúcna program doplniť, alebo prerobiť aj samostatne.

V rámci dodávky Vám pripravíme celé pracovisko vrátane stola, robota, integrácie pre vhodný typ dávkovania. Alebo jednoducho UR3, či UR5 doplníme do Vášho existujúceho pracoviska. Do nášho portfólia okrem programovania patrí kompletné dizajnovanie a konštruovanie pracoviska. Či už s využitím Vašich prvkov výroby, alebo vybudovanie od bodu nula. Všetko s Vami samozrejme radi prekonzultujeme a vyberieme čo najvhodnejšie riešenie.

S výberom správneho riešenia Vám môže poradiť aj nasledujúca stránka – informácie o produktoch.

Samozrejmosťou je prípadné prepojenie s PLC a komunikácia s inými zariadeniami, v prípade že bude cobot nasadený do pásovej výroby, čím je možné plne automatizovať všetky pohyby tak, aby sa nenarušil výrobný proces.

Ak by robot mal vykonávať viacero úloh, doplníme pracovisko o automatickú výmenu nástrojov. V tom prípade skrutkovanie, klipovanie, kontrola kvality, či automatická výmena dielov sa stávajú realizovateľnými aj jedným cobotom, čiže nejedná sa o jednoúčelové zariadenie, ale jeden kolaboratívny robot môže nájsť široké využitie aj vo Vašej výrobnej linke aj s na prvý pohľad nezaujímavými operáciami, ako napríklad odoberanie alebo ukladanie dielov na pozíciu a tým pádom redukuje pracovné zaťaženie operátorov.

Aim robotics nástroj pre kalibráciu TCP

Perfektný doplnok na automatickú kalibráciu dávkovacích, či zváracích aplikácii.

Zabezpečuje maximálnu presnosť s opakovateľnosťou 0,02 mm a kalibruje 3 osi súčasne. V prípade nesprávneho nastavenia automaticky upraví TCP.

Dávkovače Aim Robotics + Universal robots = vynikajúca kombinácie pre aplikácie lepenia, nanášania tmelov, butylov a podobne.

Video

Dávkovanie a nanášanie s Aim robotics

Aim Robotics vytvorili plug&play systémy pre nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii a podobne. Od mikrodávkovanie striekačkou, cez dávkovanie z túb až po nanášanie vo veľkom z barelov.

Spojujúcim prvkom je mimoriadne jednoduché a efektívne programovanie pre nové komponenty. V rámci dodávky Vám pripravíme celé pracovisko vrátane stola, robota, integrácie pre vhodný typ dávkovania. Alebo jednoducho UR3, či UR5 doplníme do Vášho existujúceho pracoviska.

Nový program je záležitosťou minút a zvládne to akákoľvek šikovná obsluha, ktorá vie dobre (pracovne) obsluhovať povedzme mobil. :) Jednoducho ideálna a motivujúca práca pre mladých technikov bez znalosti robotiky.

Samozrejmosťou je prípadné prepojenie s PLC a komunikácia s inými zariadeniami. Ak viete čo chcete, dajte vedieť a spravíme pre Vás bezplatný test, alebo Vám rovno pošleme video z obdobnej aplikácie.

Ak by robot mal vykonávať viacero úloh, doplníme pracovisko o automatickú výmenu nástrojov.

Skrutkovanie, klipovanie, kontrola kvality, či automatická výmena dielov sa stávajú realizovateľnými aj jedným cobotom

Na stiahnutie

Súvisiace videá

Aim TCP kalibračný nástroj

Perfektný doplnok na automatickú kalibráciu dávkovacích, či zváracích aplikácii. Zabezpečuje maximálnu presnosť s opakovateľnosťou 0,02 mm a kalibruje…

nanášanie lepidla, zváranie a plazma,

Dávkovanie a nanášanie s Aim robotics

Aim Robotics vytvorili plug&play systémy pre nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii a podobne. Od mikrodávkovanie striekačkou,…

nanášanie lepidla,

Riešenia robotiky

Paletizácia pomocou cobota: PALco

Palco bol vyvinutý v Trenčíne v spolupráci s nórskym Rocketfarm. Je nasadený v 24/7 prevádzkach a reálne ukladá až do 45 krabíc/min alebo do výšky 2,1m. Užívatelia si vedia vlastné aj veľmi zložité layouty pripraviť sami.

zistiť viac

Zváranie cobotom: FERco

Zváranie s Universal Robots predstavuje krátku dobu návratnosti investície, zvýšenie produktivity a prietoku výroby s nadstavbou pre UR pre jednoduché programovanie aj bez predchádzajúcich skúseností. Využije aj Vašu staršiu zváračku, aj pri malosériach od 2 ks.

zistiť viac

Obsluha vstrekolisov

Odoberanie, ukladanie, kontrola a montáž s použitím presunuteľného cobota a 3D kamery Pickit3D. Riešenia nasadené v automotive na slovensku.

zistiť viac

Automatický sorting – triedenie produktov

Sorting v automatickej podobe s všestranným využitím.

zistiť viac

Nanášanie a dávkovanie tmelov a lepidiel

Plug&play nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácii

zistiť viac

Obsluha CNC strojov

Ani obsluha CNC s kolaboratívnym robotom nemusí byť komplikovaná, či už sa jedná o staré, alebo nové zariadenia, automatizovať je možné takmer všetko.

zistiť viac

Brúsenie a leštenie

Brúsenie a leštenie kolaboratívnymi robotmi je cenovo podstatne

zistiť viac

Lakovanie

Revolúcia v lakovaní a nanášaní farby s využitím kolaboratívnych robotov.

zistiť viac

Linka na balenie produktov do krabíc

Všetko modulárne s Universal robots. Vyformovanie a podlepenie krabice | výstupná kontrola produktu | vloženie do krabice | zatvorenie krabice | paletizácia

zistiť viac

Skrutkovanie

Automatizovanie skrutkovania s kolaboratívnymi robotmi

zistiť viac

Odihlovanie

Plne automatické odihlovanie kolaboratívnym robotom takmer akéhokoľvek obrobku.

zistiť viac

Sme pripravený
na akékoľvek výzvy

V Stimbe nájdeme riešenie na každý problém automatizácie. Robota naprogramuje, navrhneme jeho príslušenstvo, otestujeme a celé robotické pracovisko u vás odladíme a zaškolíme personál nielen na obsluhu ale ja na zmenu výrobného procesu.

kontaktujte nás